TDM FORUM TDM FORUM
22-09-2024, 21:34:18 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nákupy na e-bay a CLO  (Přečteno 1336 krát)
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« kdy: 19-11-2014, 18:25:54 »

Clo na zboží z e-bay - = Info ZDE = -

Daně a CLA  - = Info ZDE = -

Návod: jak nakupovat na eBay a platit přes PayPal  - = Info ZDE = -
Zaznamenáno

Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #1 kdy: 20-11-2014, 08:03:30 »

na Ebay nakupuju pravidelně.

řekl bych určitě bezpečnější než Aukro atd... navíc přístup obchodníků je jako z říše snů  Smiley
Osobně se mě stalo že zboží přišlo dopravou poškozené a jednou omylem poslali něco jiného. Po zaslání fotografie v prvním přípdě refundovali a v druhém poslali zboží znovu. V obou případech bez jakýchkoli blbých keců a ještě se omlouvali.


CLO se platí ze všech zemí mimo EU a to z CENY ZBOŽÍ + DOPRAVY. Osvobozeno je zboží do ceny tuším cca 20USD Ve výsledku to může být dražší než u nás....

Každopádně z Honkongu jsem CLO nikdy neplatil (a to byla cena často přes 1000Kč)
kupoval jsem párkrát v USA, Japonsku a tuším Austrálii - pokaždé jsem CLO platil - tedy tady už kupovat nikdy nebudu...


suma sumárum. Nakupuju už jen v číně (obvykle HongKong) nebo přes Ebay.de




Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #2 kdy: 20-11-2014, 08:09:49 »

každopádně dodnes mě zůstává rozum stát nad některými cenami.

třeba několikrát jsem kupoval dálkové ovládání k foťáku - cca 19 Kč i s dopravou... Nebo náhradní laser do zaměřovače cca 5Kč i s dopravou...
Skuste si u nás poslat třeba blbej pohled  Grin
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Kolombová
Děd vševěd
*****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Příspěvků: 227


« Odpověď #3 kdy: 20-11-2014, 17:26:39 »

Máš tam díky mildo  supr Dobrý počtení. Už to sice nějakej pátek provozuju ale moc rád si přečtu o tomto nějakej dobrej materiál. Jseš fakt moc hodnej.

Ještě doporučuji e-bay UK http://www.ebay.co.uk/ Tam je to taky zajímavý  Wink

Z té Číny je to u levných věcí osvobozený protože prodejce to popisuje jako gift (dárek) a doprava zdarma (Free shipping) takže se clo neplatí ale u dražších věcí se to na celnici řeší a pošlou vám celní prohlášení a z celního úřadu se platí další poštovný + clo který není podle tabulek ale nálady celníka.  

Jo a to poštovné zdarma sice zdarma je ale je to normální dopis takže je vhozen do schránky. Žádnej doklad o doručení. Když se nevleze do schránky tak z ní balíček trčí a může si ho každej kdo prochází kolem vzít. Je to nedohledatelný kde skončil ale oni jsou tak už naučení že když nedojde tak pošle novej.  Já pořídil schránku plastovou (takovou tu velkou hnědou bednu s deklem) a tu mezeru na dopisy jsem prořezel aby tam vešel i větší balíček - ať to tam spadne a přikryje se to tím deklem. Sice to po otevření může někde sebrat ale není to na očích takže to nikoho zatím nenapadlo otevírat.


Když by někdo něco chtěl tak se klidně ozvěte - určitě by se tu našlo i více lidí co by pomohle když by bylo třeba. Co?
Zaznamenáno
Roger
Velký znalec
****

DÍK 6
Offline Offline

Motorka: Kawasaki
Jméno: Milan
Bydliště: Brno
SPONZOR:
Příspěvků: 129



« Odpověď #4 kdy: 20-11-2014, 20:07:42 »

Podobna zkusenost, balik trcici ze schranky, nebo pohozenej pred barakem u dveri, postaci se s tim proste nemazli. Nastesti vzdy vsechno doslo a nikdo nic neukradl.
Jak to ti Cinani delaji, ze dokazou poslat vec za pul dolaru s postovnym zdarma, to taky nechapu.
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #5 kdy: 20-11-2014, 20:47:36 »

Ono je to úplně jednoduché.
Je to politika ovládnutí trhu.Teď to dotujou(žlutáci si to můžou dovolit) a jak si svět na ně zvykne, zlikvidujou konkurenci tak se budem divit.  Wink
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #6 kdy: 20-11-2014, 21:00:56 »

Podobna zkusenost, balik trcici ze schranky, nebo pohozenej pred barakem u dveri, postaci se s tim proste nemazli.
Mam dotaz? Kam to maji postaci davat? Do schranky se to nevejde...ono se to mluvi ale ja to vidim z druhe strany.
Zaznamenáno

Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #7 kdy: 21-11-2014, 14:30:35 »

free shipping je z číny pomalu na vše (tedy krom vyloženě velkých a těžkých věcí)
u nás pošťačka cokoli většího než dopis (nebo co se nevejde lehce do schránky) neroznáší a rovnou vhazuje oznámení o zásilce na poště.

Jinak obvykle lze připlatit rychlejší zaslání (obvykle letecky) a tady už je sntandard tracking nuber, neboli víš kde ta zásilka zrovna je atd...
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Igásek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 18
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Igor
Bydliště: Šumperk
SPONZOR:
Příspěvků: 209



WWW
« Odpověď #8 kdy: 21-11-2014, 15:24:43 »

Zrovna včera jsem objednával z ebaye. První dražší věc, na kterou by se mělo vztahovat minimálně dph. Ale prý na balík napíšou malou cenu a že je to gift. Tak uvidíme jak to dopadne Smiley

Když jsem objednával displej pro ukazatel zařazené rychlosti, tak to příšlo za cca 20 dnů a bylo to v bublinkové obálce hozené rovnou ve schránce.

Jednou jsem objednával z dealextreme.com a nikdy mi ta zásilka nepřišla :/
Zaznamenáno
Kolombová
Děd vševěd
*****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Příspěvků: 227


« Odpověď #9 kdy: 21-11-2014, 15:25:21 »

..................u nás pošťačka cokoli většího než dopis (nebo co se nevejde lehce do schránky) neroznáší a rovnou vhazuje oznámení o zásilce na poště...........
to je fajn že to tak máte - je to asi na přístupu těch lidí. Já našel posledně na schránce dvě solární stavebnice (pro syna a symovce) ležet na schránce (cena kolem 1200Kč) jsem měl chuť druhej den si na ni počkat a fakt ju seřvat jestli toto je normální a jestli by se nemohla podívat na zadní stranu na udávanou cenu a podle ní taky jednala .............. je to pech protože pokračuje v tom svém stylu  cvok
Zaznamenáno
Roger
Velký znalec
****

DÍK 6
Offline Offline

Motorka: Kawasaki
Jméno: Milan
Bydliště: Brno
SPONZOR:
Příspěvků: 129



« Odpověď #10 kdy: 21-11-2014, 20:46:34 »

Mam dotaz? Kam to maji postaci davat?

No, mohly by to udělat jak píše Begy:
u nás pošťačka cokoli většího než dopis (nebo co se nevejde lehce do schránky) neroznáší a rovnou vhazuje oznámení o zásilce na poště.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML