TDM FORUM TDM FORUM
23-09-2024, 04:20:48 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: LPG do auta  (Přečteno 1956 krát)
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« kdy: 22-11-2011, 21:25:31 »

Vím, že to sem moc nepatří, ale potřebuji poradit s montáží LPG do auta.
Vybral jsem si dva výrobce - český Lovtec Magic za 22tis.kč
a LPG STAG 300Plus za 25tis.kč.

Nemáte někdo zkušenosti s těmito systémy?
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #1 kdy: 22-11-2011, 23:08:10 »

O těhle jsem neslyšel.Ale chválu jsem slyšel na italské Lovato.Ale osobní zkušenost žádná.

http://www.lpg-montaz.cz/opel.php#lova
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
cepik
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Pavel Čepelka
Bydliště: Klášterec nad Ohří
SPONZOR:
Příspěvků: 62


« Odpověď #2 kdy: 23-11-2011, 16:39:33 »

Lovato jsem měl ve dvou mrtvycích.Nejdříve načerno(bomba za zadníma sedačkama),pak ofiko s nádrží a přihlášený.Spotřeba oproti benzínu byla vyšší o 1-2litry,ale rozdíl v ceně to vymazával.Jezdil jsem k ségře,celkem 480km na jednu nádž(36l plynu) a v té době jsem jel za polovinu nákládů jak na benzín.Kdyby šlo jezdit i na záchod tak jsem jel.Ročně jsem najezdil mezi 25-32tis.km na místa kam bych se rozmýšlel s bezínem jet.Každých 20tis. jsem vyčistil filtr v plynovém ventilu a jinak nic.Pár chlapů tady mělo sadu myslím od BRG a moc spokojený nebyli.Uvažuju,že až mi skončí záruka u pixly tak ho tam naperu.Opět Lovato.Prvních 25-30tis.km to budeš splácet a pak jen samá pozitiva.Jo a napalovaly se sedla výfukových ventilů(vyšší teplota),řešilo se to odolnějšíma sedlama,ale na to jsem dlabal,častěji se seřizovala vůle.
Zaznamenáno
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #3 kdy: 23-11-2011, 17:04:07 »

Já osobně bych se na to vysral,naše chytrá vládá stejně zachvilku zdraží i ten plyn a bude to za stejné peníze jak ten benál.
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #4 kdy: 23-11-2011, 17:21:20 »

Já osobně bych se na to vysral,naše chytrá vládá stejně zachvilku zdraží i ten plyn a bude to za stejné peníze jak ten benál.
Zdražujou  pořád všecko.Ale furt to bude o polovinu levnější.Příště jdu taktéž do plynu.
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #5 kdy: 23-11-2011, 17:36:06 »

Zdražujou  pořád všecko.Ale furt to bude o polovinu levnější.Příště jdu taktéž do plynu.
Jo to možná ano,než někoho napatne "proč jako?proč nezvíšit daň?počkáme až si to každej pořídí a potom jim nic jiného nezbyde." já bych se v teto republice už ničemu nedivil.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #6 kdy: 23-11-2011, 17:36:25 »

Děkuji za názory, osobně bych to při spotřebě do 7l/100km neřešil, ale hold když musíme mít 2.2ku se spotřebou 10l/100km a nájezdem 17tis.km ročně, tak tady se to už asi vyplatí. Nebo koupit jiný auto, ale né starého diesla. Grin

Aleš : ti naši pitomci jsou nas to chytrý dost  cvok
Zaznamenáno
Pekelný dědek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: René Havlík
SPONZOR:
Příspěvků: 313



« Odpověď #7 kdy: 23-11-2011, 21:25:21 »

Dobře vám tak kupujete si zahraniční auta s velkym obsahem a navíc na benzín  cvok a pak se divíte kolik vám to žere.Kupte si obyčejné české auto třeba 1,9 TDI a jako já s dlouhodobým průměrem 6 litů a nemusíte řešit drahej benzin. LOL Sakra jen Škoda že to není auto.Ale zase to nežere a staré Feldy a Fanoše měli vyhřívané zadní okno,aby teď v zimě nepřimrzli ruky k autu při tlačení  LOL
Zaznamenáno
bad
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: jiná
Bydliště: Stará Boleslav
Příspěvků: 45



« Odpověď #8 kdy: 24-11-2011, 17:45:04 »

mám v autě magic 2 a spokojenost. spotřeba benálu byla kolem 12,5 lpg mezi 13 a 14.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #9 kdy: 24-11-2011, 18:00:15 »

Bad : našel jsem tě na nějakém foru, už nevím na kterém, tak jsem čekal na tvoji reakci  Grin
Máš komplet Magica i ŘJ, nebo máš ŘJ jinou? Jak dlouho jej používáš, nějaké problémy?
Zaznamenáno
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #10 kdy: 24-11-2011, 18:36:21 »

Romíku když chceš auto na plyn, tak si ho i s plynem kup. Jak píše Aleš - zase to ty kur.y zdraží, uvidíš! Já mám "auto" na plyn (dával sem si ho tam sám) a zatím si ho udržuji jen kvůli tomu, ale uvažuju o dieselu. Jak tomu bylo dřív? Každej jezdil s benziňákem, pak se sem začaly tahat diesely a tak se enormě kupovaly..i my jsme mněli 1,9 TD Tipo a to bylo tenkrát brko jak sviňa! Jenže jak se lidi přeorientovali na naftu, tak postupně rostla i její cena a dnes??? Sám to vidíš u pump. Už bych si sám do auta plyn nedával, jedině koupit i s autem, je jich hodně.. Wink
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #11 kdy: 24-11-2011, 20:33:49 »

Libore, když já mám jeden problém a to je slabost pro značku Opel a tam ty nafťáky nejsou nic moc. Po autě s plynem jsem koukal, ale tady vím co s tím je. Hlavně u staršího diesela nikdy nevíš kolik to má najeto, v jakém je stavu turbo, čerpadlo a když víš, tak to stojí balík  Sad K plynu jsem nikdy netíhnul, ale jednou jsem si koupil tohle auto a tak ji chci montáží LPG vylepšit a budu doufat, že to LPG nějak extrémě nezdraží  conf
Zaznamenáno
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #12 kdy: 24-11-2011, 20:47:47 »

Jasně draku, jsou to Tvoje peníze  Wink Zatím se ten plyn vyplatí, tak ať to dopadne dobře a dělá Ti to radost  naugh
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
bad
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: jiná
Bydliště: Stará Boleslav
Příspěvků: 45



« Odpověď #13 kdy: 26-11-2011, 10:08:41 »

Máme komplet magica něco přes rok ve 4 autech a zatím bez problémů. Ono se těžko porovnává spotřeba u naftový ochcávky a benzíno výho 4,5 V8. Měl jsem jeden čas A8 4,2 naftu a BMW 745 benzín a audi brala jen o litr míň. Takže podle mě porovnatelnej objem a výkon jasně nahrává lpg. Se vstřikováním nepoznám výkonovej rozdíl mezi lpg a benzínem a kultura benzínovýho motru je dle mého subjektivního názoru lepší. Jedinej zápor vidim v tom, že se všude po evropě může do podzemních garáží a tankovat můžeš sám zatímco u nás jsme 100 let za vopicema. Najedu za rok mezi 70 a 100 tis km tudíš se mi v podstatě lpgečkem auto za dva roky zaplatí celý a proto jsem neváhal. CEny u nás lpg 15,90 benál 24,70 nafta 25,80 takže jasná volba. Jo a to ještě neřešim možné prblémy nafťáků s čerpadlama vstřikama a tak... Jen do mě Smiley
Zaznamenáno
bad
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: jiná
Bydliště: Stará Boleslav
Příspěvků: 45



« Odpověď #14 kdy: 26-11-2011, 10:11:23 »

hlavně si to udělej co nejdřív, ať se ti přestavba zaplatí dřív než ho tak strašně zdražej  Cool
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML