TDM FORUM TDM FORUM
28-03-2024, 18:21:18 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: 1 ... 3 4 [5]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Výber prilby  (Přečteno 17118 krát)
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #60 kdy: 30-08-2019, 18:22:56 »

Ahoj
Prosím o radu s helmou. Doteď jsem měl helmu crivit z Lidlu (nesmějte se mi). Byla myslím za 1600. Koupil jsem si teď Scorpion EXO 920. Dobře sedí, ale hlučná minimálně stejně, ne li víc a sluneční clona je hrozná  Astone to samé. A jsou za 5000. Jsem zklamaný. Prosím o doporučení nějaké tiché. Vracím se zatím k Lidlu. Děkuji. Tom
Zaznamenáno
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #61 kdy: 31-08-2019, 19:54:16 »

Trochu jsem laboroval. Chtelo by to asi o 20cm vyssi a 10cm sirsi plexi. To uz by asi vypadalo divne a hlavne nevim, zda se da nekde takto udelat... Ale co jsem se v diskusich docetl, neni zadna nehlucna helma Smiley. Kazdopadne spunty v usich funguji a jsou za babku. Jen uz neslysim motorku. Ale nehuci mi v hlave.
Zaznamenáno
Jirka
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 26
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Ducati
Jméno: Jiří Svoboda
Bydliště: Poděbrady
SPONZOR:
Příspěvků: 421



WWW
« Odpověď #62 kdy: 01-09-2019, 06:43:17 »

Funguje i montážní pěna, ale pak se přilba blbě sundává. laugh
Musíš vědět, co chceš. Překlápěčky Scorpion i LS2 jsou díky venkovnímu mechanismu hlučnější,ale zase to jsou, nebo alespoň do loňska byly, jediné dvě helmy, které měly homologaci i jako otevřené. To znamená, že s ostatními vyklápěčkami by si měl jezdit pouze se zavřenými. Ale i ty jsou hlučnější než klasické integrály.
Vyšší plexi určitě pomůže a je to určitě lepší řešení než špunty do uší. Alespoň pro mě, protože já to věc pod sebou chci i slyšet :-)
Zaznamenáno

I kdyby si svini vsadil zlaté zuby, stejně bude smrdět hnojem !
Kulik
Velký znalec
****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: Jiří Kamenář
Bydliště: Dolní Domaslavice 89
SPONZOR:
Příspěvků: 182



« Odpověď #63 kdy: 01-09-2019, 18:10:34 »

Ono těžko doporučovat, každému vyhovuje něco jiného. Ja mám nolan n104 a jsem spokojený. Zkoušel jsem i schubertku ale nechce se mi dávat 14tis. Plexi mám vyšší a jsem v pohodě. A Cool
Zaznamenáno
Falco
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Varadero
Jméno: Miroslav Leitman
Bydliště: Nitrianske Pravno 97213 SK
Příspěvků: 34



« Odpověď #64 kdy: 02-09-2019, 01:42:49 »

Tiež som zo začiatku laboroval akú helmu. Vystriedal som ich ozaj hodne a všetky možné druhy. Najskôr by som povedal asi tak, že časom si každý motorkár na ten hluk v helme zvykne a prestane ho riešiť. Ja som sa zastavil až na off prilbe nexx xd1. Je s tých drahších ale vyhovuje mi zatiaľ najviac zo všetkých
Zaznamenáno
mikeczcom
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Michal
Bydliště: Otrokovice
Příspěvků: 12



« Odpověď #65 kdy: 02-09-2019, 10:46:03 »

osobně jsem helmu bral podle toho jak mi sedí na palici, takže mám vyklápěcí Shoei Neotec který je pohodlný až až. Jen ten hluk, no, na ten řeším špunty. Ono stejně při vyšších rychlostech jsem neslyšel moto ale aerodynamický hluk takže radši si budu chránit sluch ;-) Dřív jsem měl takové ty pěnové, teď jezdím s gumovými, cca tohle: https://kathmandu.imgix.net/catalog/product/6/1/61247_earplugs_00.png - výhoda oproti pěnovým: nedegradují, stačí umýt a je. Na hluk to stačí a mašinu slyším dobře. Maj to v obi, myslím 2ks za 130.


Funguje i montážní pěna, ale pak se přilba blbě sundává. laugh
Musíš vědět, co chceš. Překlápěčky Scorpion i LS2 jsou díky venkovnímu mechanismu hlučnější,ale zase to jsou, nebo alespoň do loňska byly, jediné dvě helmy, které měly homologaci i jako otevřené. To znamená, že s ostatními vyklápěčkami by si měl jezdit pouze se zavřenými. Ale i ty jsou hlučnější než klasické integrály.
Vyšší plexi určitě pomůže a je to určitě lepší řešení než špunty do uší. Alespoň pro mě, protože já to věc pod sebou chci i slyšet :-)

Shoei Neotec 2 pokud vím má taky homologaci jako otevřená, akorát teda to je cca 17k  Lips Sealed
Zaznamenáno
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #66 kdy: 06-09-2019, 19:55:51 »

Tak jsem precetl hodne for o prilbach. Zaver- kazda je hlucna, zalezi jak obteka vzduch. Tzn. Plexi a vyska postavy delaji vic nez helma. Hodne si pochvaluji pridavny deflektor nad plexi, tak to taky zkusim...
Zaznamenáno
langenau
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
Jméno: Michal
Bydliště: Lánov u Vrchlabí 189
SPONZOR:
Příspěvků: 204


« Odpověď #67 kdy: 06-09-2019, 20:13:16 »

Každý řeší hlučnost....špunty udělají zázrak,jezdím s nimi již spoustu let.Dokonce slyším i motor....
Zaznamenáno
Roger
Velký znalec
****

DÍK 6
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Milan
Bydliště: Brno
SPONZOR:
Příspěvků: 129



« Odpověď #68 kdy: 06-09-2019, 20:35:55 »

Mám Shoei GT Air a hned při první jízdě jsem začal slyšet zvuky, které jsem v předchozí přilbě (Caberg) neměl šanci slyšet. Najednou byl slyšet víc motor, řetěz, drnčení držáku na navigaci atd.. Pokud hledáš tichou přilbu GT Air může být dobrá volba. V Bonmotu přilby půjčují na projížďku na vlastní motorce, mají tam testovací přilby, tak třeba můžeš vyzkoušet.
Zaznamenáno
Karlos I.
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Karel IVAN
Bydliště: Karlovy Vary
SPONZOR:
Příspěvků: 22



« Odpověď #69 kdy: 07-09-2019, 11:53:55 »

Přidám se s dotazem....a jaký je Váš názor, či zkušenost s LS2 FF399 Valiant Avant?...hlučnost, větrání, mlžení, aerodynamika atd..........Budu mít narozky, tak bych si  chtěl koupit lepší přilbu než mám teď...mám vyklápěčku od Cassidy- Cassida Velocity ST.....polepším si s LS2?
Zaznamenáno
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #70 kdy: 22-09-2019, 19:28:45 »

Ahoj. Po zkusenostech, co mam, helmu bych neresil (kvuli hluku). Resim plexi. Na moje asi bych rekl turisticke plexi jsem dal deflektor cca 13cm. Uplne nahoru a dozadu co sel a sklon max na kolmo. Neuveritelny vysledek. Dnes jsem to projel a znatelne mensi hluk v helme a viditelne znacne mnozstvi much na deflektoru, ale zadna, opakuji zadna nebyla na helme ! Za me uspech. A asi precijen zkusim to prodlouzene plexi.
T


* 91E07312-0A13-44C6-B657-A7195E528B8E.jpeg (110.6 KB, 497x640 - prohlédnuto 106 krát.)

* 1E3FA5A9-85A3-4D74-B567-F27686B410AC.jpeg (91.01 KB, 340x640 - prohlédnuto 138 krát.)
Zaznamenáno
Ravo
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Ravo
Bydliště: Ravo
Příspěvků: 5


« Odpověď #71 kdy: 28-10-2019, 19:51:08 »

Přidám se s dotazem....a jaký je Váš názor, či zkušenost s LS2 FF399 Valiant Avant?...hlučnost, větrání, mlžení, aerodynamika atd..........Budu mít narozky, tak bych si  chtěl koupit lepší přilbu než mám teď...mám vyklápěčku od Cassidy- Cassida Velocity ST.....polepším si s LS2?

Mám tu Valiantku, díky Pinlocku MAX (v ceně v balení!) se nemlží, sedí dobře, ovládání sluneční clony i překlopu je OK. Hlučná je tak něják normálně, žádná hitparáda ani vyloženě průser.
Ale překlapávání až dozadu je naprosto boží a návyková věc a pokud nechce člověk vysypat 1/3 ceny motorky za přilbu, tak mu asi nic jinýho nezbývá. Prostě žádný highclass ale velmi dobrý poměr cena/výkon
Zaznamenáno
Vashk
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Václav Říha
Bydliště: Rouchovany
Příspěvků: 1



« Odpověď #72 kdy: 16-11-2019, 10:23:58 »

Ahoj, podělím se se svými zkušenostmi. Měl jsem helmu Nolan N90.2 - výklopná a byl jsem velmi spokojen. Jen byla docela těžká. Delší dobu jsem se potom díval jedním okem po helmě s větším výhledem a lehčí vahou. Koupil jsem tedy Nolan N44. Zapoměl jsem na všechny výklopné helmy, protože toto je to co chci. Helma se dá různě kombinovat, je lehká, má odnímatelnou "čelist", vysoký průzor a je pohodlná, jen pinlock není obsahem balení. S hlučností je to tak nějak na stejno ( ani dobré, ani zlé). Co mě překvapilo, s odejmutým chráničem brady je pořád stejně hlučná a dovnitř a na krk nefouká. Doporučuji vyzkoušet!

N90.2 - výklopná (cca7000,-) odkaz https://www.nolan.it/it/caschi-apribili/n90-2
+bezpečnost; +výklopná; +pinlock v ceně; -váha; -relativně malý výhled; -zavřenou ji na hlavu nedáte

N44 (N70) - odnímatelná brada (cca 6000,-) odkaz https://www.nolan.it/en/caschi-crossover/n44-evo/
+váha; +výhled; +prodyšnost; +homologace i bez brady; -možná nižší bezpečnost;

odkaz N70 https://www.nolan.it/en/helmets-crossover/n70-2-gt
Zaznamenáno
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #73 kdy: 19-11-2019, 19:03:34 »

Ahoj. Udelal jsem dalsi bastleni. Koupil jsem o dost delsi cire plexi. Bylo podle me prilis ohnute do kulata, tak jsem si ho malinko roztahnul na plocho. Aby nebylo cire za pristrojovkou, chtel jsem nalepit folii. To bylo ale tragicke. Tak jsem to striknul sprejem. No, zbytecne moc vysoko. Dalsi neduh je, ze v ohybu co jsem udelal se dost lame svetlo. Na jaro vyzkousim a uvidim, zda bude pri jizde vadit. Pokud ano, vratim se asi k puvodnimu.


* 16950EC2-B208-4A71-9CEB-6937CF64FE8D.jpeg (220.14 KB, 1529x846 - prohlédnuto 122 krát.)

* AF5944C1-91C2-461E-A4F5-C6ECAB0F95F3.jpeg (193.68 KB, 1376x908 - prohlédnuto 99 krát.)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML