TDM FORUM TDM FORUM
23-09-2024, 04:25:57 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nehoda  (Přečteno 3215 krát)
Matylda
Znalec
**

DÍK -1
Offline Offline

Příspěvků: 36



« kdy: 17-09-2014, 17:29:34 »

Zdravím,
měl jsem nehodu, ťuknul jsem se svou Matyldou zezadu od auta a to tak šikovně, že jsou ohnuté nejen vidle a brejle, ale i rám na obou stranách. Nepodařilo se mi to moc dobře vyfotit, na fotce levé strany je to místo s odprýsknutou barvou těsně před regulátorem napětí.
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s rovnáním tohoto typu rámu a jestli to vůbec má cenu?
Hledal jsem rám i na netu a našel jen na 4TX.
Nebo na 4CN, což jsem slyšel poprvé a nevím, o jaký typ jde.
Na motorkářích je i 3VD rám, ale bez jakýchkoliv papírů, takže pro mě bezpředmětný, přerážet VIN se mi nechce, jednak to neumím a jednak toho nejsem zastánce.
Díky za rady.


* ram_ohyb_.jpg (111.04 KB, 800x600 - prohlédnuto 323 krát.)
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #1 kdy: 17-09-2014, 18:46:38 »

4CN je tuším verze pro švýcarsko nebo taknějak. Má to i jiný typový oznčení motoru - byl o něco slabší
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
ja
Host
« Odpověď #2 kdy: 17-09-2014, 19:04:43 »

Motor 4CN tam mám já za ten zadřenej 3VD a má taky 57kw,slabší není určitě,ale jestli byl nějakej rozdíl v rámu ti neřeknu.Motor oficiálně zamněnit nejde i když na některých dílech jako je válec je vyraženo 3VD, volal sem přímo na patřičný místa do Yamahy,tak pochybuju,že by šel rám zamněnit. Sad
,
Zaznamenáno
ganmiki
Děd vševěd
*****

DÍK 13
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Jindřich Miki Mikoláš
Bydliště: Hradištko
SPONZOR:
Příspěvků: 545



« Odpověď #3 kdy: 17-09-2014, 19:06:30 »

Ano, jinak rám 4CN je podle mých zjištění to samé jako 3VD, jenže problém je v tý typizaci, motor 3VD do toho rámu dáš, ale nikdo ti to papírově neposvětí.
Zaznamenáno
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #4 kdy: 17-09-2014, 19:52:50 »

Zdravím,
měl jsem nehodu, ťuknul jsem se svou Matyldou zezadu od auta a to tak šikovně, že jsou ohnuté nejen vidle a brejle, ale i rám na obou stranách. Nepodařilo se mi to moc dobře vyfotit, na fotce levé strany je to místo s odprýsknutou barvou těsně před regulátorem napětí.
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s rovnáním tohoto typu rámu a jestli to vůbec má cenu?
Hledal jsem rám i na netu a našel jen na 4TX.
Nebo na 4CN, což jsem slyšel poprvé a nevím, o jaký typ jde.
Na motorkářích je i 3VD rám, ale bez jakýchkoliv papírů, takže pro mě bezpředmětný, přerážet VIN se mi nechce, jednak to neumím a jednak toho nejsem zastánce.
Díky za rady.
Můj nazor je rozprodat na dily,(oprava drahá a plno mrdání) a něco přidat a koupit jinou a možná i novější.
Zaznamenáno
Matylda
Znalec
**

DÍK -1
Offline Offline

Příspěvků: 36



« Odpověď #5 kdy: 18-09-2014, 10:36:56 »

Díky za rady.
Ptal jsem se u oficiálního dealera Yamahy pro ČR na rám 4CN a tady je jeho odpověď:
Vážený pane, kromě Vámi uvedených typů existují ještě další (4CM, 5AR, 4EP, 4CF, 4DT). Typ 4CN byl určen pro Rakousko a Švýcarsko, protože tyto země používaly v době výroby tohoto typu odlišné homologační metody. Lze předpokládat, že rám by mohl být stejný, lze ale ověřit pouze podle kompletních čísel obou rámů. Kritériem bude to, že výrobní číslo obou rámů bude shodné. Prosím tedy o zaslání čísel obou rámů. Pokud prohlášení bude možno vystavit, bude stát 500,-Kč. V tom případě budu potřebovat ještě adresu k doručení.

Takže pokud by to šlo přestavět na 4CN, tak rám+přihlášení+prohlášení=6500, dál: vidlice, brejle+ložiska, plasty, chladič, světla, budíky, blinkr, zrcátko, svody, brzdové hadičky atd...tak asi nezbyde než souhlasit s Alesem.77, co jsem zatím počítal, tak jen na dílech by to mělo dát min 15 tisíc (spíš ale 20 a to nevím, jestli nehází kolo a kotouče, i když na to nevypadaj) a to je bez barvy a práce...a za 35 je jedno pojízdný 3VD na motorkářích...
Zaznamenáno
ganmiki
Děd vševěd
*****

DÍK 13
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Jindřich Miki Mikoláš
Bydliště: Hradištko
SPONZOR:
Příspěvků: 545



« Odpověď #6 kdy: 18-09-2014, 11:39:51 »

Ještě je tu možnost ( podmínkou ovšem je tvoje relativní movitost ), která je podle mě taky zajímavá, koupit jiné 3VD a tohle zbořený si sám rozebrat, věci k vyhození poslat na šroťák a ostatní do krabic do garáže, ono se lecos časem jistě hodí.
Zaznamenáno
Matylda
Znalec
**

DÍK -1
Offline Offline

Příspěvků: 36



« Odpověď #7 kdy: 18-09-2014, 18:40:36 »

Ještě je tu možnost ( podmínkou ovšem je tvoje relativní movitost ), která je podle mě taky zajímavá, koupit jiné 3VD a tohle zbořený si sám rozebrat, věci k vyhození poslat na šroťák a ostatní do krabic do garáže, ono se lecos časem jistě hodí.

Taky tuhle možnost zvažuju, Máťa má výbornej motor...vlastně už jen motor...a to nám chybělo necelých 600 do 90 tisíc  km:'(
Nějaký drobnosti zůstali: nosič, kufry, kryty rukou, vyhřívané gripy, čidlo tlaku oleje, 1x nové pneu, 2x jeté pneu...je toho dost...tu někdo prodával 3VD nedávno, zelená krasavice za 30 něco, taková by stála za hřích...
Zaznamenáno
Kolombová
Děd vševěd
*****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Příspěvků: 227


« Odpověď #8 kdy: 09-12-2014, 21:38:51 »

Taky tuhle možnost zvažuju, Máťa má výbornej motor...vlastně už jen motor...a to nám chybělo necelých 600 do 90 tisíc  km:'(
Nějaký drobnosti zůstali: nosič, kufry, kryty rukou, vyhřívané gripy, čidlo tlaku oleje, 1x nové pneu, 2x jeté pneu...je toho dost...tu někdo prodával 3VD nedávno, zelená krasavice za 30 něco, taková by stála za hřích...
Zdravím
Ještě máš něco na prodej?
Díky
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML