TDM FORUM TDM FORUM
24-09-2024, 04:28:44 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: 4.Jawa den - Rozkoš 21.7.2012  (Přečteno 3625 krát)
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« kdy: 19-07-2012, 06:02:47 »

V sobotu jsou u vodní nádrže Rozkoš předváděcí jízdy motocyklů Jawa.
info: http://www.motorkari.cz/detail-akce/?aid=5652
Škoda, že nám v sobotu čas  Sad

Program:
V době od 9:00 hodin do 16:00 hodin zde bude probíhat

prezentace výrobků a služeb obou společností - motocyklů JAWA a internetového připojení,
exhibiční jízda na motocyklech JAWA,
videoprojekce značky JAWA,
půjčování motocyklů JAWA.
Mimo jiné zde uvidíte i motocykl JAWA 660 Sportard-Adenium
Zaznamenáno
Pekelný dědek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: René Havlík
SPONZOR:
Příspěvků: 313



« Odpověď #1 kdy: 19-07-2012, 12:25:14 »

                                          Než motorku od Jawy,radši kulku do hlavy.

Na Jawě naštěstí už nikdy více nepojedu (spíš člověk víc tlačil než jel),protože mezi jinýmy pozitivnímy věcmy po pádu komunismu se sem dostaly japonské,italské atd. motorky  supr
Zaznamenáno
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #2 kdy: 19-07-2012, 14:52:35 »

                                         Než motorku od Jawy,radši kulku do hlavy.

Na Jawě naštěstí už nikdy více nepojedu (spíš člověk víc tlačil než jel),protože mezi jinýmy pozitivnímy věcmy po pádu komunismu se sem dostaly japonské,italské atd. motorky  supr
Hmm tak to já musím říct že jsem jí nikdy netlačil,teda pokud mi nedošel benzín a na Červeno horské sedlo sem s ní podělal i endura od hondy 500-600 ccm. převody na sajdku a čuchali smrad  supr
Zaznamenáno
Aca
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
SPONZOR:
Příspěvků: 876


« Odpověď #3 kdy: 19-07-2012, 16:51:00 »

Jawa je u nas pojem. A Rendo,ja osobne bych za pullitra vrazdil.... A co si budem povidat naucili jsme se na nich vsechno. Ktera jina by si nechala libit to co jsme s nima delali. A jawa byl i fichtl...
Zaznamenáno
Pekelný dědek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: René Havlík
SPONZOR:
Příspěvků: 313



« Odpověď #4 kdy: 19-07-2012, 18:05:49 »

Tak z vašich odpovědí soudím,že vaše JAWA stroje - VYNIKAJÍCÍV tom případě nechápu proč jste si koupili TDM  Shocked ,když inzertní internetové stránky,časopisy a noviny se to těmito skvosty jen hemží a skoro zadarmo.
Prestiž značky Jawa potažmo ČZ kolem roku 1970 vyšuměla nenávratně do ***** a to jsem jí nějakej rok přidal.
Měl jsem kdysi obyčejnou Garelli 125 - http://michalzemba.sweb.cz/galerie.htm a měla srovnatelný výkon s Jawou 350.Někdo může namítnou,že tyto motorky nelze srovnávat,leč obě se vyráběli a prodávali v daném roce - třeba rok 1988 ze kterého jsem ji měl.Je jasné,že Jawa se svýmy modely v té době nemohla konkurovat nikomu.
A dnešní Jawa - ještě zhoršuje už tak dost pošramocené renomé značky nekvalitní výrobou paskvilů.
K fichtlu ti Aco můžu napsat jediné - nic jiného k mání tu nebylo  Cry ,dokud se tu neobjevil alespoň Simson  supr .
A k tomu půllitru - to mi vykládej mám tento týden službu a nemůžu ani jedno  Cry


* pulcik.jpg (14.95 KB, 303x320 - prohlédnuto 136 krát.)
Zaznamenáno
Aca
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
SPONZOR:
Příspěvků: 876


« Odpověď #5 kdy: 19-07-2012, 18:33:57 »

Ja mel MZ 251 jako vlajkovou lod,a s tou jsem si jawy mazal na prsa ale nikdy jsem si nedovolil ji rozkuchat a dat dokupy jako ten bazmeg z tynce. Nemluve o tom jak jsem varil korek na spojku.Ponechme stranou spolehlivost.Ale i tak tech podivuhodnych aparatu na to jak byly priserny jezdi dost a dost. A povazme,ze jsou dobrodruzi jedouci na tom az za hranice. Mam spise nostalgicke vzpominky na tento dvoutaktni vyvyjec koure se zanedbatelnym,odpadnim tocivym vykonem...
Zaznamenáno
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #6 kdy: 19-07-2012, 18:54:36 »

Pekelníku také jsem měl 125ku,Suzuki TS upravenou od motokrosaře a je pravda že to trochu tahalo,ale to je vše a dokážu si tvrdit když sem tu třindu  obul na špalky tak bych tomu natřel a nehledě na to co ta jawa všechno vydržela co se týče motoru a udržby.
Zaznamenáno
zdenál
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 12
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zdeněk Majer
Bydliště: Pod Kostelem 304, Bořitov
SPONZOR:
Příspěvků: 714



« Odpověď #7 kdy: 19-07-2012, 18:57:54 »

Co se týče Jawy... . I já ji měl  Undecided . Označovanou jak osmička, tedy se dvěma bubny. Jízdní komfort 0, spotřeba 7 na 100 a brzdy katastrofa. Ale alespoň já ji měl spolehlivou a byl jsem s ní dvakrát na Balatonu se dvěma kamarády  uaau. Ti měli 250 kývačku a druhý 175 Sport. Při jízdě za sebou to bylo hrozný. Jak uzenáči.... ojee Ale vzpomínám na ni v dobrém. Naučil jsem se na ní co je technika  naugh. Fakt je ten, že kdyby jsme se tenkrát v 70tých letech nezastavili s vývojem, mohli bychom dneska být úplně někde jinde a bůh ví, jestli by jsme nejezdili na " Jawách". Nic proti Pekelníkovi, on možná měl jiné možnosti, jak a kde sehnat jiný motocykl, ale bohužel já a možná i většina nás narozených v oněch 70tých letech si moc vybírat nemohlo.  Cry
Zaznamenáno
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #8 kdy: 19-07-2012, 19:04:32 »

Co se týče Jawy... . I já ji měl  Undecided . Označovanou jak osmička, tedy se dvěma bubny. Jízdní komfort 0, spotřeba 7 na 100 a brzdy katastrofa. Ale alespoň já ji měl spolehlivou a byl jsem s ní dvakrát na Balatonu se dvěma kamarády  uaau. Ti měli 250 kývačku a druhý 175 Sport. Při jízdě za sebou to bylo hrozný. Jak uzenáči.... ojee Ale vzpomínám na ni v dobrém. Naučil jsem se na ní co je technika  naugh. Fakt je ten, že kdyby jsme se tenkrát v 70tých letech nezastavili s vývojem, mohli bychom dneska být úplně někde jinde a bůh ví, jestli by jsme nejezdili na " Jawách". Nic proti Pekelníkovi, on možná měl jiné možnosti, jak a kde sehnat jiný motocykl, ale bohužel já a možná i většina nás narozených v oněch 70tých letech si moc vybírat nemohlo.  Cry
Nic proti Pekelníkovi také nemám,psal sice že až po komouších a je pravda že vědšina z nás už jezdila na moto před tím,to vše co ktomuto tématu dodádám i když to sem nepatří,ale musel jsem.  Grin
Zaznamenáno
Aca
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
SPONZOR:
Příspěvků: 876


« Odpověď #9 kdy: 19-07-2012, 19:29:30 »

A hlavne u toho byla temer vzdycky sranda... Nikdo netrhal rekordy. Jo,Alesi,jak obout na spalky? Copak nevis ze to byla silnicni motorka!! :-)
Zaznamenáno
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #10 kdy: 19-07-2012, 20:43:55 »

A hlavne u toho byla temer vzdycky sranda... Nikdo netrhal rekordy. Jo,Alesi,jak obout na spalky? Copak nevis ze to byla silnicni motorka!! :-)
Kecáš to byla motorka na vše  Grin  LOL a taky vše vydržela,ale vím jak to myslíš  LOL
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #11 kdy: 19-07-2012, 21:26:31 »

Kluci taky jsem nějakou měl ale zase to mělo něco do sebe se v tom pořád vrtat  mrk
A když jsem ji našlápl ty nezaměnitelná zvuky a pachy  hehe
Zaznamenáno

KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #12 kdy: 19-07-2012, 23:09:37 »

Tak z vašich odpovědí soudím,že vaše JAWA stroje - VYNIKAJÍCÍV tom případě nechápu proč jste si koupili TDM  Shocked ,když inzertní internetové stránky,časopisy a noviny se to těmito skvosty jen hemží a skoro zadarmo.
Prestiž značky Jawa potažmo ČZ kolem roku 1970 vyšuměla nenávratně do ***** a to jsem jí nějakej rok přidal.
Měl jsem kdysi obyčejnou Garelli 125 - http://michalzemba.sweb.cz/galerie.htm a měla srovnatelný výkon s Jawou 350.Někdo může namítnou,že tyto motorky nelze srovnávat,leč obě se vyráběli a prodávali v daném roce - třeba rok 1988 ze kterého jsem ji měl.Je jasné,že Jawa se svýmy modely v té době nemohla konkurovat nikomu.
A dnešní Jawa - ještě zhoršuje už tak dost pošramocené renomé značky nekvalitní výrobou paskvilů.
K fichtlu ti Aco můžu napsat jediné - nic jiného k mání tu nebylo  Cry ,dokud se tu neobjevil alespoň Simson  supr .
A k tomu půllitru - to mi vykládej mám tento týden službu a nemůžu ani jedno  Cry


Asi jinej gang, ale já jsem si JAWU 350/632 tento měsíc pořídil do stáje. Popravdě japonskou rejži mám v garáži až od léta roku 1996 a to teprve druhou. Jawku jsem si koupil z úplně stejnýho důvodu jako TDM a před ní Transalpa. Prostě jsem je chtěl.
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #13 kdy: 19-07-2012, 23:19:45 »

Co se týče Jawy... . I já ji měl  Undecided . Označovanou jak osmička, tedy se dvěma bubny. Jízdní komfort 0, spotřeba 7 na 100 a brzdy katastrofa. Ale alespoň já ji měl spolehlivou a byl jsem s ní dvakrát na Balatonu se dvěma kamarády  uaau. Ti měli 250 kývačku a druhý 175 Sport. Při jízdě za sebou to bylo hrozný. Jak uzenáči.... ojee Ale vzpomínám na ni v dobrém. Naučil jsem se na ní co je technika  naugh. Fakt je ten, že kdyby jsme se tenkrát v 70tých letech nezastavili s vývojem, mohli bychom dneska být úplně někde jinde a bůh ví, jestli by jsme nejezdili na " Jawách". Nic proti Pekelníkovi, on možná měl jiné možnosti, jak a kde sehnat jiný motocykl, ale bohužel já a možná i většina nás narozených v oněch 70tých letech si moc vybírat nemohlo.  Cry

Co se týče Jawy - už ji konečně mám. Označenou jako dvojka. Jízdní komfort a spotřebu nemůžu zatím posoudit, neboť jsem odjel zatím jen asi 50km. Ale na svezení mám jinou. I když trochu nebezpečnou. Před třemi týdny jsem při špatně naplánované cestě dlouhé asi 560km, které jsem dal z časové tísně najednou, za řidítky zažil mikrospánek. Nepamatuju si 8km a dojel jsem jinam, než jsem chtěl. To se mi na Jawě, díky vibracím, jistě nikdy nestane.
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #14 kdy: 19-07-2012, 23:27:10 »

V sobotu jsou u vodní nádrže Rozkoš předváděcí jízdy motocyklů Jawa.
info: http://www.motorkari.cz/detail-akce/?aid=5652
Škoda, že nám v sobotu čas  Sad

Program:
V době od 9:00 hodin do 16:00 hodin zde bude probíhat

prezentace výrobků a služeb obou společností - motocyklů JAWA a internetového připojení,
exhibiční jízda na motocyklech JAWA,
videoprojekce značky JAWA,
půjčování motocyklů JAWA.
Mimo jiné zde uvidíte i motocykl JAWA 660 Sportard-Adenium



Tož já bych tam i jel, mám to kousek. Jem musím rozmyslet jestli tam s sebou vzít TDM, nebo svoji zánovní 22 let starou JAWU.
V sobotu mám volno jen dopoledne, takže pouze na otočku před obědem.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML