TDM FORUM TDM FORUM
28-03-2024, 14:26:45 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Na kolik foukáte gumy?  (Přečteno 7303 krát)
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« kdy: 09-09-2012, 20:44:25 »

O prázdninách při cestě z Itálie jsem si začal všímat "neklidnosti" motorky. Ani při jízdě rovně nedržela pořádně stopu a pořád jakoby plavala.
Na pumpě jsem změřil tlak a přední guma měla 2,2bar. Pokusně jsem nafouknul 3bary a nestačil se divit - motka jela jako po másle  supr
Teď o víkendu jsem byl konečně pořádně odzkoušet jak se jezdí s širšíma řidítkama a opět... už ve 140 se to celý rozvibrovalo a v zatáčkách se to žužlalo. Na pumpě jsem změřil tlak a ejhle 2,3bar - nafouknul jsem 3,1 a vyrazil. Opět se motka celá úžasně zklidnila a v zatáčkách jsem zase brousil botama asfalt.
Předepsaný tlak je tuším 2,3bar - takže mě dost zaráží že já prostě musím foukat takhle.
Může to být typem gumy???? mám Michelin PilotRoad2
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2270


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #1 kdy: 09-09-2012, 21:28:21 »

Ahoj Begy přesně tuhle zkušenost mám taky a někde jsem to tu i psal. Ovšem hned mi někdo oponoval, že je to blbost tak jsem to už veřejně neprezantoval a myslím si o tom svoje. Zkušenost je zkušenost  smile_. Přesně jak píšeš "plavala" mi holka pod zadkem...nafoukal jsem na 3 a pohoda  Cool Může to být třeba typem pneu to netuším. Mám Dunlop roadsmart
Zaznamenáno

cepik
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Pavel Čepelka
Bydliště: Klášterec nad Ohří
SPONZOR:
Příspěvků: 62


« Odpověď #2 kdy: 09-09-2012, 22:34:22 »

Čabas Begy,z mé zkušenosti,když se mi začínají zavírat řidítka,tak jsem pod 2,5atm a v zatáčkách se s ní peru.Foukám na 3 atm,milenka reaguje okamžitě.Ještě dodám,že zadní guma má odjeto 18 a přední 15000 km. a nejsem na limitu.Mam Pilot road attack.Asi málo taham.
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #3 kdy: 10-09-2012, 14:58:30 »

kolegové na motorkářích poradili. Například moje Michelin PR2 se mají foukat přední 2,5 a zadní 2,7 viz: http://www.michelin.de/motorradreifen/on-road-reifen/  (dole odklikněte zelenou fajfku)
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 24
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #4 kdy: 10-09-2012, 15:26:47 »

Ahoj.
Dobrá tabulka,a navíc sjem to podhušťoval tak zkusím dofouknout(dával jsem 2,4 přededk a 2,7 zadek,podle tabulky mám Mich.PR3 předek 2,5 a zadek 2,9)ještě je otázka čím to měřit poněvadž každej manometr ukazuje trochu jinak.
Čuuss
Zaznamenáno
M.A.X
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Josef Jačo
Bydliště: Suchá Loz
Příspěvků: 223



« Odpověď #5 kdy: 10-09-2012, 16:08:55 »

asi mně teď ukamanujete ale sám nwm kolik tam mám..když se mi zda že se to chová jinak tak dojedu na pumpu dofuknu,zkusím ruku,projedu a když je to OK tak dam kafe a jedu  LOL
Zaznamenáno
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 24
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #6 kdy: 10-09-2012, 16:24:09 »

Ty zvíře,takhle to dělám maximálně u kola,rukou nepoznáš si myslím ani prd coo
Zaznamenáno
M.A.X
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Josef Jačo
Bydliště: Suchá Loz
Příspěvků: 223



« Odpověď #7 kdy: 10-09-2012, 17:03:38 »

Ok...jdu pohledat měřák a dám vědět kolik hustím podle ruky  LOL
Edit:Tak předek 2,4 a dozadu nepichnu měrák Cheesy mam takový ten klasicky z auta  Undecided
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #8 kdy: 10-09-2012, 17:59:40 »

 No tak to me prekvapujete...Ja se drzim navodu TDM900 predek 2,25 zadek 2,6 a nepocituji problem.Jedine co jsem udelal bylo,ze pred dovolenou kdyz jsem to nalozil,tak jsem zase podle manualu nahustil na 2,9 zadek(predek se nemeni).Nevim ale pocitove bych mel asi strach jezdit solo lehkej na takhle tvrdy gume,nevim jak to popsat ale jako ze ta tvrda guma jako by neprilne celou tou stycnou plochou co by mela,jestli mi rozumite,ale mozna je to blbost.V typu pneumatik to byt nemuze,protoze mas dany rozmer/rychlost index/zatizeni a hotovo a je jedno jaky je to vyrobce pneu!ty pneu se musi foukat vsechny stejne tak jak to urcil vyrobce masiny,aspon podle me Wink
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #9 kdy: 16-09-2012, 14:51:36 »

tak jsem dnešek zasvětil experimentování s tlakem gum a nastavením podvozku. Jako ideál se mě zdá předek 2,7 a zadek 3bary. Trochu jsem přitvrdil i předek a je to teda masakr. Normálně tu motorku fakt nepoznávám!!!!
V zatáčkách to sedí jako přibitý a při jízdě rovně nezaznamenávám žádnou neklidnost - a to ani při přejíždění drobných podélných nerovností.
Jen jak jsem přitvrdil předek tak je to prostě na můj vkus moc tvrdý a drncá to. Kdo mě zná tak ví že jezdím normálně s nejměkčím nastavením co to dá (prostě cestovně).
Takže opět vyšroubuju předek aby čumělo 5 zářezů
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML