TDM FORUM TDM FORUM
25-09-2024, 16:18:37 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 21   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Řetězová sada  (Přečteno 67202 krát)
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 25
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #195 kdy: 19-11-2012, 22:25:39 »

Ahoj.
Myslím že se tu už probralo vše dost podrobně,je to jen o převodovém poměru a tak  zub na kolečkuje je to samé jako cca 3 zuby na rozetě,jeden zub na rozetě nemáš šanci poznat.Je to rozdíl přibližně 2.5% v převodovém poměru.
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #196 kdy: 20-11-2012, 06:29:03 »

Ahoj Martine vím že se tu řešilo a řeší Wink byl mi řečen tento poznatek. Když je menší kolečko přiblíží se řetěz ke kyvce a dochází k jejímu většímu zasirání. A jako další k opotřebení té plastové "ochrany" kyvky a dokonce může řeťez začít hoblovat kyvku. Tak proto se ptám. Nevim jestli je to i u TDMky proto se na to ptám zdejších širokých řad majitelů TDM  smile_
Zaznamenáno

Láďa H.
Velký znalec
****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Ladislav Hruška
SPONZOR:
Příspěvků: 136


« Odpověď #197 kdy: 20-11-2012, 18:09:22 »

Tak taky přihodím názor do placu. Mluvil jsem s mechanikem od FGR a mimo jiné došla řeč i na řetězovou sadu, dozvěděl jsem se tohle: Dopředu to největší kolečko co se vejde, dozadu rozetu nazkoušet dle potřeby co komu vyhovuje,  to je různé podle váhy jezdce (jeden, dva , zavazadla), složení trati po který se nejčastěji pohybuješ, jiná rozeta ti bude vyhovovat v horách, jiná na trase Pardubice - Praha. Jako odůvodnění toho tvrzení o co možná největším předním kolečku mi řekl: I ohýbání řetězu stojí nějakej ten výkon, čím větší je rádius ohybu  řetězu tím méně výkonu tím ztratíš, je to celkem zanedbatelná hodnota, ale když si takových zanedbatelných věcí dáš dohromady víc, tak už to tak úplně zanedbatelný není a ve výsledku ti to pak může výrazně ovlivnit vlastnosti stroje. Myslím, že to zní celkem logicky, co myslíte?  Wink
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #198 kdy: 20-11-2012, 21:36:57 »

má pravdu, ale osobně bych tu ztrátu viděl jako minimální.
Rozhodně tím ale uděláš těžší převod a ztratíš na "hbitosti", prostě rychlost bude ve finále stejná ale s těžším převodem bude motka líná. To ber jako jistotu.

jestli jsi někdy jel na kole s přehazovačkou tak je ti to asi jasný Smiley
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Láďa H.
Velký znalec
****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Ladislav Hruška
SPONZOR:
Příspěvků: 136


« Odpověď #199 kdy: 20-11-2012, 22:15:46 »

jj, na kole jezdím dost, tak nějak to bude, ale to se stejně jako na kole dá řešit ještě větší rozetou vzadu a hbitost by se měla zase vrátit ? Jenže pak to zase nepojede tolik do rychlosti.... Hold je to potřeba nazkoušet, dle vkusu každého jezdce, myslím, že takový poměr, který by se zavděčil všem a za všech podmínek prostě není. ojee Alespoň, že máme na TDM dostatek výkonu, u mladýho na 125ce to s jednou rozetou  alespoň trošku jede po rovině, ale nejede do kopce, nebo s druhou rozetou jede do kopce, ale zase nejde do rychlosti, ale to už je úplně jiná písnička.  Wink
Zaznamenáno
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 25
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #200 kdy: 22-11-2012, 23:51:22 »

Ahoj.
Tak chci napsat Ježíškoj o řetězovou sadu a nevím jestli objednat normoš nebo kalenou rozetu,co si o tom myslíte.
Řetěz v každým případě X ring.
Zaznamenáno
Pekelný dědek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: René Havlík
SPONZOR:
Příspěvků: 313



« Odpověď #201 kdy: 23-11-2012, 21:15:52 »

Martine pokud nemíníš jezdit v terénu určitě doporučuji řetězovku 17-42.A šel bych určitě do normální sady.Já jsem změkl a dal 16-43 a musím říci byla to chyba,protože většinou jezdím po normálních cestách.Co se týká té kalené rozety - já bych dal normální a pak měnil o5 celou řetězovku.Když dáš tvrdší pak asi vydrží déle než řetěz a pokud vydrží déle než řetěz,tak asi nepřežije ten druhý a navíc ho vezme sebou.To je můj názor a stejně záleží jen na tobě jak se rozhodneš.
Ještě chci dodat Ježíškoj nepiš ten ti nic nenadělí  LOL
Zaznamenáno
lukašenko
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Lukáš Horký
Bydliště: Příbram
SPONZOR:
Příspěvků: 93



« Odpověď #202 kdy: 24-11-2012, 09:04:00 »

Martine pokud nemíníš jezdit v terénu určitě doporučuji řetězovku 17-42.A šel bych určitě do normální sady.Já jsem změkl a dal 16-43 a musím říci byla to chyba,protože většinou jezdím po normálních cestách.Co se týká té kalené rozety - já bych dal normální a pak měnil o5 celou řetězovku.Když dáš tvrdší pak asi vydrží déle než řetěz a pokud vydrží déle než řetěz,tak asi nepřežije ten druhý a navíc ho vezme sebou.To je můj názor a stejně záleží jen na tobě jak se rozhodneš.
Ještě chci dodat Ježíškoj nepiš ten ti nic nenadělí  LOL

Amen. Naprostej souhlas  supr
Zaznamenáno

Stroje ovládají.......mou mysl.
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 25
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #203 kdy: 24-11-2012, 16:24:08 »

Dobrá vemu normoš a určitě nebudu laborovat s jinejma kolečkama a rozetama,kolečko jsem zkoušel 16z a nic mě to nepříneslo takže normoš 17:42,akorát dám asi zlatej je to za příplatek 200Kč.
Na jednom e-schopu maj docela dobrou cenu(2600Kč za zlatou,to mě příjde jako dobrá cena,je to D.I:D.)
S pozdravem Kus
Zaznamenáno
M.A.X
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Josef Jačo
Bydliště: Suchá Loz
Příspěvků: 223



« Odpověď #204 kdy: 24-11-2012, 19:49:51 »

jen bacha ...řetěz jsou rozdeleny i podle kvality tzn že není "D.I.D" jako "D.I.D" ...mam za to že zrovna D.I.D ma hodně řad kvalit tak nech nenaletíš..
Zaznamenáno
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 25
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #205 kdy: 25-11-2012, 10:52:40 »

Ahoj.
Je to tadle sada,a asi nezjistíš jestli je to řetěz kvalitní nebo sračka.
http://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/879845/c16572-akce-retezove-sady-did/akce-retezovasada-did-xring-yamaha-tdm-850-rok-9698.html
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #206 kdy: 25-11-2012, 11:33:38 »

Kluci budu to muset taky řešit mám řetěz vytahaný jako kšandy  hehe
Tady na fóru je tolik informací k tomuto tématu  conf..že jako vždy se nemůžu rozhodnout jaký, který, čí  LOL

Tady jsem něco objevil z odkazu od Martina
Řetězová sada RK X-ring

Řetězová sada ČZ X-ring

Po tom co jsem si tu načetl asi zůstanu u toho co je doporučeno v počtu poměru zubů. Raději ale před koupí zkontroluji co tam vlastně mám za "poklad" od předešlého majitele  mrk
Zaznamenáno

Kalibor
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 9
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Dalibor
Bydliště: Ochoz u Brna
SPONZOR:
Příspěvků: 273



« Odpověď #207 kdy: 25-11-2012, 21:49:39 »

Kluci budu to muset taky řešit mám řetěz vytahaný jako kšandy  hehe
Tady na fóru je tolik informací k tomuto tématu  conf..že jako vždy se nemůžu rozhodnout jaký, který, čí  LOL

Tady jsem něco objevil z odkazu od Martina
Řetězová sada RK X-ring

Řetězová sada ČZ X-ring

Po tom co jsem si tu načetl asi zůstanu u toho co je doporučeno v počtu poměru zubů. Raději ale před koupí zkontroluji co tam vlastně mám za "poklad" od předešlého majitele  mrk

Na řetězy ČZ jsem slyšel a četl relativně hodně negativních referencí oproti jiným značkám.  Huh?  ( někdo je s ČZ spokojen )
Já koupil na osobní doporučení  EK-525 MVZX + kola JT.  Mám na něm najeto teprve 7000 tis. , tak zatím nemůzu soudit.  Je sice dražší, ale neznám případ , že by na něj někdo nadával  supr .  
Přeju dobrou volbu.
Zaznamenáno

Mít tak křídla, byla by dokonalá.
Kalibor
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 9
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Dalibor
Bydliště: Ochoz u Brna
SPONZOR:
Příspěvků: 273



« Odpověď #208 kdy: 25-11-2012, 23:05:18 »

Kluci budu to muset taky řešit mám řetěz vytahaný jako kšandy  hehe
Tady na fóru je tolik informací k tomuto tématu  conf..že jako vždy se nemůžu rozhodnout jaký, který, čí  LOL

Tady jsem něco objevil z odkazu od Martina
Řetězová sada RK X-ring

Řetězová sada ČZ X-ring

Po tom co jsem si tu načetl asi zůstanu u toho co je doporučeno v počtu poměru zubů. Raději ale před koupí zkontroluji co tam vlastně mám za "poklad" od předešlého majitele  mrk

Třeba tady   http://www.amtrade.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=183151
Zaznamenáno

Mít tak křídla, byla by dokonalá.
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #209 kdy: 14-12-2012, 21:58:35 »

Po všech úvahách jsem se rozhodnul dát to co je doporučeno. Na mazlíkovi mám v předu 16 zubů tak to tak nechám.  smile_
Mám obědnáno  ODKAZ
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 21   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML