TDM FORUM TDM FORUM
29-03-2024, 14:40:42 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Plexi z ebay  (Přečteno 345 krát)
xoro1
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Roman H
Bydliště: Chvalčov
SPONZOR:
Příspěvků: 21


Kde je vůle, tam je i cesta


« kdy: 10-11-2020, 21:32:39 »

Je po sezoně,tak přemýšlím o nějakých změnách na svojí TDM 900 a narazil jsem na plexi, které je jiné než plexi co jsem viděl na jiných TDM.
 Je v prostřední části prohnuté. Výška je o 20 cm vyšší něž origo. Chtěl jsem se zeptat jestli s takovým plexi má někdo praktické zkušenosti, jak  se to chová za jízdy jak to háže vzduch. Možná by to bylo lepší než plexi cestovní, které je jen o 14 cm vyšší + deflektor.  Díky za každou
dobrý postřeh nebo zkušenost.


* plexi.jpg (57.53 KB, 1000x1000 - prohlédnuto 42 krát.)
Zaznamenáno

xoro1
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #1 kdy: 15-11-2020, 07:09:37 »

Ahoj, ja ho mam, ale v pruhledne variante. Ma myslim 45cm. Jen jsem si ho v troube vytvaroval - horni rohy jsem roztahnul do sirky. Je to mnohem lepsi. Ale zalezi na tve vysce, ja mam 186 a jeste 10cm by se mi hodilo.
Tom
Zaznamenáno
xoro1
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Roman H
Bydliště: Chvalčov
SPONZOR:
Příspěvků: 21


Kde je vůle, tam je i cesta


« Odpověď #2 kdy: 15-11-2020, 12:30:17 »

 Díky za reakci. Toto plexi má 51 cm dle info prodejce. Já měřím 176cm. Klasické turistické plexi má cca 44cm a proto mám ještě deflektor. Bez deflektoru mně to háže vzduch přímo na hledí, poznám do i podle much na hledí a hluku. Samozřejmě by bylo lepší mít jen plexi bez deflektoru, proto mně zajímá, jestli ta vlna uprostřed má pozitivní vliv na odklon vzduchu od jezdce. Ještě se tě zeptám, proč si to plexi natahoval do stran? Má to nějaký konktétní vliv na proudění vzduchu mimo jezdce?  Díky za odpověď  Roman
Zaznamenáno

xoro1
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #3 kdy: 18-11-2020, 18:25:11 »

Vypadalo to jako vyříznuté z trubky, tak jsem ten vrch trochu srovnal...
Zaznamenáno
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #4 kdy: 18-11-2020, 18:34:10 »

Koukni na tema: vyber prilby 19.11.2019, tam to mam nafocene...
Zaznamenáno
xoro1
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Roman H
Bydliště: Chvalčov
SPONZOR:
Příspěvků: 21


Kde je vůle, tam je i cesta


« Odpověď #5 kdy: 19-11-2020, 08:19:14 »

  Díky za reakci na můj dotaz. D Smiley :)íval jsem se na tvůj odkaz na tvoje fotky, ale to plexi je trochu jiné, než air flow, které má vlnu uprostřed. Nikde nepíšeš jaké máš zkušenosti z plexi po úpravě, jestli se zlepšilo obtékání vzduchu. Zkus o tom něco konktétnějšího napsat. Také by mně zajímalo jakým způsobem si upravuješ to plexi v troubě. Podmínky za jakých se to dá tvarovat. např. čas, teplota atd. Možná to tady bude zajímat více uživatelů, kteří si chtěji upravit svoje plexi.  Smiley Smiley
Zaznamenáno

xoro1
Maty
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Bydliště: Borovany
SPONZOR:
Příspěvků: 282



« Odpověď #6 kdy: 19-11-2020, 19:54:42 »

Není Plexi jako Plexi.
Myslím,že v dnešní době se už Plexi na motorkách nepoužívá,protože je křehké a rádo praská, nicméně se lepší tvaruje.
Sám jsem si ohýbal Plexi v troubě pro deflektor poté i z polykarbonátu. A z polykarbonátu už se mi to tak nepovedlo. Chce to menší teplotu. Prostě pomalu zvyšuj teplotu v troubě dokud to nepůjde ohýbat a měj připravenou nádobu s vodou na ochlazení.
Každopádně to byl rovný kus,který jsem ohýbal přes velký hrnec. Tvarovat originál štítek si nedokážu představit, zvlášť když bude mít nějaké prolisy.Bude jít tendenci se ti narovnat. Možná horkovzdušnou pistolí,ale tou to spálíš. Někde jsem tu můj postup popsal. Deflektor na 900. Nevim už
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML