TDM FORUM TDM FORUM
23-09-2024, 12:24:41 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Sčítání lidu.  (Přečteno 1131 krát)
Bizi
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 17
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zbyněk Smolík
Bydliště: Ostrava-Poruba
SPONZOR:
Příspěvků: 596



« kdy: 08-03-2011, 12:37:23 »

Přeposílám.
Ahoj motorkáři,
dostal jsem dnes mailem zprávu , která mi připadla jako zajímavý nápad.
Blíží se Sčítání lidu 2011. My motorkáři, nebo fanoušci motorek, dejme o sobě vědět, že jsme tady a nejsme malá komunita. Proto do kolonky " náboženství " vepišme při sčítání " motorkář ". Pokud nás bude dost, budeme se zjevovat ve statistikách příštích 10 let. Šiř tuto informaci dál, posílej kámošům a kámoškám. !!!!!

Souhlasím s výše uvedeným. Zajímavý nápad a pro srandu to provedu.
Zaznamenáno
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #1 kdy: 08-03-2011, 13:28:22 »

Přeposílám.
Ahoj motorkáři,
dostal jsem dnes mailem zprávu , která mi připadla jako zajímavý nápad.
Blíží se Sčítání lidu 2011. My motorkáři, nebo fanoušci motorek, dejme o sobě vědět, že jsme tady a nejsme malá komunita. Proto do kolonky " náboženství " vepišme při sčítání " motorkář ". Pokud nás bude dost, budeme se zjevovat ve statistikách příštích 10 let. Šiř tuto informaci dál, posílej kámošům a kámoškám. !!!!!

Souhlasím s výše uvedeným. Zajímavý nápad a pro srandu to provedu.
To je dobré,jenom aby tě to potom nestálo desítku  LOL
Zaznamenáno
Torontal
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Příspěvků: 457


« Odpověď #2 kdy: 08-03-2011, 15:36:25 »

To je dobré,jenom aby tě to potom nestálo desítku  LOL
supr dobry napad !
Zaznamenáno
Mirek TDM
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 40
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Mirek
SPONZOR:
Příspěvků: 1009



« Odpověď #3 kdy: 08-03-2011, 16:12:47 »

 Nikde ve statistikách se podle mě nebudete oběvovat, protože pokud do kolonky náboženství napíšete motorkář tak se to zařadí do náboženství "jiné" a slovo motorkář nikde nebude figurovat. Takže za mně ne. 
Zaznamenáno
Cerrinise
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Ženské
Motorka: TDM900
Příspěvků: 17



« Odpověď #4 kdy: 09-03-2011, 13:37:06 »

No možná by nebylo špatné dřív než vymýšlet takové blbosti si zjistit pár info, jako třeba zákon o sčítání, kde se přímo hovoří, že za nepřesné nebo očividně špatné informace lze uložit pokuta až 10000kč a taky si trošku neškodilo vyjasnit, co znamená pojem náboženství, ale to se většinou učí už na základní škole, ale holt pokud zrovna dotyčný chyběl, tak se nedivím, že nabádá jiné k podobným hovadinám, ale očividně umí používat internet, tak ať si ten pojem najde a zjistí, že k tomu, aby se něco stalo náboženstvím je taky pár věcí potřeba ojee
Zaznamenáno
Mirek TDM
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 40
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Mirek
SPONZOR:
Příspěvků: 1009



« Odpověď #5 kdy: 09-03-2011, 19:19:31 »

Jak jsem již psal, tak mi to taky připadá jako úplná volovina. Zamysleme se nad tím kolik takových emailů každý z nás už dostal. Ať to bylo na volby, sociální dávky, proti cikánům atd. atd. A co se změnilo. Nic. Jenom se o tom kecalo, rozesílalo a potom ticho po pěšině.
Zaznamenáno
Bizi
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 17
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zbyněk Smolík
Bydliště: Ostrava-Poruba
SPONZOR:
Příspěvků: 596



« Odpověď #6 kdy: 11-03-2011, 12:21:56 »

No dobrá. Že jsem to tedy nenapsal k vtipům. Taky se mě dotklo, že "asi" nevím nic o náboženství když to sem dávám. bytostně nesnáším plky bez argumentů. Zalistoval ve Wiki a zjistil jsem, že toto téma je natolik obsáhlé a zcela jistě nepatří do našeho fóra. (kdo by to byl řekl)
Neodpustím si pár řádků.
Víte že k položka náboženství je navržena jako dobrovolná? Náboženství nemá co dělat s církví... Návrh na registraci církve nebo náboženské společnosti mohou podat tři osoby starší 18 let a občany ČR. Dále potřebujete 300 "vyznavačů". A dál a dál. Popravdě řečeno, pěkně jsem si početl. To pořád nemá co dělat s náboženstvím ale s církví a náb. společností.

Jako relavantní považuji:
http://www.lidovky.cz/uz-je-to-oficialni-statistici-uznaji-rytirsky-rad-jedi-jako-nabozenstvi-1ou-/ln_domov.asp?c=A110129_111831_ln_domov_mk

Jedna z definic náboženství:
Náboženství je moderní souhrnný pojem pro velmi rozmanité soustavy jednání, symbolů a představ, jimiž různá společenství vyjadřují reálný, životní, osobní vztah k transcendentní zkušenosti.(Wiki)

Dále:
Není známa definice náboženství, na níž by se širší vědecká komunita shodla. Náboženství v moderním smyslu je totiž velmi abstraktní pojem, k němuž se dospěje až na základě srovnávání. Na náboženství je možné nahlížet z různých, i protikladných úhlů pohledu. Odborná literatura poskytuje mnohu různých definic. Skoro lze říci: kolik badatelů, tolik definicí.
(Wiki)

Především pak:
http://www.brno.czso.cz/sldb2011/redakce.nsf/bce41ad0daa3aad1c1256c6e00499152/7ab441dfdf6b293fc12576d6004561f7/$FILE/Vysvetlivky_lo.pdf

Na závěr bych chtěl uvést, že asi jen málo kdo si početl v zákoně 296/2009 sb. Je vyplnění dobrovolné položky přestupkem?
Podobná diskuze probíhá na několika motorkářských webech. ( I na motorkari.cz. ) Vzhledem k tomu, že mi nepřipadá nějak moc chytré v diskuzi pokračovat a jsem zakladatelem tohoto tématu, uzavíram jej a dnes si položku vyplním dle svého přesvědčení. A nahlásím výši postihu:-) nebo se někdo chytne za nos?




Zaznamenáno
Bizi
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 17
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zbyněk Smolík
Bydliště: Ostrava-Poruba
SPONZOR:
Příspěvků: 596



« Odpověď #7 kdy: 21-01-2012, 16:35:23 »

 Cheesy, Výsledky byly již publikovány. Zatím žádný postih...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML