TDM FORUM TDM FORUM
25-09-2024, 14:21:52 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 21   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Řetězová sada  (Přečteno 67065 krát)
Starky
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Marián Kolcún
Bydliště: Bernoláková 17, 06503 Podolínec. Slovensko
SPONZOR:
Příspěvků: 483



« Odpověď #60 kdy: 11-12-2010, 09:18:53 »

Řetězovku jsem si vždycky měnil sám, tak jako všichni u nás v práci. Děláme to vždycky takovým upraveným důlčíkem a nikdy nebyl problém. (jeden kolega R1 a druhý RSV) Ale teď co roman vyrobil hen ten bazmek tak si ho na nějakem srazu od něj vemu. Asi určitě se výměna zjednoduší.
Seriete ma  grr , človek sa tu cíti ako amatér  Smiley.Na budúce si to vymenim sám a budem frajer ako Vy.  blll laughhehe hehe
Zaznamenáno

Na TDM a je jedno kam...!
Roman77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Roman Ištok
Bydliště: Zastávka u Brna
SPONZOR:
Příspěvků: 301



« Odpověď #61 kdy: 11-12-2010, 10:14:25 »

Asi to bude mít širší využití  supr , včera jsem měřil řetězy na Hayabuse a GSX-Ru a oba měli šířku 25mm jako na mojí TDM.
No a tobě Mirečku samozřejmě jednu dovezu  mrk a dám si i záležet na nátěru  laugh
Zaznamenáno

Pivo + víno + kořalka = Jihomoravský trojboj  ;-)
Mirek TDM
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 40
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Mirek
SPONZOR:
Příspěvků: 1009



« Odpověď #62 kdy: 11-12-2010, 13:27:06 »

Asi to bude mít širší využití  supr , včera jsem měřil řetězy na Hayabuse a GSX-Ru a oba měli šířku 25mm jako na mojí TDM.
No a tobě Mirečku samozřejmě jednu dovezu  mrk a dám si i záležet na nátěru  laugh
ÓÓÓÓ jak jsi šlechetný.
Zaznamenáno
radovan
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: radovan
Bydliště: nove zamky - slovensko
Příspěvků: 50



« Odpověď #63 kdy: 13-02-2011, 18:13:14 »

mozno blba otazka ale ... ako mam nastavit retaz? aky ma byt spravny previs? predtym som mal moto s kardanom tak je toto cele pre mna spanielska dedina. cim mam mazat? staci WD40-Konkor ci radsej nieco specialne?
Zaznamenáno
Roman77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Roman Ištok
Bydliště: Zastávka u Brna
SPONZOR:
Příspěvků: 301



« Odpověď #64 kdy: 13-02-2011, 18:16:55 »

mozno blba otazka ale ... ako mam nastavit retaz? aky ma byt spravny previs? predtym som mal moto s kardanom tak je toto cele pre mna spanielska dedina. cim mam mazat? staci WD40-Konkor ci radsej nieco specialne?

Na foru máš celý pojednání o řetězové sadě, WD40 na mazání řetězu rozhodně nedoporučuju  rtfm
Přesněji v sekci Jak to funguje  supr
Zaznamenáno

Pivo + víno + kořalka = Jihomoravský trojboj  ;-)
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #65 kdy: 13-02-2011, 19:14:19 »

mozno blba otazka ale ... ako mam nastavit retaz? aky ma byt spravny previs? predtym som mal moto s kardanom tak je toto cele pre mna spanielska dedina. cim mam mazat? staci WD40-Konkor ci radsej nieco specialne?

Doporučuji mazivo Castrol Chain spray nebo Motul Chain Lube, nebo v Yamaze prodávají mazivo na řetězy Yamalube. Ceny jsou hodně podobné cca 300kč (12EUR)
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #66 kdy: 23-02-2011, 16:54:01 »

Pěkný návod na výměnu řetězu jsem našel tady : http://www.motorestart.cz/TDMoprava.htm  supr
Zaznamenáno
Kalibor
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 9
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Dalibor
Bydliště: Ochoz u Brna
SPONZOR:
Příspěvků: 273



« Odpověď #67 kdy: 25-02-2011, 00:06:51 »

Zdarec. Nemá pls někdo zkušenost s řetězem značky EK?  Huh?
http://www.amtrade.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=2127_44144_44312_44313_44315&products_id=55597
Prý nejsou špatný, ale na reklamu moc nedám. Dík.
Zaznamenáno

Mít tak křídla, byla by dokonalá.
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #68 kdy: 25-02-2011, 20:34:48 »

OK tvoje volba

jen nevidím žádnou výhodu. Třeba vyšší řada DID VM premium stojí sada 3200Kč. Obyč sadu seženeš pod 3000 a je to ověřená kvalita
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #69 kdy: 25-02-2011, 21:18:58 »

Já letos vyrážím na řetězové sadě ČZ, tak jsem zvědavý
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #70 kdy: 06-08-2011, 07:04:14 »

Takže kamarádi, na řetězové sadě ČZ mám najeto cca 13tis.km (ve dvou, + z toho 8500km s plnou polní) a řetěz vykazuje dost značné opotřebení. To že je od začátku trochu hlučnější jsem přikládal jako daň za cenu. Bohužel na ceste po Slovinsku se projevila jeho další závada. Při rychlostech od 75 - 100km/h a ubrání plynu vykazuje značné hučení, pískání a vibrace  Angry Nejdříve jsem si myslel, že je to ložisko, ale po zkoumání jsem zjistil, že je to řetěz. V tom mě ujistila i konzultace s Jirkou z Poděbrad. Řětěz jsem zkoušel různě dopínat,ale pořád reaguje stejně.

Jakou máte Vy zkušenost s řetězy ČZ?
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #71 kdy: 06-08-2011, 08:09:42 »

co jsem pročítal podobný věci na motorkářích tak prý ČZ řetězy vykazují dost velké výkyvy v kvalitě. Skus se scválně podívat v jakém stavu jsou těsnící kroužky. Některým se prý začaly trhat a u některých co koupili X verzi tak měli kroužky pootočený - tedy byl to spíš řetěz typu +
Takže tvoje zkušenost mě už ani moc nepžekvapuje.

jinak opotřebení znamená co?
Že je vytahaný? odřený? zatuhlý?
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #72 kdy: 06-08-2011, 10:54:40 »

Mám řetězovku na své TDM od prvopočátku. Předemnou ten maník nevyměnil nic a tak mám na ní najeto 45 000 km! Po drbání v blátě proti přednímu kolu dostala na prdel a domů jsem jel už opatrněji, bo se dost vytahal řetěz  ojee. Takže pokukuji po nové sadě. Na internetu jsem prolezl pár sad a už vím, proč máme tak rozdílnou spotřebu  evil . Já mám totiž úplně odlišný počet zubů než je na 3VD i novějších 4tx.
3VD - 91 až 95 - 44 a 16
4tx - 96 až 98 - 42 a 17
4tx - 99 až 2001 - 43 a 16
Kluci co se mnou jezdí rozdíl ve spotřebě vidí - už jsem slyšel i názor, že jezdím z kopce s vypnutým motorem a po rovině to tlačím  hehe . Určitě budu mít jehly až dole, jinak to nejni možné, ale i tak to dělá dost. Navíc rok 96 až 98 má jiné přední kolečko, nechápu že jen u těchto roků výroby ho změnily, pááč na 3VD i novějších 4tx jsou stejné a liší se jen v počtu zubů.
Jinak většina motorkářů jezdí na D.I.D. a jsou spokojení. Věřím že i na ČZ se dá najet hodně, určitě záleží na stylu jízdy!!! Když za to taháte a jezdíte stylem Begyho, pak si ČZ rozhodně nekupujte. Kochači jako já do ní myslím v pohodě mohou jít  hehe. Určitě hodně záleží na jezdci! Na totožné motorce stejně naladěné budu mít menší spotřebu a 100% mi i řetězovka vydrží mnohem déle. Většina z vás na TDM jezdí spíše ostřeji, pak se nedivím, že vám ČZ nevydrží, dyť TDM má sílu, to nejni žádná pětistovka... Netvrdím že půjdu do ČZ, možná koupím též D.I.D.

Jen jsem chtěl napsat svůj názor a hlavně mi vrtala hlavou ta spotřeba..
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #73 kdy: 06-08-2011, 14:22:18 »

mnom Drivere máš jen poloviční pravdu. Jasně pokud za to taháš tak řetěz se vytahá dřív. Ale věř že jízda v nízkých otáčkách mu taky nedělá zrovna dobře, koukal jsi někdy jak to sním pak cuká?  Wink

pak taky hooodně záleží jakou řadu si pořídíš. Jak DID tak i ČZ nabízí několik kvalitativních/výkonostních řad. Když si pořídíš tu nejnižší a zároveň taky nejlevnější nemůžeš se divit že to vydrží prd (třeba jen 15-20tis) nejvyšší řada pak může vydžet i těch 40. Cenový rozdíl mezi nejnižěí a nejvyšší řadou je kolem 1500Kč.
Pak záleží na každým do čeho jít  Smiley
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #74 kdy: 06-08-2011, 19:20:32 »

Rozhodně jsem nekupoval nejnižší typovou řadu, ale sadu přesně určenou pro TDM.

Co mi to dělá? Řetěz není vytahanej, nebo že by nešel dopnout, to je v pohodě. Jen je v popsaných otáčkách hrozně hlučný, píská (těžko ten zvuk popsat) a přijde mi, že i vibruje, protože se to přenáší i do stupaček. Jinak to dělá i když v této rychlosti vypnu motor, takže v motoru to nebude. Nezáleží na otáčkách motoru ale na rychlosti zadního kola.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 21   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML