TDM FORUM TDM FORUM
27-09-2024, 08:32:21 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Chyba ABS TDM 900  (Přečteno 1315 krát)
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« kdy: 11-07-2013, 19:11:46 »

Vím, že ABS tady májí na TDM asi 3 lidi, ale třeba někdo bude vědět.
Minulý rok se mi jednou rozsvítila (začala blikat) kontrolka ABS, po vypnutí klíčku byl klid.
Letos se mi zase rozsvítila na cestě z Italie, po vypnutí klíčku, byl zase klid.
Dneska se mi ale rozsvítila kontrolka už 2x, takže bych rád věděl proč.
Nezkoušeli jste doma někdo vyblikat závadu?
Stáhnul jsem si tento manuál : http://www-tdm.cz/TDM_forum/index.php?action=downloads;sa=view;down=37
ale odkazují se tam na nějaký adaptér který se musí dát do diag konektoru ABS.
Uměl by mi někdo poradit?
Díky
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #1 kdy: 11-07-2013, 19:41:53 »

Romčo klid Wink, toto vždycky uděla při sebemenším prokluzu kola. Stačí "hrubjeji" při jízdě přibrzdit aby se zadní kolo lehce bloklo a už kontrolka singnalizuje, že došlo k zablokování a bylo aktivovano ABS. To samé se ti stane, když tam skopneš nižší kvalt a kolo ma taky tendenci se bloknout nebo se lehce blokne, v tom připadě to čidlo taky podchytí a kontrolka začne blikat. Věř mi, že si to ani neuvědomíš a mě se to občas stalo spíš přitom podřazování, ale snad jednou či dvakrát když jsem zablokoval na štěrku zadek. Zkus to pozorovat a uvídíš, že když budeš jezdit "slušně", tak ani nemrkne Smiley aspoň já to tak mám......
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #2 kdy: 11-07-2013, 20:12:06 »

Ahoj Petře, mě to ale bliká pořád a ne jen při brzdění Sad Zkoušel jsem funkci ABS a normálně funguje i když to signalizuje chybu.
Ten konektor si udělám.Podle všeho by měla stačit jen propojka mezi dvěma kontakty.O víkendu to vyzkouším
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #3 kdy: 11-07-2013, 20:32:42 »

Ano, pokud se mi aktivuje ABS z výše popsaných duvodu na začatku nějake vyjiždky, tak do te doby než vypnu zapalovaní, tak to na mě celou dobu mrká, tzn. že pokud pojedu v kuse třeba 250km, tak bude kontrolka pořad blikat. Když pak zastavím a vypnu, tím padem se řidici jednotka znova načte, tak nic nebliká a vše je ok, no a když jezdím slušně Grin, tak nezabliká třeba půl sezony(viz. letošní dovolená, 4000km a vše v pohodě)...pokud to máš jinak, tak to samo pro klid duše vyzkoušej.....
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #4 kdy: 12-07-2013, 05:51:07 »

To je zajímavé, protože pokud se mi dřív aktivovalo ABS, tak kontrolka zablikala, ale hned zase přestala. Teď si nejdem jistý, že by ABS seplo a kontrolka se rozsvíti samovolně. No uvidím, nechce se mi v tom zase vrtat.
Petře, díky za poznatek.  supr
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #5 kdy: 13-07-2013, 20:43:38 »

Zdar,
no já jak jsem na začátku řešil problém s tou měkkou brzdouvou páčkou, tak absko mi občas problikávalo, pomohlo až vyčištění třmenů, někde jsem vyčetl, že ABS je náchylné za zadělané pístky a těsnění. Takže bych zkusil jít i po tom. Ale jinak když jsem pak zkoušel funkčnost ABS na louce, tak kontrolka blikala jen při aktivaci a sama přestala. minulý týden mi absko kopalo do nohy na štěrku a nic nesvítilo, nebo jsem si toho nevšiml, protože jsem měl plný ruce práce a do xichtu mi pralo slunce  laugh, každopádně mi nezůstává blikat...
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #6 kdy: 13-07-2013, 21:46:42 »

Hm, tak vám chlapci nevím Grin
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #7 kdy: 14-07-2013, 06:49:04 »

Správně je to jak píše Vasil, když se ABS aktivuje, tak zároveň bliká kontrolka. Jakmile přestaneš brzdit kontrolka má shasnout a dál už nesmí svítít. Takto mi to funguje i teď taky, když zabrzdím s ABS tak kontrolka zabliká a dál už nesvítí. To trvalé blikání přijde tak nějak samo, např. když vymeteš díru, nebo lehce přibrzdíš. Zkusím si s tím pohrát a vyčistím čidla.


EDIT : viz. příloha : pokud kontrolka trvale bliká každých 0,5s signalizuje to nízké napětí na baterii.
Takže to jdu změřit a zkusím ji nabít. Baterku je 5roků stará a už občas je slyšet že se ji při startu moc nechce, je reálné, že by mohl být problém v ní.


* ABS_2005_Serv.pdf.pdf (16.96 KB - staženo 72 krát.)
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #8 kdy: 14-07-2013, 13:06:24 »

Je pravda, že v době oprav brzd se mi napětí na baterce i po nabití pohybovalo kolem 12,4, takže pomohlo až druhé nabití, teď mi baterka drží na 12,84 což je velmi dobrá hodnota, když vezmu v potaz, že je tam původní baterka  blll zkusil bych i to, ale každopádně kontrolka nesmí zůstávat svítit to je někde závada. Buď zanesené třmeny nebo ta baterka, jinak by tak kontrolka měla jen signalizovat aktivitu ABS jednotky (tedy že je jednotka akční  Grin )
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML