TDM FORUM TDM FORUM
07-07-2024, 13:30:58 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Padáky na TDM 900  (Přečteno 33624 krát)
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #90 kdy: 19-03-2013, 19:17:12 »

Výroba padáků na devítku je v běhu, ale asi úplně na začátku. Někdy koncem ledna, nebo začátkem února jsem telefonicky hovořil s p.Drašnarem z RDmota a nabídl jsem mu dovezení motorky. Odpověděl že ano, až se mu uvolní čas a prostor s odhadem na konci února. Zatím se ale neozval, na e-mail z minulého týdne mi neodpověděl a telefon nezvedá??? Zatím stále čekám a uvidí se. Jsem stále odhodlán a připraven, ovšem nezáleží to na mě. Už jsem si začal s přípravu na svoje hrátky a teď mám rozebráno, ale vzhledem k tomu, že zase napadal sníh, tak bych možná ještě na těch požadovaných (odhadovaných) 14 dní motorku poskytl. Pokud to teda nebude v létě.

Taky si poslední roky s motorkou víc hraju, než jezdím (jako třeba teď - viz foto) a ve výsledku bych zvažoval jestli vysoké padáky dávat pokud nepůjdou sundávat boční plasty. Sice nesundávám tak často jako Ffeerrddaa, ale několikrát za sezonu to na mě přijde.


* rozborka.jpg (242.98 KB, 615x515 - prohlédnuto 329 krát.)
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #91 kdy: 24-03-2013, 11:38:18 »

Pokud se vše podaří, tak zatím předběžný termín pro přistavení motorky v RDmotu je 8.-12.4. Možná tedy v této sezoně budete moci v RDmotu objednávat "vysoké" padáky na TDM 900.
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #92 kdy: 24-03-2013, 13:43:59 »

Tak to je dobře že to klaplo a o čas mít strach nemusíš, protože jak koukám na předpověd, tak chladno má být až do cca třetí dekády v dubnu, takže na nějaké velké ježděni to nebude Sad
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #93 kdy: 20-05-2013, 17:33:28 »

Tak se situace zase o malý kousek pohnula. Včera jsem postavil motorku do RDmota. Na sraze sice ještě padáky k vidění nebudou, ale případní zájemci se můžou začít zase trochu těšit.

Podle kuloárových informací z místa události budou s největší pravděpodobností dvoudílné, aby je bylo možno jednoduše demontovat při odplastování motorky.
Zaznamenáno
Bedouš
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Martin Bednář
Bydliště: Zdešov 11
Příspěvků: 1


« Odpověď #94 kdy: 01-06-2013, 20:56:44 »

Těpic TDMkaři,
 vím že výroba těch vysokejch padáků na "9" žádá svůj čas. A taky na nikoho netlačím. Jenom se chci zeptat jak to vypadá, resp. v jaký je to fázi? Dík. Wink
Zaznamenáno
B@rbuch@
Ondra, Wondřich, Mladej....jak chcete.. ;D
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Ondra Skalický
Bydliště: Dolní Dobrouč
SPONZOR:
Příspěvků: 615




« Odpověď #95 kdy: 02-06-2013, 10:26:47 »

Na včerejší návštěvě srazu TDM v Hronově/Velkém Dřevíči jsem si všiml několika devítek s jinými padáky, než které jsou tu k vidění.

foto





Zaznamenáno

blll blll Yamaha TDM 850 4TX   blll  blll
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #96 kdy: 04-06-2013, 16:56:58 »

Horní (červená) TDMka má padáky z originál příslušenství Yamaha (viz.příloha).

Dolní jsou samodomo od Demma ze Slovenska. Jsou jednodílné a sundání bočních plastů je možné pouze díky ulomeným zámkům kapot.


* 5PSW074100_HR.jpg (24.83 KB, 400x400 - prohlédnuto 275 krát.)
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #97 kdy: 04-06-2013, 17:20:02 »

Kdo byl na některém z právě proběhlých srazů TDM mohl již vidět výsledek snažení chlapců z RDmota.

Padací rámy na devítku se skládají ze dvou dílů. Spodní část je "GIVI". Horní díl je vytvořen tak, aby při sundání kapot stačilo oddělat přední šroub a po povolení zadního lze padák sklopit dolů. Uprostřed je proti prohnutí opatřen gumovým silentblokem vzepřeným o rám. Obě části (horní/dolní) lze na motorce použít samostatně, nezávisle na sobě.

Následovat bude: Demontáž rámů z motocyklu a jejich návrat do RDmota. Výroba svařovacího přípravku. První výrobní série. Někde mezi tím zřejmě i stanovení ceny. Poté zřejmě umístím na fórum inzerci s odkazem na výrobce.

Protože jsem ještě nestihl vytvořit ani fotku, tak bez dovolení si dovolím použít dílo Kuse vyfocené na Kokořínském setkání a Coachovo foto z Dřevíča.


* 100_0773.JPG (271.05 KB, 1280x960 - prohlédnuto 347 krát.)

* IMG_6449.JPG (655.94 KB, 2592x1728 - prohlédnuto 367 krát.)
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2274


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #98 kdy: 04-06-2013, 17:29:04 »



CITUJI: Ať je tu tedy miliarda citací...nepřehlednost a někdy nespočetněkrát citované věty a fotky

Tahle varianta kterou má Káma TDM je ucházející jak vzhledově. Tak hlavně co by do funkčnosti...kdybych tento padák měl nepo**vil bych si plast nad nádrží a nádrž. Jak jinak při pádu "ze stojánku"  hehe tak dobrá už vážně prostě mi upadla na místě při otáčení a jen se na asfaltu zavrtěla a lak je v prdeli. Pochopitelně v místech kde je lokální oprava na prd. Na nádrži v místě nápisu kde jsou písmena vystínované a na plastu na hraně kde se i blbě kytuje..a celou lakovat se mi nechce ani finančně ani časově. Sice mě to štve ale je to jen kosmetická záležitost.  smile_
Verdikt pro toho kdo váhá a má ještě milenku nezjizvenou alsfaltovým lišejem zaručeně ANO  Wink


Zaznamenáno

KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #99 kdy: 18-06-2013, 16:07:11 »

Po srazu v Kokoříně a ve Velkém Dřevíči jsem padáky odmontoval a vrátil do RDmota. Měl jsem je jenom vypůjčené. Teď se podle prototypu vyrobí nebo vyrábí (nebo už je možná hotový) svařovací přípravek. Pak půjdou vyrobené padáky na komaxit a následně i do prodeje. Cenu neznám, nemám s tím nic společného, kromě zapůjčení motorky k odzkoušení při vývoji a následnému názornému předvedení na obou srazech TDM. Jedny padáky mám i já, tak hned jak budou k dispozici, určitě to přidám do vlákna. Podle hovorů v Lukavici jsem odposlechl, že první výrobní série bude zřejmě v objemu 15ks.
Zaznamenáno
Ferry
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Franta Moravec
Bydliště: Chrast 431 /Chrudim/
SPONZOR:
Příspěvků: 91



« Odpověď #100 kdy: 13-07-2013, 22:09:16 »

Po srazu v Kokoříně a ve Velkém Dřevíči jsem padáky odmontoval a vrátil do RDmota. Měl jsem je jenom vypůjčené. Teď se podle prototypu vyrobí nebo vyrábí (nebo už je možná hotový) svařovací přípravek. Pak půjdou vyrobené padáky na komaxit a následně i do prodeje. Cenu neznám, nemám s tím nic společného, kromě zapůjčení motorky k odzkoušení při vývoji a následnému názornému předvedení na obou srazech TDM. Jedny padáky mám i já, tak hned jak budou k dispozici, určitě to přidám do vlákna. Podle hovorů v Lukavici jsem odposlechl, že první výrobní série bude zřejmě v objemu 15ks.

.... super, ještě sem hoď cenu.
Zaznamenáno

Občas se tak sám sebe ptám: kdo vlastně jsem, odkud jsem se vylíhl, kam směřuju a jaký má vlastně smysl moje existence????
 Pak si naleju odpověď........a ......... je mi dobře!!!
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2274


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #101 kdy: 14-07-2013, 08:24:19 »

Padáky z RD-mota mám namontovány. Zásluhou Kámy TDM který dal k dispizici motorku byli první kusy vyrobeny a prodány. Kdo se zúčastnil jarního Kokořína mohl prototyp vidět na Kámový motce.

Cena stanovena na 1900kč,- bratru i s poštovným 2020kč,-

Dva rámy a montážní sada šroubů, závitová tyč, matky, podložky a vysoustružené vymezovací vložky to je vše co balení obsahuje a více není potřeba dokupovat.
Montáž je rychlá jen jsem malinko musel přibrousit pravý rám (svár) zespodu kde dosedají plochy s Givi rámem k sobě. Nechtělo to sednout celou plochou. To byla jen malá úprava a nijak mě nezdržela. Bude to asi individuální jinému to sedět bude třeba hned  smile_
 

V mém případě bylo časově náročnější předělat uchycení přídavných LED. Měl jsem je přidělané na vrchních šroubech GIVI a už by se tam nevešli. Nové řešení je podle Kámy TDM má náhodou stejné a uchycené na šroubech chladiče. Je každý jinak vysoko a pod bočními plasty. Tak že plasty dolů a měřit a zkoušet jak to bude vypadat.

Zaznamenáno

blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #102 kdy: 14-07-2013, 17:43:18 »

Kluci to je super počin!!!! a je tedy možné si ty padáky přes RD moto objednat?
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2274


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #103 kdy: 15-07-2013, 10:01:09 »

Kluci to je super počin!!!! a je tedy možné si ty padáky přes RD moto objednat?
Jasně Blažin jsou v RDmotu k obědnání.
Zaznamenáno

blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #104 kdy: 15-07-2013, 11:00:38 »

Jsem asi slepej, ale pod doplnkama na TDM jsem je nenasel, jen od SW motech, tak nevim.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML