TDM FORUM TDM FORUM
24-09-2024, 10:11:54 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: 1 [2]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Gumová - měkká páčka přední brzdy  (Přečteno 7243 krát)
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #15 kdy: 31-03-2013, 11:25:44 »

Dobrá, zkusím opačný způsob. Problém se servisem je, že než jsem motku koupil byla v servise yamahy a byla měňěná kapalina mimo jiné. Ten humus, co tam v tom plaval se mi moc nelibil, ač byla kapalina čistá. Takže milým servisům moc nedůvěřuji. To si to udělám radši sám.

Jdu to zkusit poslat druhým směrem. Zatím díky za rady a snad si to tam páčka rozmyslí a ztvrdne
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #16 kdy: 31-03-2013, 13:48:48 »

Tak ani hula hula tanec nepomohl  Sad ta mrcha mi přijde pořád měkká, ale spíš se bojím, že mám tak ukrutnej stisk.

Zkoušel jsem kapalinu nacpat přes ovzdušňováky a milá stříkačka to nepobrala a začala propoušťet obsah za pístek, tak jsem zkusil podtlak, otevřel jsem nádobku a začal dole vysávat, u jednoho třmenu jsem něco málo ještě asi odcuc, moc toho nebylo, na druhým jsem zaplakal, nemile jsem zjistil, že propouští lehce ovzdušňovací šroub, takže když jsem zkusil podtalk nasál jsem vedle vzduch, když jsem to zkusil natlačit do zavřenýho šroubu, tak to kolem teklo, ale při zavřeným šroubu a zmáčklý páčce nepouštěl. Jsem z toho jelen, motka brzdí, za jízdy neověřeno venku je buď metr sněhu nebo bahna. Desky se vracejí lépe, pořád to dle mě není ono (prachovky a těsnění v třmenech je v pohodě a pístky taky) A brzda se mi zdá měkká až gumová. Tak babo raď

edit: ještě takovej dotaz, má tu někdo 900 s ABSkem v okolí Plzně, že bych se přišel mrknout a vyloučil bych můj super stisk
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #17 kdy: 31-03-2013, 14:23:59 »

Takhle, já páčku až k rukojeti nepřitlačím, ale jinak je taky gumová a pruží od začátku co motorku mám. Přesto to brzdí v pohodě.

edit
: a má kamarát taky ABS? Hold každá motorka je originál.
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #18 kdy: 31-03-2013, 14:24:25 »

když to tlačím tak brzdí, včera jsem jí vytlačil ven a normálně přibržďoval. Zkoušel jsem i brutální postup, že jsem zabrzdil a pořádně jsem se do toho opřel a s motkou jsem nehnul.  Jen je ta brzda pořád zvláštně gumová, to snad jedu projet. Když jsem to porovnal s kámošem co má Stroma, tak ten to má jak kámen.
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #19 kdy: 31-03-2013, 14:37:08 »

Strom je bez ABSka, no asi to budu muset nechat být, kdyby tam byl vzduch tak to brzdit nebude, ale po zjištění, že je tam kilometry hadic, tak nemám šanci nacpat ani pancéřové. Brzdou už jsem prolil třičtvrtě litru kapaliny, tak to musí být bez vzduchu.

Zřejmě je to správný chod, snad mi to nikam nevyšle a nebudu dělat supermana
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #20 kdy: 31-03-2013, 14:43:16 »

Pokud to nepromáčneš až k rukojeti tak to bude OK, uvidíš až vyjedeš. Na srazu se sejdou min. dvě devítky s ABS, tak to můžeš porovnat.
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #21 kdy: 31-03-2013, 18:27:45 »

to vasil: Do Plzně to mám 110km, takže někdy až se začne jezdit, můžeme dát sraz někde na půlce a vyzkoušíš si to.0 možnosti spicha na srazu se zatím záměrně nevyjadřuji, protože vzhledem k mému povolání nevím co bude příští den, natož vědět co bude 24.5. Wink Samozřejmě, že jak to půjde, tak chci na sraz aspoň na jeden den dorazit!!
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #22 kdy: 31-03-2013, 21:10:25 »

to blažin: tak to je fajn, bylo by to ideální a je to kousek. Vím jen o tobě a o Romanovi, jinak nikdo jinej asi ABSko nemá tady na fóru. Zatím dík.  Smiley

Jinak závěr mé práce je, že to je tvrdší, nějakej vzduch jsem dostal ven, ale na druhou stranu jsem zjistil, že mi opět přední kolo nejde zcela volně, jak by mělo, tudíž třmeny opět dole a komplet rozebraný, těsnění jsou všechny v pohodě a válečky tam lítaj, tak snad už bude cajk.

Takže zítra ovzdušňování nanovo. Díky za všehny možné rady  supr
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #23 kdy: 02-04-2013, 08:33:12 »

Zdar,

tak mám ještě další problém, když přijdu druhý den k motorce tak se mi rosí třmeny v místě kde je přišroubovaná hadice (když přijdu po hodině je to suchý) Tak přemýšlím kde může být problém, protože šrouby jsou čisté a měděné podložky jsou v pohodě. V sevisní manuálu je dotažení 30Nm (šrouby co drží třmeny maj 40Nm) buď mám strach to dotáhnout, nebo to přetahuji.

Nevíte jak otestovat funkčnost abska, když je motorka celá zvedlá, nechci to jít zkoušet někam na louku stylem, zabrzdím a uvidím kam doletím, protože když absko nepůjde jsem superman. Nápad jsem měl takový, že zvednu jen zadek motky, dám tam kvalt a zmáčknu přední brzdu - původně mi začala blikat kontrolka abska, co jsem teď udělal pořádně třmeny nebliká. Pak jsem zvedl motorku celou dal tam kvalt, kamarád mi točil předním kolem a pomalu jsem začal brzdit, jenže kolo jsem zabrzdil a on s tím už nehnul a absko nereagovalo. Beru jakékoliv nápady Smiley
Zaznamenáno
Láďa H.
Velký znalec
****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Ladislav Hruška
SPONZOR:
Příspěvků: 136


« Odpověď #24 kdy: 02-04-2013, 17:26:55 »

Tak já hlásím, že mám po problému. Před 14ti dny ( když jsem byl obkroužit město) jsem tu páčku ještě na heft  domáčkl, teď jsem vytáhl moto na sluníčko a už nedomáčknu. Buď jsem tak zeslábl, že už nemám sílu to domáčknout, nebo tam někde byla bublinka co vlivem gravitace prostě postupně došla do nádobky (a to jsem tý brzdovky proháněl hadicema tolik, že mi jedno balení nestačilo  conf ). Každopádně doufám, že už to takhle zůstane a nerozbiju si (až začne jaro) úsměv.
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #25 kdy: 16-04-2013, 19:17:25 »

Vyřešeno,
tak jsem po dlouhém boji problém vyřešil, jak bylo několikrát řečeno chce to ovzdušnit a to fest díky relativně velkému okruhu zásluhou abs jednotky, tak to není žádná švanda, páčkou to prostě nejde. Pořídil jsem žanetu obr 150ml stříkačku má gumovej kroužek na pístku, takže udrží ten tlak, kterým sem to tam cpal. Nejdříve jsem odsál podtlakem spoustu vzduchu a pro jistu i natlačil spodem brzdovku, aby byla jistota. Nestačil jsem se divit kolik toho tam bylo. Jen upozorním bacha na unavenou páčku, ten hliník nic nevydrží a nakonec jsem jí užvejknul. Navíc zkouška abs proběhla na louce na trávě, funguje, ale je to mrcha ucukaná. ABSku velmi prospěly vyšistit třmeny těsnění i prachovky. vše jde jako fík. Teď ty brzdy, můžu dělat i po slepu.

Výsledek = brzdí, páčku nedám víc jak 1,5 cm k řidítku
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #26 kdy: 16-04-2013, 20:13:48 »

No Venco Wink, natrápila tě mrcha, ale stálo to za to Grin
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML