TDM FORUM TDM FORUM
06-10-2024, 15:32:51 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Kufr Givi MAXIA 3 (55 litrů)  (Přečteno 7948 krát)
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« kdy: 01-06-2011, 15:15:33 »

Před časem jsem dumal nad novým kufrem a nemohl sehnat nikoho, kdo má na motorce Givi Maxii 3. Chtěl jsem se dozvědět, jestli se na motorce něco změnilo a jestli se do něho opravdu vejdou dvě helmy.
 Ryskl jsem objednávku a neprohloupil jsem. V pohodě do něho dáte dvě vyklápěčky (kolem obyčejných helem je ještě dost místa). O věcech co do něho nacpete ani nemluvím - 55 litrů mluví za vše  supr. Pro jízdu sólo je zbytečné brát sebou boční, či kupovat byť menší, ale stejně jste širší.
 Jízdní vlastnosti, jako nějakou turbolenci, či tak jsem nezaznamenal. Samosebou kufry nejsou dělané na rychlosti 200 km/h a při 130 km/h se nechová nijak jinak, než ostatní i menší kufry. Stavěný je na 10 kg, pak by asi bylo v náklonech znát, že máte něco těžkého vysoko na motorce..
 Pokud o něm někdo uvažujete a nemůžete se rozmyslet, s čistým svědomím doporučuji! Ale cena není nijak nízká. Pohybují se od 5 000,- Kč (a to bez jakékoli výbavy, takže i bez brzdovky) až do nějakých 8,5 tisíce, kde výbava je maximální - brzdové světlo, výstelka, nosič (zahrádka), opěrka a dálkové ovládání. Odkazy zde: http://www.zbozi.cz/items/?r=hint&itemType=new&q=givi+maxia+3
Já koupil za cenu 5 000,- i s brzdovým světlem a dálkovým ovládáním. Pokud by jste chtěli také dobře koupit, našel jsem po dlouhém hledání na netu jeden obchod z Ústí nad Labem. Uvádím spojení na majitele: Pan Luděk Kareš - motoinfo@seznam.cz


* 010526_173106.jpg (165.26 KB, 991x807 - prohlédnuto 384 krát.)

* 010425_103648.jpg (373.6 KB, 1280x1024 - prohlédnuto 384 krát.)

* sraz_Parez_2011_159.jpg (50.39 KB, 337x399 - prohlédnuto 400 krát.)
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Sheriff
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Michal Kadlec
Bydliště: Počátky
SPONZOR:
Příspěvků: 55


« Odpověď #1 kdy: 01-06-2011, 16:02:32 »

Díval jsem se na ten E-shop z Ústí a našel jsem tam ten kufr i s tvojí výbavou, ale za 6000 Kč. Jak jsi ho přesvědčil, že ho máš za 5tis. Jak je z tvejch fotek vidět tak je to paráda, zase o tom začínám uvažovat. Je to fakt moc hezkej kufr. Jen přemýšlím o tom, že dálkáč bych asi moc nevyužil. Nemám žádnou vrchní plotnu. Mám jen boční PLA držáky. Jde to vyřešit tak, že bych k nim navařil "nějaký" přípravek z cca 2 mm plechu a na ten jsem dal jen přípravky na uchycení kufru ( protikus zámku a ty dva špunty na druhé straně )
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #2 kdy: 01-06-2011, 17:55:59 »

Kufr je supr  supr
Ale jedna technická otázečka která není jasná z návodů-Jde se do kufru dostat i bez elektriky??
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #3 kdy: 01-06-2011, 18:07:53 »

já se už u těchle obřích kufrů pak bojím o uchycení. Monokey není podle mě zrovna ideální řešení  Undecided
Sami určitě vidíte u kamarádů co ty kufry vzadu na našich silnicích musí vydržet aby neuletěly

osobně asi začnu šetřit na hliník

Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #4 kdy: 01-06-2011, 18:09:32 »

Díval jsem se na ten E-shop z Ústí a našel jsem tam ten kufr i s tvojí výbavou, ale za 6000 Kč. Jak jsi ho přesvědčil, že ho máš za 5tis. Jak je z tvejch fotek vidět tak je to paráda, zase o tom začínám uvažovat. Je to fakt moc hezkej kufr. Jen přemýšlím o tom, že dálkáč bych asi moc nevyužil. Nemám žádnou vrchní plotnu. Mám jen boční PLA držáky. Jde to vyřešit tak, že bych k nim navařil "nějaký" přípravek z cca 2 mm plechu a na ten jsem dal jen přípravky na uchycení kufru ( protikus zámku a ty dva špunty na druhé straně )
Draku já si u něho objednal kufr s brzdovým světlem a výstelkou, což jediný nabízí za 5 litrů  supr. Jenže on kufr neměl na skladě a tak ho objednal. No přišel jiný než jsem chtěl a ještě navíc s jinou výbavou. Dělal jsem nasranýho a tak mi ho nechal za domluvenou cenu  evil hehe. Jsem radši že je černej, víc mi teď ladí k motorce  supr.
Dákáč je spíš taková machrovinka.. mrk
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #5 kdy: 01-06-2011, 18:11:05 »

Kufr je supr  supr
Ale jedna technická otázečka která není jasná z návodů-Jde se do kufru dostat i bez elektriky??
Jasně že funguje bez eletriky. Dálkáč je jen taková machrovina  evil. Normálně ho odemikám klíčkem..
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #6 kdy: 01-06-2011, 18:16:31 »

Jinak jako uchycení jsem použil plech o síle 2 mm a pod plotnu od Givi (plastovou) jsem ho dal větší plochu, než originál držáky dělají. Neklepe se to jako originál, tak tomu věřím. I hliník ti ulítne, pokud ho dobře nepřiděláš..
Sheriff - na nosiče naohýbej plech o síle 2 mm a neboj se pod kufr dát větší plochu. Kup si i originál plotnu! Bo ona ti to spojí  - boční nosiče musíš oddělávat jenotlivě.. Taky bych se bál nějakých uchycení samo domo přímo pod kufr..pokud bys ho nepřišrouboval natvrdo  hehe Jestli budeš chtít ještě více poradit, klidně piš.. smile_


* 010424_19350567.jpg (50.98 KB, 485x460 - prohlédnuto 351 krát.)

* 010425_10364877.jpg (54.28 KB, 638x426 - prohlédnuto 296 krát.)
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #7 kdy: 01-06-2011, 18:27:58 »

Jinak jako uchycení jsem použil plech o síle 2 mm a pod plotnu od Givi (plastovou) jsem ho dal větší plochu, než originál držáky dělají. Neklepe se to jako originál, tak tomu věřím. I hliník ti ulítne, pokud ho dobře nepřiděláš..

já myslel spíš to "fórový" řešení uchycení kufru k plotně. Dva čudlíky vzadu a vepředu kousek plíšku ve mě prostě důvěru moc nevzbuzují  Undecided
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #8 kdy: 01-06-2011, 18:32:10 »

Jasně Begy. Já je vypreparoval a přivařil pořádně na své boční držáky. To už neupadne  hehe, obvařil jsem je fest. Určitě na uchycení záleží.. Ale ani ty´"fórovky" mě nezklamaly  mrk
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #9 kdy: 01-06-2011, 18:48:50 »

my si stále nerozumíme  Grin

já se pořád bojím uchycení kufru k plotně. Prostě že plotna bude OK, ale nevydrží plastovej kufr
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #10 kdy: 01-06-2011, 18:55:06 »

my si stále nerozumíme  Grin

já se pořád bojím uchycení kufru k plotně. Prostě že plotna bude OK, ale nevydrží plastovej kufr
Jo táááááák  hehe už sem doma! Nojono..ale ten můj první mi praskl už před dvouma rokama právě v tom uchycení..a pořád jsem s ním jezdil a Šárka se o něj i opírala! Před 2 roky mi do něj totiž začalo téct a já frt nevěděl kudy - hledal jsem zradu zvrchu.. Šlo to v pohodě svařit, takže zase bez problému. Nevím čím bys to vyztužoval.
Jinak 1. kufr jsem měl již na svém Tuaregu, takže přežil 13 let a po 11 praskl asi tím, že se do něho někdo pořádně opřel. Pořád dobrý, na to že byl za pakatel a vydržel tak dlouho. Proti hliníku nic nemám, třeba Míra to má moooc pěkné  supr. Pak ale sladit všechny kufry, jinak je to taky vo ničem!
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #11 kdy: 01-06-2011, 19:36:44 »

Díval jsem se na ten E-shop z Ústí a našel jsem tam ten kufr i s tvojí výbavou, ale za 6000 Kč. Jak jsi ho přesvědčil, že ho máš za 5tis. Jak je z tvejch fotek vidět tak je to paráda, zase o tom začínám uvažovat. Je to fakt moc hezkej kufr. Jen přemýšlím o tom, že dálkáč bych asi moc nevyužil. Nemám žádnou vrchní plotnu. Mám jen boční PLA držáky. Jde to vyřešit tak, že bych k nim navařil "nějaký" přípravek z cca 2 mm plechu a na ten jsem dal jen přípravky na uchycení kufru ( protikus zámku a ty dva špunty na druhé straně )
Kdybys chtěl, mám jednu plotnu monokey doma.

Jinak já mám Givi E52 s držákem monokey a spokojenost.
Zaznamenáno
Sheriff
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Michal Kadlec
Bydliště: Počátky
SPONZOR:
Příspěvků: 55


« Odpověď #12 kdy: 01-06-2011, 19:39:54 »

Jinak jako uchycení jsem použil plech o síle 2 mm a pod plotnu od Givi (plastovou) jsem ho dal větší plochu, než originál držáky dělají. Neklepe se to jako originál, tak tomu věřím. I hliník ti ulítne, pokud ho dobře nepřiděláš..
Sheriff - na nosiče naohýbej plech o síle 2 mm a neboj se pod kufr dát větší plochu. Kup si i originál plotnu! Bo ona ti to spojí  - boční nosiče musíš oddělávat jenotlivě.. Taky bych se bál nějakých uchycení samo domo přímo pod kufr..pokud bys ho nepřišrouboval natvrdo  hehe Jestli budeš chtít ještě více poradit, klidně piš.. smile_


Driver, já jsem myslel, že bych na ten ohnutej plech co ty máš pod plotnou dal místo samotný plotny natvrdo tohle : http://www.givi.cz/e-115f-upinaci-sada-kufru-3-dilna-2-cepy-protikus-zamku-4-srouby-gumove-dorazy-20999.html. Mohlo by to bejt bytelnější než samotná plotna.



Zaznamenáno
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #13 kdy: 01-06-2011, 21:02:14 »

Plotna samotná je dost tuhá, té bych hodně věřil. A jen špunty na holý plech..to ne. To by jsi ho musel různými žebry zeztužit. Origo plotna už je má a můžeš na ní skákat, jak je tuhá. Spíš jde jen o její podklad. To je daleko jednodužší! Být tebou, vzal bych ji od Romana. Já za plastovou novou dal 500,- Kč.
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Sheriff
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Michal Kadlec
Bydliště: Počátky
SPONZOR:
Příspěvků: 55


« Odpověď #14 kdy: 02-06-2011, 05:54:41 »

OK , díky za radu.  supr  Příští týden to nějak rozseknu a pokud se rozhodnu pro ten GIVI kufr, tak bych se s dohodl s Romanem na té plotně od něho.  Wink
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML