TDM FORUM TDM FORUM
02-05-2024, 07:54:37 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: 1 2 [3]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nejkrásnější silnice Evropy  (Přečteno 12011 krát)
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #30 kdy: 01-05-2013, 07:43:26 »

Toker supr, moc pěkný schrnutí....čtyři z nich jsem jel a cesty to jsou užasný, ten Fagaraš bych chtěl taky dát, vypadá taky skvěle Wink
Zaznamenáno
TOKER
Znalec
**

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jirka Filip
Bydliště: Velké Meziříčí
SPONZOR:
Příspěvků: 47


« Odpověď #31 kdy: 01-05-2013, 08:53:46 »

Toker supr, moc pěkný schrnutí....čtyři z nich jsem jel a cesty to jsou užasný, ten Fagaraš bych chtěl taky dát, vypadá taky skvěle Wink

Našel jsem to úplnou náhodou, když jsem se prohrabával youtubkem ohledně šotolinových cest v Alpach. Je pozoruhodné, že polovina z těchto silnic je v jedné oblasti. A to mě vnuklo nápad tento rok se tam jet podívat Wink.
Na Fagaraši jsem byl dvakrát a fakt to stojí za to. Hlavně, když nahoře vypneš motor a závodíš s kamošem cestou dolu Grin Ono to chce trochu fištróna to dobrzdit před tou zatáčkou tak , aby tě ten druhej nepředjel Grin supr. Nádherně jsme se u toho vyblbli  Grin
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #32 kdy: 10-05-2013, 12:44:04 »

taky něco málo

http://zoom.iprima.cz/clanky/19-silnic-ktere-byste-meli-projet-nez-zemrete?utm_source=facebook&utm_medium=BF&utm_campaign=hw
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Aksoj
Velký znalec
****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Josef Ladnar
Bydliště: Červený Kostelec
SPONZOR:
Příspěvků: 177



« Odpověď #33 kdy: 28-10-2013, 10:58:44 »

Tak jsem byl o víkendu v Itálii a jel cestu co je na foto . Škoda že to bylo v noci a ještě autem byla to vážně paráda a okolí co jsem viděl ty baráčky taky moc pěkný  supr


* Itálie.JPG (104.6 KB, 983x594 - prohlédnuto 273 krát.)
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #34 kdy: 28-10-2013, 11:17:18 »

tohle je klasika Jaufenpass - za mne taky jedno z oblíbených
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #35 kdy: 09-06-2014, 19:57:05 »

Ahoj, v sobotu jsem se vrátil s dovči po balkáně a musím říct, že mám smíšené pocity Undecided  Za 8 dní, jsme projeli 11 států a najeli 3500km. Pro někoho možná moc hrr, ale jak už jsem psal v jinde, na motodovče jezdím na mašině, po hradech a jiných atrakcích, jezdim s rodinou...Dopředu říkám, že jakmile je krajina jen tochu rovinatá a kolem samé pole, tak tam tudy opravdu jen projedu a téměř nezastavím, protože tento relief mě fakt nebaví...
Z toho důvodu a kvůli uspoře času, jsme vyráželi s Košic(využili jsme nočního autovlaku z Prahy) a můžu říct, že pravě tato část Slovenska,Madarska a Rumunska(až po město Sebes,kde začíná transalpina) je uplně o ničem, aspon pro mne.
Rumunsko pěkné, ale jen karpaty, od Pitesti dolů na Craiovu a dál na Bulharsko zase o ničem(silnice děrávé,přecpáné nákladaky a pole).Na hranicích mezi RO-Bul je nový most přes Dunaj, který je zpoplatněn, ale NE pro MOTORKY Wink, takže žádné čekání na trajekt, ale pěkně rychle po mostě.
Moc mě překvapilo Srbsko-nádherná silnice Zaječar-Paračin, z Paračinu do Kraljeva nic moc, ale velká pecka byla Kraljevo-Raška(žadný provoz super přehledné zatačky kolem řeky), Raška je kousek od hranic Kosova, ale to mě nelákalo.
Černá hora klasika hornatá moc pěkná, až na ten bordel okolo. Pod Gusinje(spali jsme v kempu u jezera Plav-doporučuji za 5eur/noc) se vjíždí po nezpevněné cestě do Albanie a pohořím Prokletije(národní park) se jede po dost drsné cestě(šutry velké jak pěst, málo utažené a motorka se v tom dost často potápěla), takže usek dlouhý 72km do obce Hani i Hotit jsme jeli skoro 5 hodin Undecided. Nohy a ruce na kaši, ale srdce a hlava plná zážitků Wink Je to silnice(spíš cesta) SH20 a na youtube je pár videii.
Sjeli jsme k jezeru Skadar a vratili se zpět do Černé hory, super cesta je od Podgorici na Moraču a pak do narodního parku Durmitor(ten fakt nemá chybu). Z něj se sjiždí k Pivskému jezeru, které je taky moc pěkné a od něj jsme to stočili do Bosny.
Ta mě překvapila čistotou a moc pěknými silnicemi, jen jsme myslel že jedem v policejním statě-opravdu mi věřte, že každých cca 20-30km byla někde policejní hlídka z radarem. Chápu že si chtěji vydělat a když jsme jeli na pohodu, tak to otravuje, ale bohužel je to tak.
 Bosnu jsme projeli od jihu na sever( Foča-Sarajevo-Jablanica-Jajce vodopády Unesco-Banja Luka-chorvatské hranice) a do Chorvatska, které zase o ničem, jen pole a tak jsme kvůli času dali dálnici Gradiška-Zagreb-hranice do Slovinska, tam opět moc pěkné silnice vnitrozemím, přes které jsme vjeli do  Rakouska a pak do ČR.
Jen dodám, že na východ je ubytovaní dost levné, benzín cca jako u nás, jídlo také. Jeli jsme dle předpisů, někde lehce nad a průměrnou spotřebu jsem měl 4,2l kolega 4,5l(r.v.2006). Snad jsem se někomu budou info hodit, není to samo cestopis, ale jen takové schrnutí těch nej poznatků, tak to tak prosím berte. Pár fotek z Fagaraš,SH20,Pivské jezero,vodopády v Jajce). Zdravím, blažin


* P1030836.JPG (90.87 KB, 640x480 - prohlédnuto 225 krát.)

* P1030889.JPG (88.43 KB, 640x480 - prohlédnuto 220 krát.)
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #36 kdy: 09-06-2014, 19:58:48 »

Zbytek vzorku fotek Smiley


* P1030921.JPG (96.59 KB, 640x480 - prohlédnuto 179 krát.)

* P1030927.JPG (75.76 KB, 480x640 - prohlédnuto 221 krát.)
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #37 kdy: 10-06-2014, 06:19:07 »

Moc pěkně jste se projeli  supr, pošli pak odkaz na fotky.
Zaznamenáno
Deutschmann
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 12
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: Miroslav Němčík
Bydliště: Praha - Libeň
SPONZOR:
Příspěvků: 301



« Odpověď #38 kdy: 10-06-2014, 07:03:09 »

Jo jo Durmitorský národní park je nádherný.  supr
Zaznamenáno

Dovolená se nemusí povést, hlavně když zážitky jsou silné a nezapomenutelné.
Klouže ti motorka v terénu? Postav se do stupaček. Motorka bude sice klouzat dále, ale nebudeš to cítit. :-)
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #39 kdy: 10-06-2014, 19:53:27 »

Jo bylo to dobrý Wink, ale škoda že ty nejhezčí kopce jsou dost z ruky a cesta k nim, je pro mne nuda....Zase kdo má rád klid a bez lidí, tak super!!! Jedeš po té alpině 2 hodiny a potkáš jedno dřevařské auto, to alpy jsou proti tomu václavák Smiley.
Na druhou stranu, těma alpama projedu od Linze až po Grenoble a jedu pořád v kopcích, ale když to chce člověk vidět, tak holt musí něco oželet. Chtěl bych zkusit Skandinavii a už těd vím, že cesta na sever Dánska bude nuda, ale je tam to ale Wink.............
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #40 kdy: 12-06-2014, 07:31:17 »

Dopředu říkám, že jakmile je krajina jen tochu rovinatá a kolem samé pole, tak tam tudy opravdu jen projedu a téměř nezastavím, protože tento relief mě fakt nebaví...

joo tak to máme stejný. Mě otravujou i přejezdy údolím mezi passama  Grin
Mnom letos jestli pánbůh dovolí bude Rumunsko. Takže se smíšenýma pocitama se i taknějak těším. Každopádně mám husí kůži na zádech z vidiny nějakých 800km otravnýho oser přesunu
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #41 kdy: 12-06-2014, 17:20:09 »

to Begy: Pár poznatků, táhli jsme sebou stan, ale spali v něm jen jednou a to poslední noc, protože jsme v centralním Slovinsku v půl devatý večer nesehnali nic jiného, než napůl zavřený kemp Lips Sealed....
Píši to proto, že na balkáně byl strašně malý rozdíl mezi kempem(5-6eur motorka,stan,osoba) a  apartmánem(8-10eur osoba a celkem luxus). Já raději ten stan táhám, protože je v tom víc nezavislosti, ale nám první dva dny dost pršelo a v tom se mi nic rozdělávat nechtělo a jak říkám, rozdíl téměř nula prd.
Ubytování je tam dost od cazare=pokoje až po pensinuea=penzion, takže v pohodě hlavně u těch lákadel(fagaraš,transalpina) není problém. V létě počítej fakt s vedrem, ale zas všechno projedeš. Nás na transalpině cca 5 zátáček pod vrcholem zastavilo sněžení a i když se nerad vzdávám, tak tady jsem musel, protože na silnici již byla souvislá vrstva a když jsem v kopci zabrzdil, tak jsem jel pozádu dolů....Přiznám na rovinu, že tam mi dobře po těle nebylo, když jsem viděl jak to houstne, že se musíme otočit a jet v té sračce cca 30km dolů Sad
No a na fagaraš jsme se vyšplhali, ale tam nebyla proti příroda, ale zavařený železný vrata, nic méně o tom jsem věděl dopředu a počítal s tím, že to jen vyjedem a sjedem zpátky. Druhý extrém byla Albánie a ta cesta SH20, tam zas prozměnu bylo 35st. Smiley, takže fakt velké rozdíly. Jinak opravdu nikde nikdo a klidu si užiješ, jen nevím jestli bych jel sám, protože tam když se nedej bože něco posere, tak si tipnu že tě sežerou i s chlupama a po tobě zbyde jen těch 200eur v jejich peněžence...aspon, s Albánie jsem ten pocit měl a bohužel jsme měli jednu nepříjemnou zkušenost, kterou jsme díky bohu nakonec ustáli....Přeji ti hezkou dovču a štastný návrat, zdravím blažin
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #42 kdy: 12-06-2014, 21:34:00 »

jedu s Brownem a možná i dvěma klukama co tam byli už několikrát.
Jednou jsem byl sám v Alpách aaaa mnom... sice ohromná svoboda, ale taky to celkem svazuje ruce na plynu. Víckrát tuhle variantu dělat doufám nebudu
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Pekelný dědek
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: René Havlík
SPONZOR:
Příspěvků: 313



« Odpověď #43 kdy: 12-08-2016, 20:54:05 »

Náhodou jsem narazil na stránky o zajímavých cestách Evropy http://www.motorcycle-diaries.com/en/roads
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML