TDM FORUM TDM FORUM
28-03-2024, 18:20:48 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Stahování vadných pneu MITAS  (Přečteno 809 krát)
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« kdy: 05-08-2014, 06:29:30 »

Vzhledem k tomu že je v stahovaných pneumatikách i rozměr pro TDM přikládám odkaz-  MOTORKÁŘI

Když budete mít někdo čas tak to tu zkopírujte třeba celé  Wink
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
nismors13
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Miloš
Bydliště: Myjava
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 kdy: 06-08-2014, 03:38:18 »

Slovinský výrobce pneumatik Savatech dobrovolně stahuje z trhu radiální pneumatiky Sport Force určené pro motocykly. Jde o pneumatiky dodávané zejména do zemí Evropské unie. Stahovány jsou tyto rozměry:

    120/70 ZR17 (58W) TL SPORTFORCE MI
    150/60 ZR17 (66W) TL SPORTFORCE MI
    160/60 ZR17 (69W) TL SPORTFORCE MI
    180/55 ZR17 (73W) TL SPORTFORCE MI
    190/50 ZR17 (73W) TL SPORTFORCE MI


Při delší jízdě ve velmi vysoké rychlosti se na běhounu mohou objevit deformace v podobě hrbolků, které pak způsobují vibrace. V extrémních případech může dojít k oddělení drobných částí běhounu, nicméně k úniku tlaku nedochází. Výše popsané chování pneumatiky bylo vyvoláno při kontrolované zkoušce ve velmi těžkých, simulovaných podmínkách. Stahování plášťů Sport Force je preventivní.

Pneumatiky stahované z trhu mají na bočnici značku „MITAS“, jméno „Sport Force“, nápis „tubeless“ a kód DOT v rozmezí 0114 až 2614. Žádných dalších pneumatik se stahování netýká. Pneumatiky byly vyrobeny ve Slovinsku.
Stahování z trhu předcházelo zablokování zásob na skladech u obchodních partnerů. Savatech doporučuje zákazníkům, aby kontaktovali místo prodeje a projednali možnosti vrácení či výměny. Upravená pneumatika Sport Force bude na trhu k dispozici v nejbližším možném termínu.

Společnost Savatech již také upozornila ohledně stahování slovinské úřady, které oznámení předají do celoevropského systému RAPEX. Státní úřady v nečlenských zemích EU budou informovány postupně.


Seznam států, kterých se týká stahování z trhu:
Austrálie, Rakousko, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Lotyšsko, Litva, Macao, Makedonie, Mexiko, Maroko, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Ruská federace, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Singapur, Jihoafrická republika, Španělsko, Tchaj-wan, Turecko, Spojené království, Uruguay a USA.

* Označení DOT tvoří kombinace čísel a písmen a identifikuje továrnu, ve které byla pneumatika vyrobena, a datum výroby. Datum výroby tvoří čtyři znaky DOT, které obsahují informaci o týdnu a roce výroby. Například DOT kód „H3 0512“ na bočnici znamená, že pneumatika byla vyrobena ve Slovinsku v závodě Savatech (kód „H3“) v pátém týdnu roku 2012. Kód DOT je kvůli snadné identifikaci
umístěn vždy na bočnici pneumatiky. Pneumatiky, které jsou stahovány z trhu, mají na bočnici vyznačeny DOT kódy od 0114 do 2614, což znamená, že se jedná o pneumatiky vyrobené v období od ledna 2014 (0114) do června 2014 (2614).
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML