TDM FORUM TDM FORUM
25-09-2024, 16:23:16 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 21   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Řetězová sada  (Přečteno 67260 krát)
Petrr
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Štekl
Bydliště: Roztoky
Příspěvků: 3


« Odpověď #90 kdy: 03-11-2011, 00:01:37 »

U 900 jsou dlouhý kvalty hlavně 1a2.O zub manší kolečko 15 ti je zkrátí a jízda je příjemější hlavně po městě
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #91 kdy: 03-11-2011, 04:20:51 »

Prosim te jen pro zajimavost,na kolik vyjde to mensi predni kolecko?Diky
Zaznamenáno
Jajda z Veltrub
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jaroslav Císař
Bydliště: Krátká 355, 280 02 Vetruby
Příspěvků: 6


« Odpověď #92 kdy: 08-02-2012, 21:32:58 »

Ahoj. Zdravím všechny příznivce TDM 850. Jsem tady nováčkem, sice Tdm-ku jsem si pořídil už na podzim, ale nějak nebylo času. Pročítal jsem si toto skvěle vypracované forum. Podle kterého jsem si namontovával i vyhřívané hefty. Ale teď řeším problém s vůlí na rozetě. Už to tady řešil asi před 2 rokama Venca. Na rozetě mám vůli jak obvodovou asi 3-4mm, tak tu axiální ta je také asi tak 3-4mm. Psal jsem Vencovi mail s prosbou o radu. Už nevím co s tím. Dal jsem tam do rozety nové ložisko, do zadního kola také všechny tři nová ložiska. Novou řetězovou sadu. Dnes jsem to smontoval a ta vůle je tam stále. Ta obvodová by mně tak moc netrápila, jako ta axiální. Obávám se, aby mi díky ní neodešly opět ložiska v rozetě a v zadním kole.Myslím si snad už jen ty gumové silentbloky v kole. Ale nevím, kde je sehnat nejlíp a kolik stojí. Poradíte mi někdo prosím? Máte tam tu axiální vůli také? Dík
Zaznamenáno
Pekelný dědek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: René Havlík
SPONZOR:
Příspěvků: 313



« Odpověď #93 kdy: 08-02-2012, 21:52:11 »

Pokud ti to pořád hází a vyměnil jsi ložisko v rozetě,máš vůli mezi šroubem zadního kola(osou) a tím ložiskem.Jinak by to nemělo házet pokud jsi to správně složil.Když jsem měl problém s rozetou já,tak byla vůle mezi tím ložiskem a rozetou.Musel jsem koupit jinou,ale to je jiný případ než máš ty.
Zaznamenáno
Jajda z Veltrub
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jaroslav Císař
Bydliště: Krátká 355, 280 02 Vetruby
Příspěvků: 6


« Odpověď #94 kdy: 08-02-2012, 22:11:20 »

Poskládané to mám dobře. Kontroloval jsem si to i na servisním manuálu, kde je to dobře rokreslené. Tím rozetovým ložiskem prochází dutý osazený kroužek a do něj teprve jde osa kola-hřídel. Na tom osazeným kroužku jsem v originále měl velkou vůli mezi tím kroužkem a hřídelí. Tak mi brácha na soustruhu vytočil ten samý, ale bez vůle. A stejně prostě se ta rozeta vyklá.
Zaznamenáno
Jajda z Veltrub
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jaroslav Císař
Bydliště: Krátká 355, 280 02 Vetruby
Příspěvků: 6


« Odpověď #95 kdy: 08-02-2012, 22:36:55 »

Pokud ti to pořád hází a vyměnil jsi ložisko v rozetě,máš vůli mezi šroubem zadního kola(osou) a tím ložiskem.Jinak by to nemělo házet pokud jsi to správně složil.Když jsem měl problém s rozetou já,tak byla vůle mezi tím ložiskem a rozetou.Musel jsem koupit jinou,ale to je jiný případ než máš ty.


Nebo máš na mysli, že je vůle mezi tím dutým osazeným kroužkem, co prochází skrz rozetové ložisko a ložiskem kola? Myslím tím, jestli není vůle mezi tím kroužkem a vnitřním prstencem ložiska zadního kola.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #96 kdy: 09-02-2012, 07:03:34 »

Vůli má jen nosič rozety, nebo je to znát i na celém zadním kole, vůle je v jednom vodorovném směru nebo se kýve. Máš tam všechny podložky? viz. příloha

* kolo_tdm_850.pdf.pdf (76.07 KB - staženo 99 krát.)
Zaznamenáno
Jajda z Veltrub
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jaroslav Císař
Bydliště: Krátká 355, 280 02 Vetruby
Příspěvků: 6


« Odpověď #97 kdy: 09-02-2012, 08:03:23 »

Vůli má jen nosič rozety, nebo je to znát i na celém zadním kole, vůle je v jednom vodorovném směru nebo se kýve. Máš tam všechny podložky? viz. příloha


Podle toho nákresu, co jsi mi poslal, tam mám úplně všechno. Zadní kolo vůli nemá. Kýve se jen nosič rozety. Jako kdyby bylo špatné ložisko v rozetě. Ale dával jsem tam nové originál japonské a nalisovával jsem ho tam také dobře. Tím myslím, že jsem ho tam lisovat za venkovní kroužek, né za vnitřní, abych ho zničil. Už si nevím rady. Fakt to nemá mít tu vůli na vyklání, beru za to trošku větší silou.
Zaznamenáno
Pekelný dědek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: René Havlík
SPONZOR:
Příspěvků: 313



« Odpověď #98 kdy: 09-02-2012, 10:28:34 »

Důvody proč unašeč rozety hází
                  - vůle mezi tím dutým osazeným kroužkem co prochází skrz rozetové ložisko a osou kola,
                  - mezi kroužkem a ložiskem - to jsi psal že máš vložku novou a
                  - mezi ložiskem a unašečem rozety a to jsi psal že jsi ho tam nalisoval tedy to by mělo být v pořádku.
No a pokud jak píšeš máš vše dobře složené a žádné jiné vůle tam nejsou rozeta by neměla házet.Minimální (vůle kroužku ložiska a osy kola) tam být musí,abys prostrčil středový šroub(osu),ale ta nevadí,protože ve finále kolo utáhneš tak že všechny podložky ,válečky ,vložky,ložiska - rozety a kola na sebe navazují tak že po dotažení středovým šroubem se ani nehnou (jsou jako jeden kus).
Mě osobně se nelíbí, že mezi tou dutou vložkou a unašečem je jen jedno ložisko (raději bych tam měl 2) při těch sílách co řetěz přenáší. Myslím si že se ti to viklá právě z toho důvodu i když jsi tam ložisko lisoval.
Mimochodem já na rozetě mám také malou vůli,jelikož jsem vše složil jak má být a je tam,dále se tím nezabývám (novou motorku jsem neměl takže nemůžu říci jestli se to z výroby ani nehne) a to obvodové házení je jasné - omačkané silentbloky to bych neřešil.
Zaznamenáno
Jajda z Veltrub
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jaroslav Císař
Bydliště: Krátká 355, 280 02 Vetruby
Příspěvků: 6


« Odpověď #99 kdy: 15-02-2012, 17:51:12 »

Čau. Tak podle těch možností, kde by mohla být vůle, co jsi mi psal, tak to mám v pořádku. Jak jsi psal, že tu vůli na rozetě máš také, tak mně to trochu uklidnilo. Začal jsem to řešit, protože při rozjíždění se mi jako od řetězu ozývalo takové praskání. Jako když řetěz špatně nabíhá na zadní rozetu. Myslel jsem, že je to způsobený tím vykloněním rozety při záběru řetězu. Nebo možná, že to praskání bylo způsobené vytahanou řetězovou sadou. Dal jsem teď novou, D.I.D. Ale kvůli sněhu to teď nemůžu vyzkoušet  Sad Tak zatím nevím. Máte ještě někdo na té zadní rozetě vůli? Nemyslím tu vůli ve smyslu otáčení, ale když chytnete rozetu v pravo za obvod a v levo za obvod a trošku větší silou s ní vikláte. Já tam mám vůli celkem asi do 3mm.
Zaznamenáno
Sheriff
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Michal Kadlec
Bydliště: Počátky
SPONZOR:
Příspěvků: 55


« Odpověď #100 kdy: 15-02-2012, 18:46:18 »

Vůli jsem tam měl taky hodně velkou. Vyměnil jsem ložiska a čekám až namontuju řetězovku abych to celé mohl utáhnout a vyzkoušet. Pak dám vědět. Ale jak říkám. Před výměnou ložisek tam byla taky dost velká vůle . Možná ještě větší než 3 mm.
Zaznamenáno
Mirek TDM
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 40
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Mirek
SPONZOR:
Příspěvků: 1009



« Odpověď #101 kdy: 15-02-2012, 19:59:03 »

Dneska jsem to skoušel taky (mám nové ložiska) a vůli tam nemám.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #102 kdy: 19-02-2012, 09:50:12 »

Včera jsem poprvé v zimě několikrát otočil zadním kolem a ty zvuky z řetězovky, no to byla hrůza. Originál Yamalube Chain sprej ztuhnul tak, že se dali článku sotva ohnout. Nechápu, že to v mraze takhle zatuhne. Nastříkám to WDčkem ať se to uvolní a na jaře otestuji jiné mazivo.
Zaznamenáno
langenau
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
Jméno: Michal
Bydliště: Lánov u Vrchlabí 189
SPONZOR:
Příspěvků: 204


« Odpověď #103 kdy: 19-02-2012, 10:01:22 »

Počkej,až se oteplí,všechno to zase bude jak má být.Tahle maziva na takové teploty prostě nejsou stavěna.Loni jsem měl motku ve studené garáži a to samé
Zaznamenáno
Aca
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
SPONZOR:
Příspěvků: 876


« Odpověď #104 kdy: 19-02-2012, 10:04:58 »

Tim si nelam hlavu. Retez kdyz maka,tak je teplej tak se mazani dele voskovejsi,aby se tam udrzelo a nevylitalo na prvnich deseti kilacich. To ze ti zatuhne neni na zavadu,spis bych to vital jako konzervaci "O" krouzku. Jak s vyjedes tak to bude ok.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 21   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML