TDM FORUM TDM FORUM
26-04-2024, 18:46:41 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Světla pro denní svícení  (Přečteno 6230 krát)
Petr1414
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Bydliště: Rožnov pod Radhoštem
Příspěvků: 27



« kdy: 28-07-2010, 19:00:29 »

Když jsem tady tak dobře koupil  :supr: padáky,říkaly si o to,něco na ně namontovat.Na Aukru

http://www.aukro.cz/item1166500915_obrysova_svetla_pro_denni_sviceni_16_led_diod.html

jsem tedy koupil světla na denní svícení s držákama a přidělal to na padací rám.
Vypadá to super a určiče moto nikdo nepřehlídne,ani policajti  Wink .Lovil jsem na netu a výrobci těchto světel nemají nic proti montáži na moto.Je tady dost diskusí o tom, jestli ano, nebo ne.Kolega je má taky na TDM a ne technické mu nic neřekli.
Když by byl nějaký problém,sundám je, nebo zakryju.

Nebo tomu můžete říkat přídavné světla  Smiley  Smiley ,jak je libo!
Zaznamenáno
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #1 kdy: 28-07-2010, 19:09:44 »

Vypadá to mooooc dobře   supr supr supr Jen bych pak asi nesvítil hlavními světly, ale jen obrysovkami.
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
petrs
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: jiná
Jméno: Petr Střítezský
Bydliště: Družstevní 119, 530 09 Pardubice
Příspěvků: 62


« Odpověď #2 kdy: 28-07-2010, 19:13:09 »

Dovolím si upozornit na skutečnost, že světla pro denní svícení nesmí být použita zároveň se světly tlumenými - podle platných předpisů!
Zaznamenáno

A vo tom to je!
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #3 kdy: 28-07-2010, 19:17:31 »

Citace: petrs
Dovolím si upozornit na skutečnost, že světla pro denní svícení nesmí být použita zároveň se světly tlumenými - podle platných předpisů!

No dokonce...mi to přišlo i zbytečné a ono to ani být nesmí  :hehe:
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Mirek TDM
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 40
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Mirek
SPONZOR:
Příspěvků: 1009



« Odpověď #4 kdy: 28-07-2010, 19:20:10 »

Škoda že za ty prachy nebudou homologované. Ale jinak to jde.
Zaznamenáno
Petr1414
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Bydliště: Rožnov pod Radhoštem
Příspěvků: 27



« Odpověď #5 kdy: 31-07-2010, 10:54:46 »


TO JE JEN ILUSTRAČNÍ FOTO  Smiley  Smiley


Můžeš mi poslat nějaký odkaz,kde je napsáno,že to tam nesmí být?Já jsem nic nenašel.Jak jsem již psal,v diskusi
s výrobcem,jsem četl,že může.Jistě,mohou tam psát co chtějí.Při použití jen těchto světel,mám obavu,že by to mělo opačný účinek.Že auto,za kterým jedu nebude světla vidět. Mám to zapojené na samostatný vypínač (taky nesmí být) Smiley ,takže je zapnu podle potřeby.Používám je většinou při předjíždění,když chci být lépe viděn.Dost lidí nadává,že se tyto světla přehlížejí(u aut).
Tak co třeba,kdyby to byly světla přídavné?? Wink
Zaznamenáno
Petr1414
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Bydliště: Rožnov pod Radhoštem
Příspěvků: 27



« Odpověď #6 kdy: 31-07-2010, 10:51:32 »

Ale homologované koupíš,jen jsou trochu "masnější".Uvidím,co mi kdo na to řekne a jestli můžou,nebo nemůžou být na moto.Když tak koupím homologované :supr:
Zaznamenáno
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 25
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #7 kdy: 31-07-2010, 17:11:36 »

Ještě jedna maličkost,mám tušení že pokud jde o světla na denní svícení tak musí svítit samostatně,nesměj k nim svítit potkávací.
Zaznamenáno
petrs
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: jiná
Jméno: Petr Střítezský
Bydliště: Družstevní 119, 530 09 Pardubice
Příspěvků: 62


« Odpověď #8 kdy: 01-08-2010, 08:19:22 »

TADY TO MÁŠ - § 32 odstavec 1

zákon č.361/2000 Sb.ze dne 14. září 2000 o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů( zákon o silničním provozu ) ,
jak vyplývá ze změn a doplnění provedených zákonem č.60/2001 Sb. č.478/2001 Sb.,č.62/2002 Sb., č. 311/2002 Sb.,č.320/2002 Sb.,č. 436/2003 Sb.,č.53/2004 Sb., č. 229/2005 Sb.,  zákonem č. 411 /2005 Sb., 226/2006 Sb.

Osvětlení vozidel
§ 32

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo  světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního  předpisu 2) . Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.
(2) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu.2)
(3) Řidič nesmí užít dálková světla, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena nebo mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník provozu na pozemních komunikacích, strojvedoucí vlaku, řidič jiného drážního vozidla nebo řidič plavidla. Při zastavení vozidla před železničním přejezdem nesmí řidič užít ani potkávací světla, pokud by jimi mohl oslnit řidiče vozidla v protisměru.
(4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.
(5) Činná plocha světel nesmí být zakryta nebo nadměrně znečištěna.
Zaznamenáno

A vo tom to je!
Gapa
Kořen
Větší znalec
*****

DÍK 3
Offline Offline

Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Luboš Martínek
Bydliště: Poříčany
SPONZOR:
Příspěvků: 119



« Odpověď #9 kdy: 24-08-2010, 14:05:34 »

Kluci, dohadujete se tady jestli můžou být nehomologované světla na motorce. Odpověď je jednoduchá. Na žádném motorovém vozidle NESMÍ být nic co není homologováno. Čili na všem co na moto dáme by mělo být homologační Ečko (to se to pak výrobcům dělají ceny). A proto jsem si sám vyrobil padáky a stojan a vzadu mám 140ku gumu. To je taky proti předpisům. Chci tím jen říct že se to tak dělá a dělat bude aby se ušetřilo. Ale nesmí se nic stát. Kdyby došlo na plnění pojišťovny a měli dobrýho právníka tak v tu chvíli vozidlo nesplňuje technické podmínky pro provoz na pozemní komunikaci, my porušili předpisy a tím pádem nemusí být případné škody hrazeny z povinného ručení. A to je průser. Jinak světla pro denní svícení NESMÍ svítit s potkávacími. Ale jestli si je na TDMku někdy dám tak hádejte jak - samozřejmě na zvláštní vypínač a bodou svítit spolu abych byl vydět a na předpisy jim s... .Tak kutilství zdar!
Zaznamenáno
Gapa
Kořen
Větší znalec
*****

DÍK 3
Offline Offline

Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Luboš Martínek
Bydliště: Poříčany
SPONZOR:
Příspěvků: 119



« Odpověď #10 kdy: 24-08-2010, 14:07:24 »

Sorry ne vydět, ale vidět. Holt ta čeština.
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #11 kdy: 13-09-2011, 19:58:21 »

Světla pro denní svícení jsem použil homologovaná, a zapojil jsem je na automatické zhasnutí při rozsvícení dálkových světel.
To znamená dvě věci. a) svícení není v souladu se zákonem - svítí mi společně s potkávacími
                              b) v noci nejdou vypnout - budu muset doplnit o vypínač
Na STK jsem s nimi ještě nebyl, ale na předcházející motorce mi na přídavná světla bez homologace sdělili, jen že by tam být neměly.
S vysvětlením, že pokud mě je donutí sundat, stejně ví, že si je tam zase dám, když budu chtít. A příslušníci SNB mě můžou kdykoliv na silnici buzerovat a budou mít pravdu.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #12 kdy: 13-09-2011, 20:22:03 »

KamaTDM : ta tvoje varianta se mi na srazu dost líbila, je to hodně v noci znát? Můžeš sem vložit nějakou fotku, našel jsem jen z dálky.
Zaznamenáno
zdenál
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 12
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zdeněk Majer
Bydliště: Pod Kostelem 304, Bořitov
SPONZOR:
Příspěvků: 714



« Odpověď #13 kdy: 13-09-2011, 21:27:18 »

Ve dne to neřeším a jezdím jen na přídavná, tzn, že mi nesvítí zadek. Ještě jsem problém s policií neměl. Možná až narazím na egoistu, tak teprve pak bude problém. V noci vidím lépe. Hlavně je tam mám proto, abych byl více vidět.  uaau
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #14 kdy: 26-09-2011, 21:53:40 »

KamaTDM : ta tvoje varianta se mi na srazu dost líbila, je to hodně v noci znát? Můžeš sem vložit nějakou fotku, našel jsem jen z dálky.

Žádnou fotku ještě nemám. Světla jsem dal zatím provizorně a už to tak zůstane. Jen doplním vypínač na zhasínání. Jestli chceš profotit nějaký konkrétní detail. Napiš
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML