TDM FORUM TDM FORUM
20-09-2024, 00:48:38 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: 1 [2] 3 4 ... 13   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Jaký olej  (Přečteno 50487 krát)
STANI
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Stanislav Fořt
Bydliště: Švihov
Příspěvků: 66



WWW
« Odpověď #15 kdy: 23-06-2010, 15:10:43 »

Citace: Crossbiker
Tiež mi tak bere Actevo. Keď ho odjazdím skúsim nejaký 15W50

No mě zbejvá do výměny 4ticky,teď sem čet tem popis no obalu a tam píšou.Pro jedno a dvouválce vzducem chlazeným. :oje:
Zaznamenáno
Crossbiker
Host
« Odpověď #16 kdy: 23-06-2010, 16:23:59 »

Kurňajs! Mne to tam naliali v servise a nič nehovoril že to je pre vzducháče. Ale TU:http://www.castrolmoto.com/cz/products/actevo.php o tom tiež píšu |( tak to asi nie je moc vhodné do TDM. Tiež mám do výmeny okolo 4000km ale asi ho budem musieť vymeniť predčasne bo bych nerád odfajčil motor....
Zaznamenáno
Jindra-tdm
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jindřich Rambousek
Bydliště: Hevlín 433
SPONZOR:
Příspěvků: 562



« Odpověď #17 kdy: 23-06-2010, 17:07:09 »

Jelikož mám TDM-ku první sezónu, tak jsem po delším sledování různých komentářů a jiných rad a návodů zvolil
Motul 5100 Ester 15W 50 a myslím si, že jsem nezvolil špatně a mám zatím na něj ujeto cca 2 500 km.
Pro kontrolu spotřeby oleje jsem dolíval 0,3 L na 1 700 km, což si myslím, že není moc.
Zaznamenáno

Není důležitý dorazit včas, ale v pořádku!!!
Crossbiker
Host
« Odpověď #18 kdy: 23-06-2010, 18:50:56 »

Objednal som tento http://motoshell.sk/n/obchod?page=shop.product_details&category_id=6&flypage=flypage.tpl&product_id=33&vmcchk=1 tak snáď bude OK
Zaznamenáno
adela250
Host
« Odpověď #19 kdy: 29-06-2010, 12:36:14 »

Teď zrovna přecházím z Castrolu GPS 10w40 na Motul 5100 15w50, tak uvidím, jestli poznám rozdíl, zatím spotřeba oleje asi 0,3-0,4 l na 1000 km.
Zaznamenáno
Patero
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Příspěvků: 9


« Odpověď #20 kdy: 31-08-2010, 10:51:53 »

ahoj.

Toto je môj prvý príspevok na fórum, tak poprosím o zhovievavosť... :-)

Motorku (r.v.2000) mám prvú sezónu. Pred tým som žiadnu inú nemal. Keď som ju v júni kúpil, mala najazdené podla tachometra 33700km. Olej tam bol podla jej majitela nejaká syntetika. Bolo ho tam niečo cez štyri litre (cca 4,5litra). Takže kontrolné sklíčko bolo komplet zaplavené čierne olejom. Olej som vypustil, vymenil filter a nalial som do toho 4litre Castrol Power 1 GPS. Olej kontrolujem tak, že po jazde kdekolvek na rovnej ploche nechám motorku na stojane, nevyrovnávam ju a pozriem sklíčko. Keď vidím olej, tak je všetko OK. Oproti manuálu je ho tam o 4dcl viac. Ale vzhladom k tomu, že borec predomnou tam mal takmer o liter oleja viac a vôbec sa to na motorke neprejavilo, tak predpokladám, že tie 4dcl mi motor neodpíšu. Momentálne razím teóriu, že nech je tam radšej o štyri deci viac, ako o deci menej. Údajne sú tieto motory háklivé na nedostatok oleja.

Čo sa týka spotreby oleja, tak som sa tu dočítal dosť rozne údaje. Dnes som dolieval prvý krát olej. Cez sezónu som najazdil niečo do 5.000km. Bežne dodržujem rýchlosti. Nech som tomu dva, alebo tri krát na krátky úsek vypálil na 160-180km. Pri takomto štýle mi to zožralo necelé 2dcl oleja a pri tom spomalujem len ubratím plynu a brzdy používam takmer len na zastavenie v križovatke. A to som sa niekde dočital, že to žerie olej pri brzdení motorom.

Keď si to tak spočítam do kopy, tak mám pocit, že čo motorka, to originál.

s pozdravom Jozef, nový nadšený TéDéeMkár... :-)
Zaznamenáno
Jája
Velký znalec
****

DÍK -1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Příspěvků: 143



WWW
« Odpověď #21 kdy: 01-09-2010, 07:38:42 »

Tohle se uz resilo hodnekrat, chce to najit na netu prirucku a dat dobre mnozstvi oleje. Jinak u tdm se kontruje olej vzdy na rovne plose pri nastartovanem motoru, protoze je olej tlaceny cerpadlem. Tohle se podceni a pak jsou z toho ty zadrene kliky.
Zaznamenáno

Cesta je cíl...
Jája
Velký znalec
****

DÍK -1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Příspěvků: 143



WWW
« Odpověď #22 kdy: 01-09-2010, 18:52:16 »

Když motor vypneš nažene ho zpět z motoru. Zkus se někdy koukat na okénko jak nastartuješ, je krásně vidět jak hladina oleje klesá Wink
Zaznamenáno

Cesta je cíl...
Jája
Velký znalec
****

DÍK -1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Příspěvků: 143



WWW
« Odpověď #23 kdy: 01-09-2010, 19:07:32 »

Tak jsem si přečetl serv. manuál. A asi máš pravdu, je tam, že se to má kontrolovat po 15. minutách motorky na volnoběhu. (After idling the engine for 15 minutes, be sure the motorcycle is vertical, then check that the oil lev-
el is between the maximum and minimum marks.) O vypnutí nebo nechání motoru  v chodu tam není. :~
Zaznamenáno

Cesta je cíl...
Crossbiker
Host
« Odpověď #24 kdy: 02-09-2010, 00:00:30 »

Kdo kedy kontroloval olej na moto v chode? Mal som X motoriek a ani na jednej sa nemal kontrolovať olej v chode motora. Vždy bolo uvádzané po vypnutí motora a aspoň 15 minútach kľudu aby mohol olej stiecť. Tu je oddelená olejová náplň a je pochopiteľné, že olej v nádržke klesá keď je motor v chode lebo je aj olej v pohybe.
Zaznamenáno
Bizi
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 17
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zbyněk Smolík
Bydliště: Ostrava-Poruba
SPONZOR:
Příspěvků: 596



« Odpověď #25 kdy: 04-09-2010, 09:49:41 »

Ano, to máš pravdu. Jen s kontrolou oleje v TDM je už tolik příspevků, že se v tom někteří nevyznají. 15 minut na bočáku, nechat stéct a kouknout do okýnka. Ale jinak: provést tuhle kontrolu, vím, že mám oleje dost, nechat motku stát a kouknout znova do okýnka. Uložit do paměti. Pak před jízdou vím kolik mám oleje. Musím říci, že u mne je rozdíl mezi kontrolou po 15 minutách a po stání v garáži pouze 5mm. No, mám to tak skouklé. Vždy mi ale zůstává mezi ryskama. Krásný a pravdivý názor, zde někde v diskuzi je, že v TDM olej je a najednou není. Mám stejnou zkušenost. Ať se při jízdě chovám jak chci, ubytek není poznat a najednou je olej pryč. Spotřebu mám okolo 1 deci na 1000. (motul 5100 ester) S plnou syntetikou mi klouzala spojka.
No a abych připsal něco nového; když jsem si nechal udělat servisní prohlídku v autorizovaném servisu yamahy, vyměnili mi olej. Musím doplnit, že jsem to nepožadoval. Technik mi pověděl, že si to "sedne", že si to deci mám dolít doma. Jako až dojedu domů. Pánové (a dámy co nejsou baťůžci) dolil jsem rovný litr!!! Tak jsem nějak došel k závěru, že motorky může opravovat kde kdo a jde jen o zkušenost s tím či oním servisem. Všude jsou jen "lidi" - ti chtějí/nebo nechtějí svou práci odvést dobře. Tímto posílám srdečný pozdrav do ostravské yamahy! (a je mi z toho smutno)
Zaznamenáno
Mirek TDM
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 40
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Mirek
SPONZOR:
Příspěvků: 1009



« Odpověď #26 kdy: 04-09-2010, 10:11:26 »

 O Ostravské yamaze mi ani nemluv. Šel jsem se jen zeptat kolik se lije oleje do předních tlumičů a oni mi řekli že mi to neřeknou že to je tajná informace. Volové, po třech minutách na internetu jsem to věděl i bez nich. Jo a liju do ní Fuchs 20W50 a za 6000 km mi to sežralo 0,5 litru.
Zaznamenáno
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #27 kdy: 07-09-2010, 17:23:36 »

Citace: Mirek
O Ostravské yamaze mi ani nemluv. Šel jsem se jen zeptat kolik se lije oleje do předních tlumičů a oni mi řekli že mi to neřeknou že to je tajná informace. Volové, po třech minutách na internetu jsem to věděl i bez nich. Jo a liju do ní Fuchs 20W50 a za 6000 km mi to sežralo 0,5 litru.
Fuchs 20W50 se leje do ještěrek   hehe ?
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Mirek TDM
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 40
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Mirek
SPONZOR:
Příspěvků: 1009



« Odpověď #28 kdy: 07-09-2010, 17:25:57 »

Citace: Driver toys
Citace: Mirek
O Ostravské yamaze mi ani nemluv. Šel jsem se jen zeptat kolik se lije oleje do předních tlumičů a oni mi řekli že mi to neřeknou že to je tajná informace. Volové, po třech minutách na internetu jsem to věděl i bez nich. Jo a liju do ní Fuchs 20W50 a za 6000 km mi to sežralo 0,5 litru.
Fuchs 20W50 se leje do ještěrek  :hehe: ?
Od tebe Libore bych to nečekal. To bolí.  Cry  LOL
Zaznamenáno
JIMMY
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Příspěvků: 2



« Odpověď #29 kdy: 17-10-2010, 16:26:34 »

Motorové oleje pro 4-dobé motocykly
Proč musí být oleje pro motocykly jiné než oleje automobilové?


http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=moto_4t
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 13   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML