TDM FORUM TDM FORUM
19-04-2024, 15:31:18 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Rezerva - nádrž - TDM 900  (Přečteno 1176 krát)
SchRa
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: RS
Bydliště: Brno
Příspěvků: 2


« kdy: 09-11-2018, 20:51:05 »

Zdravím,
mám nově TDM 900. Když mi poprvé blikala poslední čárka na palivometru, jel jsem natankovat. S blikající poslední čákou sem předpokládal, že mám v nádrži cca 3 l benzínu. Tankoval jsem do plna a natankoval jsem celkem 12 l. Tzn. že objem nádrže je cca 15 l. Navíc ukazatel paliva ani poté neukazoval všechny čárky.

Předpokládám tedy, že se ještě někde nachází rezervní nádrž na 5l. Nemohu však zjistit kde, případně jak z ní uvolním benzín do nádrže, případně jak ji dotankuji. Prošel jsem celý manuál i net a nikde o 5 l nádrži ani slovo. Je tomu tak? Případně, proč se mi do nádrže vejde jen 15 litrů a ukazatel neukazuje "plno"?

Díky moc za rady a odpovědi!
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2273


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #1 kdy: 09-11-2018, 21:05:52 »

Ahoj.
Nádrž je na 20l.
Tankuji vždy do plna a nuluji jedno z počítadel km. Mám vyzkoušeno, že se dá najet i přes 400km na nádrž.
Rezerva se nikde nepřepíná. Displej ukazuje čárky, které odpočítávají kilometry. Neukazuje zrovna moc přesně  Grin ale dá se vysledovat podle ujetých kilometrů celkem přesně tedy při normální ježdění. Klidně spotřeba kolem 4,5l. Dálnice a svižná jízdy si vezme trochu více. Na to bacha  mrk


 Info TDM 900
Zaznamenáno

Áda
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Ivo Adamec
Bydliště: Kuřim
Příspěvků: 10



« Odpověď #2 kdy: 09-11-2018, 22:51:51 »

Ahoj,
já mám TDM 900 asi 1/2 roku a taky jsme již několikrát řešil,kolik že mi to vlastně ukazuje,pokud svítí poslední díl,nebo se rozbliká ikona "rezervy",takže kdy včas natankovat.Nejdříve jsem si v různých situacích změřil spotřebu,např.: sólo na pohodu a couračky 4l,dálnice ve dvou 4,5l,trochu si zablbnout 5l. V manuálech se píše,že "rezerva" je cca 3,5 l,( to když se rozbliká "ikona" rezervy-ne poslední dílek) nádrž 20l,jak píše Mílda. Pokud se rozsvítí poslední díl ,manuál jen píše,že si máš natankovat.To je tak cca 4 l. Současně ale ještě nezačne blikat ikonka rezervy.Ta se rozbliká cca u mě za dalších 20 km,když mám tak těch  3,5 l. To píše i manuál. Takže já jsem na rozblikanou "rezervu" ujel ještě 40 km z Pohořelic ,přes Nové Bránice do Brna-Bystrce a natankoval jsem jako pokaždé po spodek hrdla(pistole je položená na těch otvorech-musíš ji opatrně povytáhnout a hlídat uaau).Vlezlo se tam 17,7 litrů.Takže ? Ještě jsem tam měl 2,3 litrů.Pokud bych jel na krev a jen to lechtal,těch 70 km na blikající rezervu dám tutově-ale k pumpě. supr
Každý ukazatel má ale své nepřesnosti a tento bezesporu také.Jen jde o to si to vyzkoušet a dostat tu jistotou,co si můžeš dovolit.
Já už to vím.Souhlasím s Mildem,že není problém solo cestovním tempem nebo na štreky udělat 400 km.A na rezervu? Já na blikající hladové oko coo dám 50 km ve dvou v plné zátěži na 100%.
Toto  je moje zjištění,pokud by ti to pomohlo v krizových situacích,když nebude kde hned  dotankovat. Smiley
Zaznamenáno
SchRa
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: RS
Bydliště: Brno
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 kdy: 10-11-2018, 09:03:25 »

Aha. Tak já předpokládal, že blikající ikona rezervy znamená, když bliká poslední díl. Já to měl tiž tak na mém skútru. Pokud to dobře chápu, tak poté, co bliká polední díl začne ještě blikat ta ikona pumpy vedle čárek a to teprve znamená že je v nádrži 3,5 litru. To řeší asi problém s obsahem. Když odjedu k pumpě s blikající čárkou, tak tam mám 1 díl čárky (cca 3 l) a rezervu (3,5 l),celkem tedy přibližně 6,5 litrů. To by mohlo odpovídat tomu, proč natankuji tak těch 13 litrů.
Neřeší to ale to, že když natankuji fakt do plna, tak mě nesvítí poslední čárka palivometru a další zhasne hned po pár (20-30) kilometrech.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML