TDM FORUM TDM FORUM
28-04-2024, 10:31:05 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1] 2 3 ... 6   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Úprava světel  (Přečteno 15393 krát)
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« kdy: 22-05-2011, 12:56:00 »

dopředu říkám berte to spíš jako zajímavost. Rozhodně bych to nepovažoval za finální řešení.

Dost mě trápí jak málo 4TX svítí. Jeden reflektor pro tlumené a druhý pro dálkové... Undecided  Navíc přes den není tlumený světlo přes čočku moc vidět.

 Takže jsem chtěl skusit aby obě světla svítily tlumeně.



takže upravte H4 takhle:


pak je potřeba trochu propilovat ten obdélník pro uchycení žárovky v parabole, protože baňka se tam nevejde. Stačí na každou stranu milimetr.


(já to trochu přehnal, ale H3 tam stále krásně drží)

pak si budete muset vyrobit jinou pružinu která vám tam bude tu upravenou H4 držet.

Aby při zapnutí dálkových světel nesvítily obě vlákna, tak to musíte překlápět relátkem:



Takhle to čistě teoreticky funguje super. Jenže parabola není konstruována pro H4 (a tedy dvě vlákna nad sebou) takže buď docílíte toho že budou dobře svítit tlumený nebo dálkový - ale určitě nedocílíte toho aby svítily obě super. Prostě patřičné vlákno bude mimo ohnisko paraboly.
Celkově je to spíš víc práce jak užitku  Grin

výsledek je v příloze. - nejdřív mám kusem hadru zastíněný reflektor tlumených světel, pak ho sundám aby byl vidět rozdíl

* H4_1.avi (122.87 KB - staženo 181 krát.)
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
lukašenko
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Lukáš Horký
Bydliště: Příbram
SPONZOR:
Příspěvků: 93



« Odpověď #1 kdy: 30-08-2011, 20:45:03 »

Mám v plánu zkusit do potkávacího světla xenonovou výbojku. Až to zrealizuju, dám vědět.
Zaznamenáno

Stroje ovládají.......mou mysl.
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #2 kdy: 30-08-2011, 21:24:36 »

jj to už tady pár lidí má. Taky nad tím semtam uvažuju. Ale nechce se mě dávat 1200 za sadu když potřebuju jen půlku. A motocyklový stojej kolem 700 - což už nemá smysl vůbec  Grin

Navíc bych rád trochu cestoval po zahraničí a tam bych se s xenonem bál....
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
lukašenko
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Lukáš Horký
Bydliště: Příbram
SPONZOR:
Příspěvků: 93



« Odpověď #3 kdy: 31-08-2011, 11:24:33 »

jj to už tady pár lidí má. Taky nad tím semtam uvažuju. Ale nechce se mě dávat 1200 za sadu když potřebuju jen půlku. A motocyklový stojej kolem 700 - což už nemá smysl vůbec  Grin

Navíc bych rád trochu cestoval po zahraničí a tam bych se s xenonem bál....

chci pořizovat výbojku s barevnou teplotou 4300K, která se údajně hodně podobá standardním žárovkám, tak snad s četníkama nebude problém.

Případně se můžeme domluvit a koupit jednu sadu na 2 motorky.
Zaznamenáno

Stroje ovládají.......mou mysl.
Maty
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Bydliště: Borovany
SPONZOR:
Příspěvků: 282



« Odpověď #4 kdy: 01-09-2011, 10:38:11 »

Podle mě, je třeba vzít v úvahu,jestli jezdíš v noci nebo ve dne,jestli to chceš na denní svícení,tak si myslím,že je xenon celkem zbytečný.Ale jestli to chceš na noc,tak xenon nená chybu.Osobně ho mám v dálkovém a zatim si ho nemůžu vynachválit.
Jinak jak píše Begy. Moto sada stojí kolem 700,- i když nevím proč,protože mi přišel v balení pro auto ,jenom tam byl pouze jeden.Tak to stojí víc,asi že s tím mají práci to rozdělit. Takže když se dvá domluví, tak cena 500/kus už není tak hrozná,když vezmu v úvahu, že průměrná H7 stojí kolem 200,- Ale svítivost nesrovnatelná.
Zaznamenáno
lukašenko
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Lukáš Horký
Bydliště: Příbram
SPONZOR:
Příspěvků: 93



« Odpověď #5 kdy: 01-09-2011, 10:50:34 »

Podle mě, je třeba vzít v úvahu,jestli jezdíš v noci nebo ve dne,jestli to chceš na denní svícení,tak si myslím,že je xenon celkem zbytečný.Ale jestli to chceš na noc,tak xenon nená chybu.Osobně ho mám v dálkovém a zatim si ho nemůžu vynachválit.
Jinak jak píše Begy. Moto sada stojí kolem 700,- i když nevím proč,protože mi přišel v balení pro auto ,jenom tam byl pouze jeden.Tak to stojí víc,asi že s tím mají práci to rozdělit. Takže když se dvá domluví, tak cena 500/kus už není tak hrozná,když vezmu v úvahu, že průměrná H7 stojí kolem 200,- Ale svítivost nesrovnatelná.

U toho dálkového xenonu se bojim životnosti kvůli častýmu zapínání a vypínání. Přece jen, výbojky jsou spíš pro trvalý provoz. Pak taky chvíli trvá než se naplno rozsvítí. Jaký s tim máš zkušenosti?
Zaznamenáno

Stroje ovládají.......mou mysl.
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #6 kdy: 01-09-2011, 15:39:54 »

nejlevněkší co jsem zatím našel jsou tady: http://www.pantin.cz/shop/oh1-hid-xenon-kit-p-1589450.html

ale abych se přiznal radši zatím škudlim na jiný sedlo  Wink
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
zdenál
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 12
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zdeněk Majer
Bydliště: Pod Kostelem 304, Bořitov
SPONZOR:
Příspěvků: 714



« Odpověď #7 kdy: 01-09-2011, 20:02:16 »

nejlevněkší co jsem zatím našel jsou tady: http://www.pantin.cz/shop/oh1-hid-xenon-kit-p-1589450.html

ale abych se přiznal radši zatím škudlim na jiný sedlo  Wink

Jojo příteli. Sedlo je sedlo.  supr I když světlo je taky třeba  uaau Ale jak již napsal Matty - jestli jezdíš víc v noci, tak je lepší to předělat, ale zase v noci nejni vidět krása TDM  blll
Zaznamenáno
Maty
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Bydliště: Borovany
SPONZOR:
Příspěvků: 282



« Odpověď #8 kdy: 02-09-2011, 07:20:50 »

U toho dálkového xenonu se bojim životnosti kvůli častýmu zapínání a vypínání. Přece jen, výbojky jsou spíš pro trvalý provoz. Pak taky chvíli trvá než se naplno rozsvítí. Jaký s tim máš zkušenosti?


Taky jsem si říkal,co tomu bude dělat přepínání,ale vzhledem k tomu, že na výbojku je dána rok záruka ,tak mě to zatím nechává v klidu.Jinak dokud to někdo nevyzkouší,tak se o tom budem jenom dohadovat  laugh
K rozsvěcování - Při prvním rozsvícení to trvá tak 2-3 sec. Při jízdě,když jede proti auto,stlumím a když projede dam dálkový a naběhne skoro okamžitě - to zřejmě nestačí vychladnout.Horší je to,když jedu delší dobu za autem.To potom zase trvá tak ty 2-3 sec.Ale i tak už je od začátku vidět.
Já jsem rozhodně spokojen, splnil mi to co jsem potřeboval.Jenom škoda,že to nemůže být i v potkávacím.To by byla určitě paráda
Jinak s tím zatím jezdím asi 3 měsíce ,takže víc informací zatím nemám.
Nevím jestli jsi viděl foto , kdyžtak adresa
http://www-tdm.cz/TDM_forum/index.php?action=mgallery;sa=album;id=128
Zaznamenáno
Bizi
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 17
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zbyněk Smolík
Bydliště: Ostrava-Poruba
SPONZOR:
Příspěvků: 593



« Odpověď #9 kdy: 02-09-2011, 08:01:49 »

Uvažuji o něm také. Zima to jistí. Po tom co jsem odjížděl od Kalibora a šero s změnilo ve tmu... TDM tak slabě svítí. Křižovatka a já jsem si vybral širší leč špatnou cestu, ta se změnila v obratiště nějakých náklaďáku s kamenitým povrchem... Po roce jsem si zase lehnul. Opět páčka uaau za 150 kč v Prostějově. (www.free-moto.cz) Když jsem zdvíhal motku, první co mě napadlo, přesto že jedu za tmy jen málo, vyplatí se to. Jde mi o zdraví...
Zaznamenáno
Bizi
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 17
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zbyněk Smolík
Bydliště: Ostrava-Poruba
SPONZOR:
Příspěvků: 593



« Odpověď #10 kdy: 02-09-2011, 08:05:40 »

nejlevněkší co jsem zatím našel jsou tady: http://www.pantin.cz/shop/oh1-hid-xenon-kit-p-1589450.html

ale abych se přiznal radši zatím škudlim na jiný sedlo  Wink

Akce, cena bez koruny 900. 1/2 450kč + poštovné. Uvažuji. Jen kdo si vezme ten druhý? Nehlásí se někdo?
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #11 kdy: 02-09-2011, 08:22:59 »

Xenony mám oba,asi 3 sezony,najeto asi 25000km a fungujou stále bez jediného problému.
V autech se taky furt bliká a min 100 000km musej vydržet.
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
lukašenko
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Lukáš Horký
Bydliště: Příbram
SPONZOR:
Příspěvků: 93



« Odpověď #12 kdy: 02-09-2011, 08:23:37 »

Akce, cena bez koruny 900. 1/2 450kč + poštovné. Uvažuji. Jen kdo si vezme ten druhý? Nehlásí se někdo?


Jen jsem tam nenašel barevnou teplotu. Podle ostatních sad to vypadá na 6000K, což je dost do modra a magnet na policajty. Šel bych spíš do tohoto:
http://www.hezkynakup.cz/69-xenonova-sada-hid-h1-4300k-slim-menice.html
Jsou sice dražší, ale barevná teplota 4300K, takže teplá bíla
Zaznamenáno

Stroje ovládají.......mou mysl.
Bizi
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 17
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zbyněk Smolík
Bydliště: Ostrava-Poruba
SPONZOR:
Příspěvků: 593



« Odpověď #13 kdy: 02-09-2011, 08:59:42 »

To máš pravdu. Modrá není dobrá :-) Já se podívám ještě u známého. Občas mívá někde nějakou slevu.
Zaznamenáno
Maty
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Bydliště: Borovany
SPONZOR:
Příspěvků: 282



« Odpověď #14 kdy: 02-09-2011, 10:54:28 »

Já mám 6 000 k a myslím si,že modrá je dobrá  LOL
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 6   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML