TDM FORUM TDM FORUM
24-09-2024, 08:25:36 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1] 2 3 ... 6   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: 15 či 16 řetězové kolečko na 900  (Přečteno 14524 krát)
Petrr
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Štekl
Bydliště: Roztoky
Příspěvků: 3


« kdy: 22-08-2011, 19:45:05 »

Ahoj TDMkáři chci se zeptat nelaboroval někdo se změnou kolečka? TDM má dlouhý kvalty 1-2 ,prři popojíždění ve městě nebo v terénu musí člověk přes spojku,tak jak se projeví menší kolečko. Ďík.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #1 kdy: 23-08-2011, 12:11:20 »

Určitě se ti 1 a 2ka zkrátí, motorka bude mít víc síly ale pojede o trochu pomaleji (na TOP speed) Počítej s nárustem otáček cca o 500ot/min při standardních rychlostech než jsi byl zvyklí. Tzn. na 6ku při 100km/h bude točit 4000 místo 3500ot/min. Trochu se nejspíš zvedne i spotřeba.
Devítka má standardně vpředu 16zubů.
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #2 kdy: 23-08-2011, 18:41:06 »

skus si pohrát s tímhle: http://www.gearingcommander.com to ti ukáže co se bude dít při změnách sekundárního převodu.

já si takhle hrál na předchozí TDM850 a dával dopředu o zub větší kolečko. Na rozjezdech to bylo trošku znát (hlavně při cestách přes Prahu) ale jinak mě to vyhovovalo víc. Nemusel jsem na cestách motor tolik točit. Na výkonu jsem nepoznal žádný rozdíl
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #3 kdy: 13-09-2011, 20:08:40 »

Moje první motorka po fichtlovi byla MZ150. K ní jsem si udělal kolečka 13;14;15 a 17 zubů společně se speciální samojistící maticí, abych nemusel ohýbat pojistnou podložku. Na dvě nejmenší se běžně jezdit nedalo, moc se stavěla na zadní. A já na kraviny moc nejsem. Nakonec jsem zůstal u 17ti zubů - o 1 víc než original. Rychleji to nejelo, protože nebyly koně, ale bylo to na míň otáček. Muselo se zase ale dřív řadit. Testy proběhly v táhlém kopci u nás za městem. Neprve na 16zubů, pak 15 a nakonec 17zubů. Výsledné časy na vzdálenosti 3km byly v rozpětí 5 sekund a rozdíl byl jen, že na 15 zubů jsem jel v pohodě na 5ku. Se 17z jsem ji vůbec nedal a celé to bylo na 4ku a při orig. 16z se 4ka vytáčela a 5ka na kopec nestačila. Dnes už bych se tím vůbec nezabýval a čas co jsem věnoval výrobě bych raději prožil víc zábavně. Byla ale jiná doba a prioritní zájmy.
Zaznamenáno
Petrr
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Štekl
Bydliště: Roztoky
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 kdy: 16-09-2011, 17:01:21 »

Tak jsem tam dal 15 kolečko a zatím se mi zdá. že je to při pojíždění kolem komína příjemnější.Kousek po dálnici 150+taky šlo.Akorát musí člověk připočítávat tachometr.Ale za tu manipulaci v malejch rychlostech to stojí
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #5 kdy: 16-09-2011, 17:19:49 »

tak s menším kolečkem ti to jede míň než ukazuje tacho - takže vpodstatě máš rezervu  Grin

já jsem na předchozí babče dal o zub větší a dělalo to tušim rozdíl max 10km/h. Počítám že u devítky bude ten rozdíl +- stejný.

Naštěstí 850 má náhon tachometru od předního kola, takže mě tacho neproměřovalo.
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Ivan_TDM
Velký znalec
****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Ivan
Bydliště: ČESKÉ BUDĚJOVICE
SPONZOR:
Příspěvků: 124



« Odpověď #6 kdy: 17-09-2011, 11:39:04 »

Doporučuji dopředu kolečko 15z. Jízda je příjemnější, všechny kvalty mají víc síly, padesátku po městě zvládá čtyrka. Ten rozdíl otáček není tak velký jak píše Roman, ve stovce je to na šestku cca 230 ot/min, ve 150kh/h  točíš 5700 ot/min místo seriových 5300 ot/min, takže i dálnice se dá. Je třeba počítat s tím že po změně bude tacho ukazovat asi o 7% víc, nebo si pořídit SpeedoHealer SH-U01.  Wink
http://www.rdmoto.cz/eshop/detaily/30640 
Pokud lítáš 160 a více , nechal bych origo převod. Smiley
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #7 kdy: 01-12-2011, 17:21:39 »

Ahoj,jak jsem psal v kecatku,tak jsem objednal mensi 15 zubove kolecko(orig.je 16),protoze mi prijde,ze ty kvalty jsou fakt hodne dlouhe a to v mem pripade vyuziji jen jednou za rok pri dalnicnim presunu na dovcu.Bydlim pod krusnymi horami a 90% km za sezonu najezdim v kopcovitem terenu,ve kterem spis vyuziji silu ja rychlost.Reknu na rovinu,ze kdyby kolecko stalo nejakej ranec,tak se na to vykaslu,ale nasel jsem dve moznosti a to bud od anglicke firmy JT sprockets(tu jsem mel na CBF1000) za 400kč a nebo od japonske firmy Kyoto za 230kč!!!Nevim jaka  bude od Kyoto kvalita,ale kdyz jsem tenkrat objednal od JT sprockets rozetu na CBF tak na krabici bylo sice logo firmy,ale Made in Taiwan,takze si myslim,ze v dnesnim globalizovanem svete je jedno kdo je vyrobce,protoze se nakonec vsechno stejne seka v Chine Huh? Uvidime,volil jsem levnejsi variantu,protoze me to i s postou vyjde do 300kc a to mi za tu zkousku(doufam,ze pro me k lepsimu) rozhodne stoji supr
Zaznamenáno
kralik
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Marek Šantavý
Bydliště: Skalica
Příspěvků: 228



« Odpověď #8 kdy: 02-12-2011, 11:23:04 »

hm, zaujimava teba.....to aby som tiez nad tym rozmyslal, lebo aj ked je to 850, tak tie kvalty sa mi tiez zdaju byt prilis dlhe..... aj ked RSV bolo uplne niekde inde :-D tam som bol rad, ze po meste idem na dvojku 50. legal rychlosti a kusok nad som jazdil na 4ku zo 6tich kvaltov :-D

ale toto by mohlo bodnut, no uvidime
Zaznamenáno

Good luck or bad luck, who knows? :-)
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #9 kdy: 03-12-2011, 10:24:18 »

Jinak pokud by mel nekdo zajem, tak to kolecko jsem objednaval tady http://www.motorkar.net/index.php?akc=Xvyhledavac  a samozrejme,ze jsem chtel 15 zubove, odepsali,ze ta 15-tka je ve vyrobnim programu Kyota,ale oni ho nemaji bezne skladem na rozdil od originalu,takze objednali a dodani bude do 3 tydnu Wink
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #10 kdy: 11-04-2012, 19:57:25 »

Tak jelikoz jsem na kolecko cekal pres 2mesice a pak nejak nebyl cas, tak teprve ted o vikendu se chystam na montaz Wink a jen doplnim, ze jeste probehne montaz deflektoru na plexi, ktery jsem objednal na zaklade kamosovo velmi pozitivnich referenci!Rozplival se tak, ze jsem si myslel, ze jim snad jejich dealer Grin.Ne vazne, prej to fakt bezvadne funguje supr, tak jsem zvedavej az to vyzkousim osobne.
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #11 kdy: 21-04-2012, 19:21:35 »

Tak dnes konecne vyslo trochu pocasi(aspon tady u nas) a mohl jsem projet a vyzkouset masinu a mensim koleckem Wink
Musim potvrdit to jak pisou kluci co to maji namontovane uz z drivejska, ze je to parada supr.Cukani se hodne eliminovalo a jizda i po pidi kruhaku je pohodicka, to same jsem zkusil ve vraceckach nad barakem a hubu jsem mel od ucha k uchu.
Nekdo tu psal ze bude kecat tachometr a musim rict, ze se tak moc nestalo, aspon tedy u rychlosti 50km to nepozoruju, protoze mame ve meste pevny radar ze signalizaci a kdyz jsem jel tacho 53 tak tam svitilo 50,coz jsem mel i pri 16zubovem kolecku.
Je jasne ze pri vetsich rychlostech se bude rozdil asi zvetsovat.No a aby byl test uplny, tak jsem zajel do nemecka na dalnici(mam to 60km od baraku) a zkusil kolik to pojede(ne ze bych vyhledaval jezdit v takovem fofru, to vubec ne),takze s klidem muzu rict, ze to jede stejne rychle jako na origo kolecko-dal jsem tam 215km/h a pak se na to vykaslal,ale myslim ze by to jeste kousek slo, ale na co....
Posledni info pri 130km/h toci 5000ot. a pri 150km/h-5700ot.Jak rikam, rychlost je druhorada, hlavni je ten pekny tah od spoda Wink
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #12 kdy: 24-04-2012, 11:03:40 »

Včera jsem se byl projet a dost jsem o tom 15zubovém kolečku přemýšlel, asi to taky vyzkouším  supr
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #13 kdy: 24-04-2012, 11:42:04 »

Kluci, pro nekoho to muze byt prkotina, ale me to skubani docela vadilo a tim koleckem  se ta jizda fakt hodne zprijemnila v tom ohledu, ze se nemusi tolik hlidat kolik ma motor otacek a jaky je zarazeny kvalt.Jasne, kdybych vyrazil tady u me za barak do kopcu, kde to znam a dole dal dvojku, kterou bych trapil az nahoru tak je jedno jake tam je kolecko a ten motor nezataha za retez ani jednou.Ale ta zmena se mi libi prave v tom, ze kdyz jedu nekde poprve a nevim jak jaky je profil zatacek atd., tak  se ty otacky moc resit nemusi, protoze ty kvalty posilili vsechny a motor si necha o hodne vic libit supr.Rikal jsem si, ze jsem v zivote  prisel o vic nez cca 400kc a kdyz mi to nebude vyhovovat tak original muzu vratit vzdycky, coz ale neudelam jak jsem se presvedcil Wink
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #14 kdy: 07-07-2012, 08:09:24 »

Po zkušenostech z letošní dovolené jdu řešit změnu poměru. Byl to sice extrém, ale já extrémy rád a kdo ví kdy zase někam vyrazím  Grin
Konfiguroval jsem si poměr 15:42 a 16:44 a možná zkusím větší rozetu.
Není to sice takový rozdíl jako 15:42, ale i tak by to mohlo pomoc.
Nemáte s větší rozetou někdo zkušenost, bude se to chovat podobně jako s menším primárem?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 6   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML