TDM FORUM TDM FORUM
22-09-2024, 14:33:52 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Kontrolka mazání  (Přečteno 22770 krát)
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #45 kdy: 16-01-2011, 08:09:05 »

doleju až začne svítit?  Grin

vpodstatě i tak to může dopadnout  hehe
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
1zip
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 3VD
Jméno: Jirka
Bydliště: Zlín
Příspěvků: 35



« Odpověď #46 kdy: 16-01-2011, 11:13:49 »

Tak nerad bych zadřel, tak se raděj ptám, jestli to takhle v extremnim případě může fungovat, jasně že na to mrknu i průběžně, ale pokud by se na kontrolku dalo spolehnout, mohl bych intervaly kontroly prodloužit...  supr
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #47 kdy: 16-01-2011, 11:21:34 »

já se bojim že pokud se ti rozsvítí kontrolka za jízdy tak už bude asi pozdě.
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
SiBerie
Velký znalec
****

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Bydliště: Jesenice u Prahy
Příspěvků: 161



« Odpověď #48 kdy: 16-01-2011, 11:24:46 »

Pokaždé když přijedu z vyjížďky, tak zkontroluju a popřípadě doleju. Motor je ohřátej a všecko a mám jistotu, že až budu chtít příště vyrazit, tak je to ok a nemusím si s tím dělat starosti. Pokud chceš spolíhat na kontrolku, tak co urobíš, když budeš 300 kiláíků od domova, rozsvítí se kontrolka a nebudeš mít čím dolít?

Begy má koukám podobnej názor...
Zaznamenáno

paní Columbová
Jindra-tdm
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jindřich Rambousek
Bydliště: Hevlín 433
SPONZOR:
Příspěvků: 562



« Odpověď #49 kdy: 16-01-2011, 11:26:26 »

já se bojim že pokud se ti rozsvítí kontrolka za jízdy tak už bude asi pozdě.

Taky si to myslím, ono jakýkoli čidlo když se rozsvítí, tak to značí, že ona věc už nefunguje  ojee
Zaznamenáno

Není důležitý dorazit včas, ale v pořádku!!!
1zip
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 3VD
Jméno: Jirka
Bydliště: Zlín
Příspěvků: 35



« Odpověď #50 kdy: 16-01-2011, 12:01:56 »

Myslel jsem to tak že v okamžiku kdy se rozsvítí kontrolka, tak zastavim motor a u krajnice ho doleju Smiley jen abych nezadřel i se zhaslou kontrolkou
Zaznamenáno
Jindra-tdm
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jindřich Rambousek
Bydliště: Hevlín 433
SPONZOR:
Příspěvků: 562



« Odpověď #51 kdy: 16-01-2011, 12:48:03 »

Myslel jsem to tak že v okamžiku kdy se rozsvítí kontrolka, tak zastavim motor a u krajnice ho doleju Smiley jen abych nezadřel i se zhaslou kontrolkou

Nejspolehlivější co můžeš udělat je, že po každé jízdě to zkontroluješ na olejoznaku-když je olej na provozní teplotě.
To je asi jediný, na co se můžeš na 100% spolehnout, protože to čidlo je jen orientační kontrola.
Já osobně to tak dělám a zatím sem neměl problém...ikdyž čidlo mám taky...
Zaznamenáno

Není důležitý dorazit včas, ale v pořádku!!!
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #52 kdy: 16-01-2011, 13:24:47 »

Já třeba kontroluju olej při tankování,a nějak sem si na to zvyk.
Kontrolka se ti rožne ihned když není tlak oleje,ale soustava je namazaná a olejový film chvíli vydrží.Takže můžete být v klidu.Ono se nic nezadře během vteřiny.
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
Jindra-tdm
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jindřich Rambousek
Bydliště: Hevlín 433
SPONZOR:
Příspěvků: 562



« Odpověď #53 kdy: 16-01-2011, 15:02:39 »

Já třeba kontroluju olej při tankování,a nějak sem si na to zvyk.
Kontrolka se ti rožne ihned když není tlak oleje,ale soustava je namazaná a olejový film chvíli vydrží.Takže můžete být v klidu.Ono se nic nezadře během vteřiny.

Já vím, že s tím olejem není takový velký problém, ale chtěl sem uklidnit toho novýho 1zipa, má ju asi chvílu a evidentně je nervózní, asi někde slyšel tu přehnanou fámu, že TDM má velkou spotřebu oleje. Ale dokud to sám nevyzkouší, tak pravdu nepozná.
Zaznamenáno

Není důležitý dorazit včas, ale v pořádku!!!
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #54 kdy: 16-01-2011, 17:01:15 »

Některé kousky opravdu vyžší spotřebu oleje mají. Pokud motor bere 1 litr oleje na 300 km, tak musí být každému jasné, že je v něm něco špatně.. A to není jen u TDM. Takže se ničeho neboj a z počátku spotřebu sleduj tak, jak to popsal Jindra - kontrolou olejoznaku. Pak sám uvidíš, kolik musíš dolévat a kolik km jsi za tu dobu najel. Není nic jednodužšího, než sem své poznatky pak zase napsat a porovnat je, či poradit se s ostatními  Wink
Spotřeba se liší i v benzínu, ale o tom je tu na fóru také založeno téma. Slyšel jsem, že někteří se nemohou dostat pod 8,5 litrů na 100km  uaau, tož to už je extrém..někdo zvedl jehly a asi provrtal či vyměnil trysky.. Běžná spotřeba je 6l/100km, já jezdím ve dvou a 3 kufry i za 4,7l/100km.
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
1zip
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 3VD
Jméno: Jirka
Bydliště: Zlín
Příspěvků: 35



« Odpověď #55 kdy: 16-01-2011, 21:34:51 »

Některé kousky opravdu vyžší spotřebu oleje mají. Pokud motor bere 1 litr oleje na 300 km, tak musí být každému jasné, že je v něm něco špatně.. A to není jen u TDM. Takže se ničeho neboj a z počátku spotřebu sleduj tak, jak to popsal Jindra - kontrolou olejoznaku. Pak sám uvidíš, kolik musíš dolévat a kolik km jsi za tu dobu najel. Není nic jednodužšího, než sem své poznatky pak zase napsat a porovnat je, či poradit se s ostatními  Wink
Spotřeba se liší i v benzínu, ale o tom je tu na fóru také založeno téma. Slyšel jsem, že někteří se nemohou dostat pod 8,5 litrů na 100km  uaau, tož to už je extrém..někdo zvedl jehly a asi provrtal či vyměnil trysky.. Běžná spotřeba je 6l/100km, já jezdím ve dvou a 3 kufry i za 4,7l/100km.

Spíš jsem četl, že jsou TDMka na nedostatek oleje hodně háklivé a nemám olejoznak, jen měrku  Grin
Zaznamenáno
1zip
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 3VD
Jméno: Jirka
Bydliště: Zlín
Příspěvků: 35



« Odpověď #56 kdy: 16-01-2011, 22:02:50 »

Mno to jo, ale některé motory normálně fungují i s problikávající kontrolkou mazání - když to není často  Grin , jak jsem pochopil z toho co sem přečetl na netu, tak pro TDM už rizikové, když je olej mezi půlkou a minimem, ale třeba mi to vyvrátíte, mám dnes najeto prvních 200km, takže nevím Smiley
Zaznamenáno
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #57 kdy: 17-01-2011, 15:43:12 »

Mno to jo, ale některé motory normálně fungují i s problikávající kontrolkou mazání - když to není často  Grin , jak jsem pochopil z toho co sem přečetl na netu, tak pro TDM už rizikové, když je olej mezi půlkou a minimem, ale třeba mi to vyvrátíte, mám dnes najeto prvních 200km, takže nevím Smiley
Pokud máš měrku, tak vlastníš 3VD, to mi nějak uniklo.. Nevím jak je tomu s hladinou, ale u 4tx kolikrát ani není olej vidět ani při náklonu a motor pořád vrčí  evil Nesmíš věřit všemu co kde jaká bába nakecá..měj taky svůj zdravý úsudek. Nejlepší u všech motorů je hladina právě mezi ryskami. Pod ní a i nad horní ryskou je to špatně! Kontrolkou nic nepokazíš.. Mezikus ti dodá KUS tady ze stránek, čidlo koupíš v mototechně a zapojíš si vše sám, návod je tu taky.. Jestli se ti nechce pořád šahat po měrce pod sedlem, vymysli nějaký delší táhlo a nebo si kup 4tx  Wink Ale to už spíš zlehčuju  mrk
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
1zip
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 3VD
Jméno: Jirka
Bydliště: Zlín
Příspěvků: 35



« Odpověď #58 kdy: 21-01-2011, 19:42:53 »

Tak už jsem kontrolku namontoval  Grin
Zaznamenáno
Jindra-tdm
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jindřich Rambousek
Bydliště: Hevlín 433
SPONZOR:
Příspěvků: 562



« Odpověď #59 kdy: 16-03-2011, 20:31:27 »

Že ty fotky sem nevložíš ještě ve větším formátu, to by nám trvalo to najít ještě dýl... LOL LOL LOL
Zaznamenáno

Není důležitý dorazit včas, ale v pořádku!!!
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML