TDM FORUM TDM FORUM
13-05-2024, 15:42:50 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: 1 [2]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: První problém - zkrat ? alternátor ?  (Přečteno 3174 krát)
ganmiki
Děd vševěd
*****

DÍK 13
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Jindřich Miki Mikoláš
Bydliště: Hradištko
SPONZOR:
Příspěvků: 546



« Odpověď #15 kdy: 12-07-2014, 11:36:10 »

OK.
Našel jsem v krabici náhradních dílů jiný regulátor tak jsem ho tam dal, zkoušel jsem to měřit při cca 3,500 otáčkách, to je tak zhruba kde většinu času jedu, dává to při mapnutých potkávačkách cca 13,6 V když zapnu dálkový tak to padne na cca 13,4 ale to podle mě musí stačit, normálně to dobíjí. Pojedu s tím odpoledne na výlet cca 70km tam a 70 zpět uvidím co to dělá. Všechno jsem znova povolil, poutahoval, prostříkal kontaktolem a všechny volný dráty co jsem kde našel jsem zaizoloval. Podám zprávu večer, každopádně při nejhorším dojedu bez světel ono se to neposere. Zatím dík.
Zaznamenáno
ganmiki
Děd vševěd
*****

DÍK 13
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Jindřich Miki Mikoláš
Bydliště: Hradištko
SPONZOR:
Příspěvků: 546



« Odpověď #16 kdy: 12-07-2014, 19:42:22 »

Takže během výletu se žádný problém již nevyskytl. Bohužel nejsem schopen 100% říci zda porucha pouze zmizela, nebo zda jsem jí nějak vyřešil. Každopádně moje podezření směřuje na původní regulátor, protože s tímto novým k žádným dramatickým výkyvům napětí nedocházelo, kdežto s tím původním napětí při dálkových světlech kleslo o více než 1V a i jinak mělo při různých opakovaných měřeních silně kolísavou tendenci, prostě to ukazovalo různý hodnoty a nebyl jsem schopen v tom najít nějakou logiku. Snad to vydrží. Díky za konzultace.
J.
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #17 kdy: 12-07-2014, 20:26:55 »

a když tam dáš teď starý tak to znovu kolísá?
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
ganmiki
Děd vševěd
*****

DÍK 13
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Jindřich Miki Mikoláš
Bydliště: Hradištko
SPONZOR:
Příspěvků: 546



« Odpověď #18 kdy: 12-07-2014, 20:33:57 »

Nezkoušel jsem to a asi už nebudu, ono to minule taky neudělalo hned a nechce se mi dělat testovací jízdy po okolí, navíc by to v případě, že by se to znovu projevilo asi nebylo nejlepší k baterii, budu se držet starého švédského příslový "co funguje do toho se neser".
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML