TDM FORUM TDM FORUM
23-05-2024, 06:04:06 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Podsedlová část  (Přečteno 5892 krát)
Aksoj
Velký znalec
****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Josef Ladnar
Bydliště: Červený Kostelec
SPONZOR:
Příspěvků: 177



« kdy: 29-10-2013, 19:02:44 »

čau lidičky sháním toto co je na foto  Cool je to pod sedadlem a drží to zadní světlo . Je to na 900 . Vypadá že to je ze slitiny se zinkem takže to asi nesvařím  grr zítra to ještě skusím a uvidíme ale už radší sháním vazím tak kufr a dost to občas nakládám tak aby to pořádně drželo . Dikes


* IMG_5091.JPG (645.95 KB, 1400x1050 - prohlédnuto 306 krát.)
Zaznamenáno
Aca
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
SPONZOR:
Příspěvků: 876


« Odpověď #1 kdy: 29-10-2013, 21:12:57 »

Svrtat a sesroubovat s kusem zeleza nebo hliniku.
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #2 kdy: 30-10-2013, 23:27:28 »

Zkus tady: http://www.motohb.cz/ Má rozebranou devítku na díly tak třeba bude i kousek co potřebuješ. Mám v plánu se tam po 10.11. taky stavit pro jeden díl, tak kdyby náhodou měl, můžu Ti ho vyzvednout.

A pokud to není tajemství, svěř se nám, jak se Ti povedlo to zlomení. Vždyť je do toho vešroubované madlo??????
Zaznamenáno
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #3 kdy: 31-10-2013, 18:25:05 »

Není tomu tak dávno, co mi tu někdo vyvrátil můj názor na velký a těžký kufry a když jsem napsal, že pak praskaj podsedlovky, tak se mi vysmál, bo žádnou eště neviděl.. Tak tady ji máte  blll..
Asi bych to nespravoval, ale koupil z nějaké jeté celý díl. Snad jen pak ho ještě něčím vyztužit, ale bál bych se, že to příště rupne někde jinde.
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Aksoj
Velký znalec
****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Josef Ladnar
Bydliště: Červený Kostelec
SPONZOR:
Příspěvků: 177



« Odpověď #4 kdy: 31-10-2013, 19:41:41 »

Volal jsem na to motohb a má se ozvat s cenou atd. zatím jsem to zalepil a vystužil plechem tak uvidíme . Jinak mi to asi ruplo pod váhou kufru . Nic jinýho mě nenapadá . Co jsem zjistil tak šroub co má bejt přidělaný to co mě prasklo a madlo tak tam štoub nebyl jen nějaký zaslepení tudíž to nebylo pevný a asi i jeden z důvodů proč to prasklo . Uvidím za jakou cenu mi to nabídne ale jinak už mám sehnáno počkám jen na jeho nabídku  Smiley
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #5 kdy: 01-11-2013, 06:35:46 »

Aby se tohle nestávalo, tak k origo plotně GIVI se dodávají výstuhy, mezi podselovkou a držáky výfuku. viz. příloha


* 2374387.jpg (171.67 KB, 800x600 - prohlédnuto 267 krát.)
Zaznamenáno
Pečajs
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 8
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Petr Pečínka
Bydliště: Boskovice
Příspěvků: 385



« Odpověď #6 kdy: 01-11-2013, 12:34:28 »

Není tomu tak dávno, co mi tu někdo vyvrátil můj názor na velký a těžký kufry a když jsem napsal, že pak praskaj podsedlovky, tak se mi vysmál, bo žádnou eště neviděl.. Tak tady ji máte  blll..
Asi bych to nespravoval, ale koupil z nějaké jeté celý díl. Snad jen pak ho ještě něčím vyztužit, ale bál bych se, že to příště rupne někde jinde.
Jj, pan fyzikář Káma  laugh
Zaznamenáno

Lepší je být první v pekle, než-li druhej v cíli.
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #7 kdy: 02-11-2013, 22:46:37 »

Nic s takovou slitinou nesvařovat.
Sehnat druhý díl,a zauvažovat poč to prasklo  Huh?
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #8 kdy: 03-11-2013, 16:07:44 »

Jj, pan fyzikář Káma  laugh

Jestli spíš problém nebude ve zmíněném chybějícím šroubu. On totiž tento díl je ve dvou místech spojen s madlem, takže by muselo prasknout i madlo. Jako příčinu bych tedy neuváděl hmotnost kufru, ale chybnou instalaci nosiče. V každém případě po sehnání nového dílu by to chtělo uchycení změnit.

Nepovažuju se za zběhlého ve výpočtech sil a zatížení, za což se nestydím a již výše to i přiznávám. Pokud někdo máte na to, aby jste spočítali maximální síly pro zatížení zhledem k materiálu a jeho profilu, tak sem s tím. Já mám pouze praktické zkušenosti. Proto prosím neber mé jméno nadarmo do úst a raději čti a mysli, potom teprve piš.

A samozřejmě nosič mám vlastní výroby a povedl se až třetí, právě z důvodu praskání. Ale nosiče, nikoliv motorky.
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #9 kdy: 03-11-2013, 16:20:07 »

Není tomu tak dávno, co mi tu někdo vyvrátil můj názor na velký a těžký kufry a když jsem napsal, že pak praskaj podsedlovky, tak se mi vysmál, bo žádnou eště neviděl.. Tak tady ji máte  blll..
Asi bych to nespravoval, ale koupil z nějaké jeté celý díl. Snad jen pak ho ještě něčím vyztužit, ale bál bych se, že to příště rupne někde jinde.

Mohl by jsi prosím Tě ocitovat ten výsměch?  Grin Pokud mu tam chyběl šroub, tak s největší pravděpodobností je příčinou. A to, že se o prasklých podsedlovkách neví, ještě neznamená, že neexistujou. Ale to jsem též neopomněl zmínit už dříve.
Zaznamenáno
Pečajs
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 8
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Petr Pečínka
Bydliště: Boskovice
Příspěvků: 385



« Odpověď #10 kdy: 03-11-2013, 17:39:23 »

Ve fyzice nejsem zběhlý, ale pokud do kufru nacpeš po 25kg do každého, máš tam 75kg. To je váha průměrného spolujezdce. Nosnost TDM je tuším kolem 220kg. To Ti zbývá na dva průměrné pasažéry. Pokud vážíš 130kg a spolujezdec taky, může možná nastat problém. Neumím vzít v úvahu páku vzdáleností, ale třeba boční kufry zřejmě vzhledem k umístění a uchycení se budou s hmotností spolujezce sčítat, zadní kufr bude svoji hmotnost v poměru na zatížení rámu s největší pravděpodobností násobit. A taky čím vís naložíš, tím horší jízdní vlastnosti získáš.
 
Jezdil jsem prvních pět let převážně ve dvou a plně naložen/zatížen. Teď už jezdím víceméně sólo. Přes zimu chystám nějaké úpravy kolem plastů, tak pokud budu mít chuť a prostor, zkusím prdel odstrojit a rám s podsedlovkou si prohlédnout. Standardně jsem jezdil v sestavě: posádka 80+75kg a náklad na boční asi 15+15kg a střední kolem 10kg. Takto najeto asi 25t km. Většinou silnice I a II třídy v ČR. O prasklinách podsedlovek na devítkách jsem ještě nezaslechl ani zbla, ale to může být i tím, že se nikdo nechce na sraze pochlubit.
  To vyčíslení, by se dalo pochopit stylem: "Seš debil, nakládám tam 75kg, i kdyby se na tom vozili dvě tlustý prasata tak to prostě prasknout nemůže." a to by se mohlo považovat za výsměch.
Zaznamenáno

Lepší je být první v pekle, než-li druhej v cíli.
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #11 kdy: 04-11-2013, 16:47:26 »

Kde přesně je napsáno dvě tlustý prasata a prasknout to nemůže. Já vidím údaj o možné nosnosti, kolik zabírá posádka a pokud nezbyde rezerva, tak by možná mohl být problém. V tom tedy opravdu žádný výsměch nespatřuji a pouze si čtu něco co vztahuju k sobě a cítím to skoro jako urážku. Ale to máme zřejmě už každý v sobě a mě to může být maximálně líto. Když si části vytrháš z kontextu je to těžký. 75 kg naráz je myšleno ve všech kufrech. Níže popisuju svoje běžné cestování v zatížení kufrů celkem 40kg což funguje bez problému. Jestli je to nepochopitelné, již to prosím nechte kdokoliv bez reakce.
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2273


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #12 kdy: 04-11-2013, 17:55:45 »

Pánové nic ve zlém  Wink podobné debaty nikomu nic pozitivního nepřinesou. Děláte si jen zlou krev mezi sebou. Mám pocit že to vše zbytečně moc rozebíráte a čím víc se hovno matlá...znáte to ne?! Máte li osobní problém sedněte si u piva a vyříkejte si to nebo přes SZ  Tongue
Stačí napsat že to prostě ta slitina nevydrží neboť na to není stavěná a je to. Což nakonec selským rozumem je jasné.  Řešíte to jako technici z NASA  ojee  hehe
Jsem rád to co mám na svojí TDMce. Už jsem slyšel názory že se to někomu u nelíbí. Me se to právě líbí. Tyto držáky jsou masívní a tudiš  váhu kufrů přenáší jako nic.
Bez jakékoli podpory se nedivým že to praskne vždyť je to páka jako blázen. Na našich adventure silnicích když vlítneš do díry síly se násobí tak se není co divit.  smile_
PS: nebo alespoň to co sem dával RomanST1
Zaznamenáno

Aksoj
Velký znalec
****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Josef Ladnar
Bydliště: Červený Kostelec
SPONZOR:
Příspěvků: 177



« Odpověď #13 kdy: 04-11-2013, 18:08:51 »

MNo to se nám to teda pěkně rozjelo  Huh? přikládám foto jak jsem to pěkně vylepil a místo na 4 šroubech to drželo jen na 2 takže bude asi jasné že madlo pokud drží na 2 šroubech a naložím tam kufr i kdyby 5 kg a k tomu manželku za sebou která se do kufru ještě občas pěkně zapře tak je jasné že to v žádném případě vydržet nemůže . Působí na to asi docela páka a jak to pořádně nedrží a cloumá to s kufrem sem a tam tak to prostě moselo povolit . Je to vystužený na bokách to vidět není + ten plech z 1mm NR a vyplácal jsem na to cele epoxidové lepidlo  Cheesy tak snad to bude chvíli držet . Co jsem naměřil tak to vypadá na 8 x 75 tak uvidím co seženu . Snad něco s půlkulatou hlavou a jak to tak bývá zase to nebudou mít skladem  ojee


* IMG_5094.JPG (321.91 KB, 1200x900 - prohlédnuto 254 krát.)

* IMG_5095.JPG (190.68 KB, 1200x900 - prohlédnuto 229 krát.)
Zaznamenáno
Aksoj
Velký znalec
****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Josef Ladnar
Bydliště: Červený Kostelec
SPONZOR:
Příspěvků: 177



« Odpověď #14 kdy: 04-11-2013, 18:10:08 »

jo a ještě foto těch dvou šroubů co tam někdo dal jako náhradu  cvok cvok


* IMG_5102.JPG (340.84 KB, 1200x900 - prohlédnuto 207 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML