TDM FORUM TDM FORUM
24-09-2024, 08:26:25 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Gumová - měkká páčka přední brzdy  (Přečteno 7237 krát)
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« kdy: 30-03-2013, 20:10:16 »

Zdravím,

mám problém s přední brzdou. Špatně se mi vracely desky na předním kole, takže jsem vyčistil třmeny, vyměnil kapalinu a ovzdušnil. Brzda jako taková brzdí, ale páčka neztvrdne ať se snažím sebevíc, pokaždé ji dokážu domáčknout až k řidítku. Vzduch by v okruhu neměl být, brzdí to. Rád bych vyřešil tu gumovou páčku.
Jedná se o TDM900 s ABS

Díky všem za rady
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #1 kdy: 30-03-2013, 20:29:18 »

a dělalo to i předtím?

máš pancéřový hadičky, nebo starý neopletený?
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #2 kdy: 30-03-2013, 20:29:53 »

V tomto případě by mohli pomoc panceřové hadice.
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #3 kdy: 30-03-2013, 20:54:42 »

hadice jsou gumový, ale nikde se nenafukujou, před tím byl efekt stejný. Navíc když otevřu pumpu a rychleji zmáčknu brzdu, tak kapalina z nádobky vylítne.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #4 kdy: 30-03-2013, 20:57:28 »

to vylítne vždycky, nafukování hadic poznáš horko těžko. Kolik máš najeto?

Edit : Zkus páčku namačkat a do rána ji zafixovat drátem nebo stahovací páskou, tak aby se nemohla vrátit.
Občas to pomůže odvzdušnění.
Já mám 63tis.km, hadice původní a brzdí to v pohodě.
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #5 kdy: 30-03-2013, 21:00:00 »

najeto mám 50tisíc rv 05, kamarád co má Stroma DL1000 tak přední brzda je okamžitě tvrdá a bez šance domáčknout k řidítku,najeto má 60 a gumový hadice (původní od rv03)

edit: to ovzdušnění pomocí přivázání mám v plánu, navíc zkusím ovzdušnit podtlakem, ale pochybuju, že to pomůže, protože páčku dostanu až k řidítku. Začínám mít obavy jestli není vadná pumpa a třeba nepouští něco zpět do nádobky.

edit: ještě mi napadlo jestli nemůže vzduch zůstávat v ABS jednotce či jestli jde nějak ovzdušnit, vapdá to takhle http://www.motorkari.cz/motobazar/nahradni-dily/brzdy/pumpy-brzdove/tdm-900-jednotka-abs-443476.html
Zaznamenáno
kodl1
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 3VD
Jméno: Karel Otýpka
Bydliště: Brno
Příspěvků: 107



« Odpověď #6 kdy: 31-03-2013, 01:07:10 »

Zkus to odvdušnit se  zaplým zapalováním.  To by měla jednotka ABS otevrit ventilky.
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #7 kdy: 31-03-2013, 07:56:53 »

No je fakt, že ABS je bazmek navíc a může to dělat....Mám ho na mašině taky, ale zatím žádnej problém ani zkušenost, takže bohužel neporadím Sad
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #8 kdy: 31-03-2013, 09:26:25 »

Tady jsem našel návod jak na odvzdušnění brzd na motorce (bez ABS) http://www.motohouse.cz/motoservis-vymena-brzdove-kapaliny
Jen se doptám,  má páčka snahu při odvzdušňování "tvrdnout" nebo je pořád měkká a nebo se najednou propadne?
Zaznamenáno
Láďa H.
Velký znalec
****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Ladislav Hruška
SPONZOR:
Příspěvků: 136


« Odpověď #9 kdy: 31-03-2013, 09:56:21 »

Mám stejnej problém, celej systém jsem vyčistil, na dně nádobky i ve třmenu byl takovej šlem, jakoby vazelína uaau nevím, kde se to tam vzalo Huh?. Rovnou jsem dal i pancéřky (myslel jsem, že ty hadice jsou starý, bylo na nich vidět jak při zmačknutí brzdy pracujou), trochu se to zlepšilo, ale když  pačku fakt zmáčknu, tak ji na heft domáčknu stále. Pokud bych měl přirovnat jak mi TDM brzdí, tak asi tak, měl jsem KLE500 (jeden kotouč, proti TDM lehká motorka), měl jsem DL650 (dva kotouče, +-autobus stejná váha) no a TDM mi brzdí asi jako KLE, k tomu jak brzdila DL-ka se to ani neblíží  Cry . Hlavně v rychlostech nad 90km/hod je to opravdu hodně poznat, při jízdě po městě to brzdí OK.
 Pohrávám si s myšlenkou jestli nevyměnit pumpu i s nádobkou, ale je to celkem investice a výsledek nejistý, nebo alespoň jestli ta pumpa jde rozebrat a vyměnit v ní gumičky na pístku (jestli tam jsou) ? Každopádně pokud zjistíš, kde byl problém, určitě sem napiš.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #10 kdy: 31-03-2013, 09:58:23 »

Kompletní sada na přetěsnění pupmy stojí 623Kč : http://www.partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Yamaha/2005/TDM+900/414489/
Zaznamenáno
Láďa H.
Velký znalec
****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Ladislav Hruška
SPONZOR:
Příspěvků: 136


« Odpověď #11 kdy: 31-03-2013, 10:22:30 »

Kompletní sada na přetěsnění pupmy stojí 623Kč : http://www.partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Yamaha/2005/TDM+900/414489/


Sakra na TDM900 623Kč , na TDM850 3VD 1573Kč . Těch 600 bych dal, ale těch 1500, když není jistota, že to pomůže už je dost , to mám za to , že jsem si koupil levnej stroj   Embarrassed
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #12 kdy: 31-03-2013, 10:45:17 »

Tak jsem přišel trošku nakrknutej a stále bez efektu. ABS jednotka/pumpa je pod sedlem u nádobky na zadní brzdu, je to společná mrcha jak pro přední tak pro zadní brzdu, až jsem hledal se be víc, žádnej ovzdušňovák to nemá. Takže jsem to dal dohormady a nastartoval, že to ovzdušním za provozu, do nádobky přední brzdy ani bublinka. Do ovzdušňovacích šroubů, též jen čistá kapalina. Asi to vzteky sním. Jinak ať péruju s páčkou sebevíc neztvrdne na kámen ani kdybych jí prosil. Velmi mírně (opravdu jemně) přituhne, když jí napéruju cca 20x, ale stále ji domáčknu k řidítku. Vzduch tam už nemůže nikde bejt, to bych byl blázen, prolejvám tím okruhem brzdovku už 3. den. Teď mám v plánu sundat pumpu a zkusit si pohrát s těsněním tam. Jinak nevím.
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #13 kdy: 31-03-2013, 11:03:15 »

Dobrá, tak pumpu zatím nechám.

Odvzdušňuji klasicky jako auto, namačkám brzdu, povolím odvzdušňovací šroub, utáhnu, pustím brzdu, znovu ještě dvakrát. Udělám druhou stranu také 3x doliji kapalinu a znovu postup opakuji. Začínám u kola které má delší hadici. Takhle mačkám a odvzdušňuji pravidelně od pátku.

Napadlo mi to ještě zkusit s injekční stříkačkou, udělat podtlak, ale nejsem si jistý jestli to pomůže.
Zaznamenáno
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 25
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #14 kdy: 31-03-2013, 11:04:52 »

Nemůžu si nedovolit trochu za spamovat.
A nebylo by nejednodužší vyměnit ty gumovou páčku třeba za kovovou například z hliníku. LOL LOL
Pro zlehčení situace.
Jinak to mážou dělat i unavený hadice který trochu pružej.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML