TDM FORUM TDM FORUM
25-09-2024, 16:12:17 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: 1 ... 16 17 [18] 19 20 21   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Řetězová sada  (Přečteno 67145 krát)
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #255 kdy: 19-01-2014, 13:48:48 »

Kluci, mám dotaz hlavně na ty, co mají devítku a už mněnili řetezovku. Když se podívám na kyvku, tak jak je ta stupnice s čarkami, tak já jsem cca 1mm před předposlední čárkou a chci se zeptat, při jakém stavu jste ji mněnili vy. Jen doplním, že mám najeto necelých 28tis. a řetez jde vyladit tak nějak obstojně(samozřejmě že už to není jako když byl nový a když otačím kolem tak v jednom místě je trošku volnější, ale rozdil v průhybu děla max. 0,5cm). Myslíte, že na te řetězovce letošek odjezdím?(najedu max. 7-8tis. ). Díky za info Wink
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #256 kdy: 19-01-2014, 15:06:30 »

Jde o to, kde byli měrky, když jsi motorku kupoval. Jeden článek dělá divy  Wink Jinak napnutí řetězu má být všude stejné, jak jsi prosim tě změřil rozdíl 0,5cm? Takový rozdíl nekontroluji  Smiley Já měnil řetězovou sadu ve 30tis.km, protože byl nepravidelně vytažený řetěz.
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #257 kdy: 19-01-2014, 17:19:33 »

Romčo jednoduché, od kamarada co jezdi na mašině závody a myslím, že má celkem zkušnosti s nastavováním, mám jednu radu: mašina je na zadním zvedáku, vezmu klasický svinovací metr, pokleknu k mašině Smiley, metr držím jednou rukou na podlaze, výtahnu jej a druhou rukou zahaknu zaražku na metru o horní okraj řetezu, řetěz po té našponuji co to nejvic jde směrem nahoru a pritom  se mi metr odvíjí, pak řetez pustím a krásně vidím jak poklesne, jeho průhyb na stupnici metru. Pak pootočím kolem a řetez posunu o cca 20cm a znova stejnym zpusobem změřím průhyb v tom daném místě. Po celou tu dobu mám metr pořád na stejnem místě a držím ho rukou. No a když to takhle udělám dokola, tak v nějakem bodě musí být bud volnější nebo napnutější(pokud není uplně nový), no v mém případě ho mám celkem rovnoměrně "vytahaný" a jen v tom jednom bodě je v průhybu o cca půl cm volnější(všude ho mám 4,5cm a tady je 5cm). Doufám, že jsem to popsal aby to bylo srozumitelné Wink Šlo mi spíš o to, jestli si měnil až na poslední čárce stupnice a nebo si měl kaput a musel ven dřív...Ten smej dotaz mám i na Mildu....
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #258 kdy: 19-01-2014, 20:48:50 »

Měnil jsem dřív než na konci stupnice. Řetěz byl dost hlučný a měl vůle i do boku víc než je zdrávo. Pořád jsem taky otálel a po výměně jsem si říkal že jsem to neudělal dřív. Hodně se zlepšili jízdní vlastnosti. Kdybych si to nezažil nevěřil bych.
Zaznamenáno

blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #259 kdy: 19-01-2014, 21:10:58 »

Hm, tak asi nebudu laborovat 1000km sem nebo tam a asi ho teda vymněním...v červnu mě čeká Rumunsko+Albanie a než mít problém na cestě, tak to radši udělám dřív. Zvladnul bych to sám, ale nemám nýtovačku...ty si to jak pořešil Mildo?
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #260 kdy: 19-01-2014, 21:13:25 »

No jsem dobrodruh  mrk důlčík, trubka proti zdi palice jako kovadlinka a kladívko na roznýtování. Pár tisíc km už to vydrželo  Wink
Poklepal jsem opatrně a kontroloval vůli. Pak zase trošku přiklepnul.
Zaznamenáno

lukašenko
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Lukáš Horký
Bydliště: Příbram
SPONZOR:
Příspěvků: 93



« Odpověď #261 kdy: 19-01-2014, 21:20:38 »

Hm, tak asi nebudu laborovat 1000km sem nebo tam a asi ho teda vymněním...v červnu mě čeká Rumunsko+Albanie a než mít problém na cestě, tak to radši udělám dřív. Zvladnul bych to sám, ale nemám nýtovačku...ty si to jak pořešil Mildo?

tohle maji pěkně pořešený na motoretezy.cz Do objednávky napíšeš, že chceš půjčit nýtovačku, oni ti o kauci 2000 CZK zvednou dobírku, nýtovačka (original DID včetně návodu) přijde spolu s řetězovkou, roznýtuješ, snýtuješ co potřebuješ, nýtovačku jim pošleš a oni ti pošlou kauci zpátky na účet. Vyzkoušeno a funguje to parádně  supr
Zaznamenáno

Stroje ovládají.......mou mysl.
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #262 kdy: 19-01-2014, 21:27:01 »

Pecka, tak do toho jdu supr a kdybych neměl toto info, tak bych to zkusil jako Milda Grin Díky kluci!!!
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #263 kdy: 19-01-2014, 21:41:00 »

Pecka, tak do toho jdu supr a kdybych neměl toto info, tak bych to zkusil jako Milda Grin Díky kluci!!!

Nebo si písni Romanovi77 on nýtovačky vyráběl a pošle poštou.  ODKAZ
Pokud vím tak nýtovačku má od Romana pár lidí z fóra  ODKAZ
Já jsem chtěl teť a hned tak jsem to řešil takto provizorně jak jsem výše popsal.  Cheesy
Zaznamenáno

lukašenko
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Lukáš Horký
Bydliště: Příbram
SPONZOR:
Příspěvků: 93



« Odpověď #264 kdy: 19-01-2014, 21:44:30 »

kdyby mě to neřekl kamoš, tak jsem to řešil stejně jako Milda  laugh
Zaznamenáno

Stroje ovládají.......mou mysl.
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #265 kdy: 19-01-2014, 21:48:00 »

Mildo díky za tip supr
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #266 kdy: 19-01-2014, 21:50:06 »

kdyby mě to neřekl kamoš, tak jsem to řešil stejně jako Milda  laugh
Lukáši já o této variantě věděl ale nechtělo se mi do té anabáze z posíláním a tak...ale hlavně jsem to chtěl dokázat sám  mrk uznávám určitý risk tu byl.
Zaznamenáno

Ferry
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Franta Moravec
Bydliště: Chrast 431 /Chrudim/
SPONZOR:
Příspěvků: 91



« Odpověď #267 kdy: 04-02-2015, 15:09:33 »

Tak jsem to tu prostudoval, poněvadž mi řetězovka také dává sbohem, teda řetězovka, přední kolečko a řetěz. No nicméně jsem také chytal rozumy od mechaniků a jeden expert mi doporučil 17/48 tak jsem si to počítal podle vzorečků na předchozích stránkách, kolečka se daj sehnat na E-bay, a vyznívalo to docela pěkně. Jsem ale srab a tak jsem šel jak kluci do 17/43 RK x ring z motořetězů, navýšení zoubků bez problémů,  zatím kosa tak se v sezoně uvidí :-) F
Zaznamenáno

Občas se tak sám sebe ptám: kdo vlastně jsem, odkud jsem se vylíhl, kam směřuju a jaký má vlastně smysl moje existence????
 Pak si naleju odpověď........a ......... je mi dobře!!!
Pekelný dědek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: René Havlík
SPONZOR:
Příspěvků: 313



« Odpověď #268 kdy: 04-02-2015, 22:27:55 »

Pokud jezdíš cesty a delší trasy tak 17/42.Já jsem změkl a koupil 16/43 protože jezdíme ve dvou,ale bylo to zbytečné.Raději převod do rychla motorka má síly dost.
Zaznamenáno
Ferry
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Franta Moravec
Bydliště: Chrast 431 /Chrudim/
SPONZOR:
Příspěvků: 91



« Odpověď #269 kdy: 05-02-2015, 09:42:28 »

Pokud jezdíš cesty a delší trasy tak 17/42.Já jsem změkl a koupil 16/43 protože jezdíme ve dvou,ale bylo to zbytečné.Raději převod do rychla motorka má síly dost.
... jo když to nebude k tomu (občas jí protáhnu i blátíčkem), koupím za pětikilo 42, experimenty halt něco stojí :-) F
Zaznamenáno

Občas se tak sám sebe ptám: kdo vlastně jsem, odkud jsem se vylíhl, kam směřuju a jaký má vlastně smysl moje existence????
 Pak si naleju odpověď........a ......... je mi dobře!!!
Stran: 1 ... 16 17 [18] 19 20 21   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML