TDM FORUM TDM FORUM
24-09-2024, 16:33:50 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: 1 [2]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Hlavní stojan - problém  (Přečteno 3060 krát)
Xfanthom
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Petr Svoboda
Bydliště: Jicin
Příspěvků: 24


« Odpověď #15 kdy: 08-07-2017, 09:34:52 »

Dali ste tlmiče zmerať, ked viete, ze pracujú tak, ako majú? Pochybujem o tom a ak si niekto myslí, ze sa tlmič neopotrebuje a nestratí svoju funkčnost, tak je na veľkom omyle  Wink

A kde bych ho mel nechat zmerit? Popripade jak se takove mereni provadi :-)
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #16 kdy: 08-07-2017, 13:47:24 »

A kde bych ho mel nechat zmerit? Popripade jak se takove mereni provadi :-)
To by  mne také zajímalo.
Zaznamenáno

Junior
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Palo
Bydliště: Malacky
Příspěvků: 72


« Odpověď #17 kdy: 08-07-2017, 16:18:52 »

Páni, ako pre vás, úryvok z diskusie od chalana, ktorý naozaj vie:
Existuje zariadenie kde vlozis tlmic bez struny a prebehne zatazovy test ktory sa vyhodnoti grafom ten graf sa preklada grafom noveho tlmica respektive zrepasovaneho tlmica a budes vidiet kam sa to az dostalo po tolkych kilometroch.
toto zariadenie sa pouziva pre porovnanie opotrebenia po urcitych kilometroch alebo motohodinach a tak isto pre nastavenie prietoku oleja pre konkretneho jazdca za pouzitia ineho planzetoveho kitu oleja a podobne. meranie by stalo asi tolko co repas. V kazdom pripade tak ako vymena oleja v motore je danakilometrami alebo motohodinami tak to iste plati pre tlmic. olej v tlmici opotrebovanim strati svoje vlastnosti a nefunguje ako ma v tomto pripade si to neodnesie zadrety motor ako u motoroveho oleja ale ine suciastky , napriklad piestnica , gufierka a hlvne puzdierko pride o teflonovy povlak a olej zacne pomaly tiect, alebo zhusnt ako vazelina tak ci onak nebude fungovat ako ma a hlavne zacnes viac zatazovat strunu ktora sa casto krat musi vymenit.
ked si kupis novu motorku vsetko funguje ako ma, po rokoch kazdy meni pruziny za progresivne a staci len zrepasovat tlmic a samozrejme 90% ludi osadza progresivnu pruzinu do stareho nezoservisovaneho tlmica .

Viac info priamo u chalanov v Motomaxx na Slovensku (ale urcite to robí aj niekto v ČR..
Zaznamenáno
Xfanthom
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Petr Svoboda
Bydliště: Jicin
Příspěvků: 24


« Odpověď #18 kdy: 08-07-2017, 17:28:20 »

A konkretne ty s tim mas nejake zkusenosti? Na mereni za cenu vymeny bych se urcite vybodnul, ale repas bych uvazoval. I kdyz si osobne myslim, ze repas tlumice nesouvisi se skrtanim stojanu, ale po 60t by to mozna stalo za uvazeni
Zaznamenáno
sudek
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Dušan Sudek
Bydliště: Hrdoňovice
Příspěvků: 17



« Odpověď #19 kdy: 08-07-2017, 19:26:18 »

Ahoj Petře ,
mám TDM po Romanovi , bydlím kousek od JC v Hrdoňovicích, jestliže budeš potřebovat omrknout ten stojan tak se stav ,dej vědět neš bys jel ,abych byl doma nebo se můžem nekde sjet. Mě nic neškrtá vše ok- Smiley
Dušan
Zaznamenáno
Roger
Velký znalec
****

DÍK 6
Offline Offline

Motorka: Kawasaki
Jméno: Milan
Bydliště: Brno
SPONZOR:
Příspěvků: 129



« Odpověď #20 kdy: 08-07-2017, 20:15:21 »

Taky škrtáme stojanem, ale jen ve dvou a s bagáží. Zadní pružinu mám na osmičce. Ono asi taky záleží na tom kolik váží cestující. Stojan mám SW-Motech. Docela mě to štve, protože si myslím, že by to mělo být udělané tak, že první si škrknou hlásiče.
Zaznamenáno
Xfanthom
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Petr Svoboda
Bydliště: Jicin
Příspěvků: 24


« Odpověď #21 kdy: 08-07-2017, 20:40:32 »

Mam 75kg a s tema kuframa tak kolem 100kg, takze zadny extrem. Je to dost nebezpecny, stojan se nema kam uhnout a shodou blbych nahod i rozhodit motorku.. Presne, podle meho spatne navrzeny stojan, prvni to ma brat stupacky. Diky za nabidku, ale romana znam a uz jsem mu psal, takze na to mrknem a kdyztak ho sundam.. Doma mam stojany tamoto a na moto automaticky mazani retezu
Zaznamenáno
Junior
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Palo
Bydliště: Malacky
Příspěvků: 72


« Odpověď #22 kdy: 10-07-2017, 09:13:28 »

Osobnú skúsenosť nemám (motorka má 49 tkm, takže ma to len čaká), ale tu:

http://motoride.sk/?P=phorum&tema=poradna&tid=64806

diskusia s viacerými skúsenosťami...

Pri veľkom servise (60 000km) - ak dovtedy budem mať túto istú motorku, budem určite meniť zadný tlmič + pružinu..
Zaznamenáno
Xfanthom
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Petr Svoboda
Bydliště: Jicin
Příspěvků: 24


« Odpověď #23 kdy: 11-07-2017, 20:01:48 »

Pruzinu necham puvodni.. Repas tlumice je tady za 2 - 3t dle stavu, tak ho necham pres zimu udelat
Zaznamenáno
Xfanthom
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Petr Svoboda
Bydliště: Jicin
Příspěvků: 24


« Odpověď #24 kdy: 09-08-2017, 16:44:21 »

Jinak jsme na to s romanem koukli a problém je v koncovkách výfuku. Mam tam dokupovaný " ladáky" a mají silný kolena, takže se stojan opře o koleno a nejde vejš.. s origo to problém nebude. Stojan jsem sundal a je klid Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML