TDM FORUM TDM FORUM
19-04-2024, 13:59:23 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: 1 [2]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Co koupit po tdm 900  (Přečteno 2175 krát)
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2273


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #15 kdy: 29-06-2018, 06:08:02 »

To už jen o rohlíkách. Servis KTM něco stojí    LOL
Zaznamenáno

Mirek TDM
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 40
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Mirek
SPONZOR:
Příspěvků: 1009



« Odpověď #16 kdy: 29-06-2018, 06:12:59 »

Na kladenku mu už v tom případě nezůstanou peníze.  blll laugh
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2273


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #17 kdy: 29-06-2018, 07:54:48 »

Tak ať zde pouze nespamujeme a nehýříme naším bezesporu sqvělím  laugh humorem a rýpáním přispěji svým názorem.
Po devítce budeš ze slabší motorky zklamaný to už zde kluci psali a nezbývá než souhlasit. Devítka je hravá a mrštná motorka, která se dobře vodí a výkonem neurazí. Když jí máš v rukách v zatáčkách to nandáš i silnicím. Na rovinách ujedou to je jasné.
Co píše Ganmiki ta Yamaha xt660z se mi také moc líbí a je k mojí výšce parádní. Ovšem na pohodlné cestování ve dvou to určitě nebude a o výkonu se nebudeme ani bavit.
Požadavek aby to bylo off a na cestování ve dvou je dost složitý a vždy to bude kompromis. Váha = výkon = pohodlí.
Nejlépe si někam zajdi kde je mají možnost vyzkoušet a svez se.
Například jsem jel nedávno na Stromu 650 a ve srovnání s devítkou mi to přišlo jako vibrující se nevýkonná motorka = nuda.
Návrhy zde padali tak můžeš přemýšlet. Ale za 100tis si myslím nebudeš mít moc na výběr a moc si nepomůžeš.   Wink
Milda  smile_
Zaznamenáno

Igásek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 18
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Igor
Bydliště: Šumperk
SPONZOR:
Příspěvků: 207



WWW
« Odpověď #18 kdy: 29-06-2018, 08:07:17 »

Mildo....ty spamere  LOL LOL
Vždyť si jen zopakoval co už všichni napsali  naugh LOL a vlastní návrh nedal  coo

A k tématu: já bych si tu devítku nechal Smiley těch 100t je na něco lepšího asi fakt málo.
Zaznamenáno
Roger
Velký znalec
****

DÍK 6
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Milan
Bydliště: Brno
SPONZOR:
Příspěvků: 129



« Odpověď #19 kdy: 29-06-2018, 08:22:19 »

já bych si tu devítku nechal Smiley

Konečně rozumná rada  Smiley
A je to vyřešeno  Grin
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2273


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #20 kdy: 29-06-2018, 09:44:18 »

Tak, když napíšu svůj názor, který se logicky musí shodnout s ostatními je to zase špatně.  ojee
Tak napíši adekvátní návrh ke GoldWingu. Co takhle Harika nebo R1 na špuntech.   Grin
Doufám, že se nyní můj názor a návrh dostatečně liší a je originální. Co na tom, že je to pičovina.  hehe
Zaznamenáno

killer
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miroslav
Bydliště: Zlinsky kraj Valašské Klobouky
Příspěvků: 11



« Odpověď #21 kdy: 29-06-2018, 19:40:34 »

Děkuji  za skvělé Smiley  tipy, tdm zůstane  zatím doma..  Než se naskytne  něco zajímavého....
Zaznamenáno
Mišák jordan
Kořen
Nováček
*****

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Michael Červený
Bydliště: Provodov - Šonov
SPONZOR:
Příspěvků: 15


« Odpověď #22 kdy: 03-07-2018, 14:47:16 »

Já myslim že je to rozumnej nápad
Zaznamenáno
Láďa H.
Velký znalec
****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Ladislav Hruška
SPONZOR:
Příspěvků: 136


« Odpověď #23 kdy: 04-07-2018, 20:38:24 »

Podle mého názoru nemáš při tvém rozpočtu TDM900 za co vyměnit. Leda by jsi chtěl něco ušetřit, pak by byla možnost jít do TDM850 a užít si ušetřené kačky :-). Na jaře jsem si prošel něčím podobným jako ty, mám upravenou 3VD (progresivní pružiny, spuštěné přední tlumče v brýlých níž, brzdy komplet z TDM900, širší řidítka, přešité sedlo, deflektor,...), ale i tak mě přepadl pocit, že už je 3VD "lehce za zenitem" a zdá se mi, že to málo jede, málo brzdí... Tak jsem naplnil prkenici kačkama a vyrazil pro TDM900 (s pocitem, že novější bude lepší po všech stránkách). Jenže, jen jsem na ni sedl (stačilo na chvilku), pocity velice smíšené, úzké sedlo (tlačilo do, no víte kam), úzká nepohodlná řidítka, ta konkrétní TDM900 měla vyšší turistické plexi, ale to by nezachránil ani deflektor, protože ač bylo vyšší turistické, tak končilo výškově max v půlce mého hrudníku (celá přední maska je proti 3VD strašně sklopená). Když jsem si představil co vše bych zase musel předělat, aby mi TDM900 byla pohodlná a troufám si tvrdit, že proti větru by to na stejnou úroveň jako 3VD (při mé výšce 193cm) ani upravit nešlo, tak jsem "sbalil kufry" a  jezdím dál na 3VD a šetřím větší peníz (asi na Tracera 900, Tigera 800 XR, nebo KTM 1050) s vědomím, že až si na některou z nich sednu, tak z toho možná zase nic nebude a budu hledat dál... Tím nechci říct, že TDM850 je lepší motorka než TDM900, už jen ten hliníkový rám, vstřikování, výkon motoru, spotřeba, ale hold to pohodlí jako mám na TDM850 3VD mi TDM900 "v základu" nenabídla. Možná, kdybych byl menší postavy, ale hold jsem asi v mládí hodně jedl Wink
Zaznamenáno
Pavel_TDM
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Pavel Peterek
Bydliště: Zlín
Příspěvků: 25


Live to ride, ride to live...


« Odpověď #24 kdy: 07-07-2018, 14:38:46 »

Přikup pořádné laďáky ( zde velmi oblíbené ART ) a uvidíš, jak Tě zase začne bavit  blll Grin
Zaznamenáno
Deutschmann
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 12
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: Miroslav Němčík
Bydliště: Praha - Libeň
SPONZOR:
Příspěvků: 301



« Odpověď #25 kdy: 09-07-2018, 06:59:39 »

Zdravím, chtěl  bych nějaký tip na motorku  kolem 100000 co zvládne  trošku terén  i jízdu ve dvou  spolehlivost. Vlastním  tdm 900 přemýšlím zda po sezoně zkusit zase něco jiného. Díky za tipy.

Ahoj Killere,
máš zajímavý dotaz. také jsem o této otázce uvažoval, pouze s tím že mám 850.
Kolik chceš jezdit toho terénu? A jaký terén. Sám či ve dvou?
Jaký je tvůj jízdní styl na asfaltu? Jsi kochač, závodník nebo něco jiného?

Bohužel jsi si pořídil motorku která zvládne od všeho trochu, ale nic pořádně, takže to budeš mít hodně těžké. Pokud chceš více silnici, tak si kup supersporta, pokud víc terén, tak KTM, nebo Tigra.

V každém případě nenajdeš nic tak levného, bezporuchového, bezúdržbového, s jízdními vlastnostmi TDM. Vždy z něčeho ustoupíš.
Zaznamenáno

Dovolená se nemusí povést, hlavně když zážitky jsou silné a nezapomenutelné.
Klouže ti motorka v terénu? Postav se do stupaček. Motorka bude sice klouzat dále, ale nebudeš to cítit. :-)
Alan
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 3VD
Jméno: Alan
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvků: 238



« Odpověď #26 kdy: 14-07-2018, 21:00:43 »

já tedy jako nástupce po TDM vidím buď Multistradu nebo F800GS
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML