TDM FORUM TDM FORUM
25-09-2024, 12:20:13 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: TDM 900 Problém s brzdami  (Přečteno 1654 krát)
D3D3czech
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Daniel Novák
Bydliště: Stará Nová Horní Dolní Paka
Příspěvků: 5


« kdy: 11-10-2011, 15:42:47 »

Pořídil jsem nedávno od známého TDM 900 (2004), motorka měla najeto jen 1100 km, ale skoro 5 let stála.. A k problému, přesedlal jsem na ní z Fazera 600 (1999) takže mám s rovnání s brzdami, a tady jsou hrozně mdlé, vůbec nemají ten razantní nástup, ale je to bláto jak z er5 a podobných levnějjších motorek.. Vím že dost dělají tlumiče, které se tu mnohem víc noří, proto jsem zkoušel je utáhnout skoro naplno, ale furt je to dost jalové, takhle razantní rozdíl podle mě nebude jen unavenýma hadicema a kapalinou(přes zimu vyměním, ale on tam kapaliny  měnil před 2ma roky...)Destičky přeci nestárnou.. Zkusím ještě rozhýbat písty, ale ta motorka byla jak nová, vlastně byla nová akorát už těsně po zajetí a k tomu garážovaná servis po zajetí taky absolvovala.. Díky za rady Dědek
Zaznamenáno
lukašenko
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Lukáš Horký
Bydliště: Příbram
SPONZOR:
Příspěvků: 93



« Odpověď #1 kdy: 11-10-2011, 16:36:46 »

Pořídil jsem nedávno od známého TDM 900 (2004), motorka měla najeto jen 1100 km, ale skoro 5 let stála.. A k problému, přesedlal jsem na ní z Fazera 600 (1999) takže mám s rovnání s brzdami, a tady jsou hrozně mdlé, vůbec nemají ten razantní nástup, ale je to bláto jak z er5 a podobných levnějjších motorek.. Vím že dost dělají tlumiče, které se tu mnohem víc noří, proto jsem zkoušel je utáhnout skoro naplno, ale furt je to dost jalové, takhle razantní rozdíl podle mě nebude jen unavenýma hadicema a kapalinou(přes zimu vyměním, ale on tam kapaliny  měnil před 2ma roky...)Destičky přeci nestárnou.. Zkusím ještě rozhýbat písty, ale ta motorka byla jak nová, vlastně byla nová akorát už těsně po zajetí a k tomu garážovaná servis po zajetí taky absolvovala.. Díky za rady Dědek

Shodou okolností jsem měl možnost srovnat 4TX proti Fazeru 600. U Fazera mi přišly brzdy ostřejší a možná o ždibec silnější, ale že by TDMko nebrzdilo bych neřekl, je to zvyku. TDMko je motka spíš na kochačku než na okruh Smiley Že se víc potápí předek při brzdění je vlastnost (vysoko těžiště a "dlouhé" zdvihy šavlí). Ale pokud motka 5 let stála, tak rozhýbání pístků může pomoci.
Zaznamenáno

Stroje ovládají.......mou mysl.
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #2 kdy: 11-10-2011, 18:06:43 »

Shodou okolností jsem měl možnost srovnat 4TX proti Fazeru 600. U Fazera mi přišly brzdy ostřejší a možná o ždibec silnější, ale že by TDMko nebrzdilo bych neřekl, je to spíš o zvyku. TDMko je motka spíš na kochačku než na okruh Smiley Že se víc potápí předek při brzdění je vlastnost (vysoko těžiště a "dlouhé" zdvihy šavlí). Ale pokud motka 5 let stála, tak rozhýbání pístků může pomoci.
Taky se přikláním k těm pístkům,900 má brzdy z R1 a ty by trochu brzdit už měli  Grin  supr
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #3 kdy: 11-10-2011, 18:15:37 »

Podle mě by jsi měl mít stejné brzdy jako na Fazeru. Pokud jsi z Nové Paky tak mi napiš sz a můžeme se někde sejít, porovnat a prokonzultovat. Tyhle třmeny jsou známé, že občas trochu zatuhnou, ale pokud to opravdu 5 let stálo, je vše možný.
Zaznamenáno
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 25
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #4 kdy: 11-10-2011, 18:21:53 »

Já bych se příkláněl k těm zatuhlejm pístkům,protože TDM 900 má výkonější brzdy než 850 a já na 850 pořídím vše ubrzdit jedním nebo dvěma prsty a to jezdím ve dvou,pravdou je že brzdy mají takový vláčnější nástup,jde ale spíš o zvyk.
Zaznamenáno
D3D3czech
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Daniel Novák
Bydliště: Stará Nová Horní Dolní Paka
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 kdy: 12-10-2011, 13:17:23 »

Asi to bude tím zatuhnutím, protože jsou tam úplně shodné brzdy jak na Fazerovi, snad jen Fazer má větší kotouče, ale to teď nevím jistě..Fazer taky není žádná okruhovka, ale je pravda, že předek má tvrdší, ale furt ne o tolik, aby to brzdilo tak houbovitě.. Destičky měnit je předpokládám zbytečný, na nich není co by se stářím zkazilo ne?
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #6 kdy: 12-10-2011, 14:30:57 »

Destičky nemá cenu měnit, dobré by bylo je sundat, vyměnit brzdovku, rozhýbat a odvzdušnit.
Jak už jsem psal, ozvy se mi na email nebo sz a můžeme se domluvit na porovnání TDM.
Zaznamenáno
fikus
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: robert fikus
Bydliště: prešov
Příspěvků: 88



« Odpověď #7 kdy: 21-10-2011, 08:54:44 »

tdm 900 ma super brzdy z R1,ale musel som ich rozobrať a rozchodiť piesty.tie male zaschly,zatuhly,velke sa hýbali.vymena gumičiek je dosť draha,tak opatrne.brzdim jedným prstom,jazdim vo dvojici s batožinou.
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #8 kdy: 21-10-2011, 11:42:06 »

Já bych řek že máš stejný problém co jsem letos řešil-  http://www-tdm.cz/TDM_forum/index.php?topic=834.0
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML