TDM FORUM TDM FORUM
06-10-2024, 03:38:27 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Vadná plotna? Otvírání kufru za jízdy.  (Přečteno 2631 krát)
M.A.X
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Josef Jačo
Bydliště: Suchá Loz
Příspěvků: 223



« kdy: 24-02-2013, 21:15:24 »

Zdarec,
K TDM jsem dostal nový kufr Yamaha ,akorád se mi stává že se mi za jízdy na hrbu nebo pri prudší akceleraci sám otvírá,nějak jsem se během minulé sezony nedostal do Prostějova abych to ve Free-moto vyreklamoval, tak jsem to moc neřešil(když jsem někam potřeboval kufr tak jsem ho stahl pavukem).Minulí týden jsem tam jeli ze známou pro Virago tak jsem vzal kufr rádoby na reklamaci.Servisak z free-mota mi pomáhal kurtovat mašinu na vozik tak jsem mu dal kufr do ruky a řekl mu co a jak...a ejhle kufr proste nešel zavřený otevřít...Po prohození pár slov mi poradil že může byt v háji plotna(zohlá) a kufr se jakoby špatně napne tak že se zkroutí a otevře.No dnes jsem ho nasadil na TDM zamčel a šel prostě malím násilím otevrit,sundal s plotny zamcel a za boha to neslo otevrit takže je problem v plotně.Tak sundal jsem plotnu vše vypada OK (až na to že ten co tam daval ten drzak kufru(GIVI) tak tam dal dlouhe sruby a ten origo uchyt je rozdrbany...) Takže jsem dal přemyšlel a asi jsem našel problém...ke kufru byli nahradní " gumové špuntiky " + ten "hrbek" na zamek kufru a on je znatelně větší.Další problem je v tom že na plotně je ten hrbek asi origos zataveny a neni vyměnitelný...řešily jste to už někdo?Zatim jediné řešení vidím ufiknut ten origos hrbek a přišrubovat ten co je dodany ke kufru...nebo dělají se nějaké redukce?
Kufr mam tento : http://www.yamaha-zizi.cz/detail/doprodej-moto-kufru/7807

Nějaké foto :  Moje galerie

Díky za veškeré rady...nová plotna se mi kupovat opravdu nechce ...
Zaznamenáno
kodl1
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 3VD
Jméno: Karel Otýpka
Bydliště: Brno
Příspěvků: 107



« Odpověď #1 kdy: 24-02-2013, 22:30:21 »

Nápad bych měl.. Já mám stejnej typ plotny, ale mám ji podloženou 5mm hliníkovou deskou ke které je plotna přišroubovaná. U skůtru kde desku nemám je problém kufr přicvaknout, ale na TDM to jde jedním prstem. Jeden kousek toho hliníku mi zbyl...  Smiley
Zaznamenáno
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #2 kdy: 25-02-2013, 00:12:32 »

Zdarec,
K TDM jsem dostal nový kufr Yamaha ,akorád se mi stává že se mi za jízdy na hrbu nebo pri prudší akceleraci sám otvírá,nějak jsem se během minulé sezony nedostal do Prostějova abych to ve Free-moto vyreklamoval, tak jsem to moc neřešil(když jsem někam potřeboval kufr tak jsem ho stahl pavukem).Minulí týden jsem tam jeli ze známou pro Virago tak jsem vzal kufr rádoby na reklamaci.Servisak z free-mota mi pomáhal kurtovat mašinu na vozik tak jsem mu dal kufr do ruky a řekl mu co a jak...a ejhle kufr proste nešel zavřený otevřít...Po prohození pár slov mi poradil že může byt v háji plotna(zohlá) a kufr se jakoby špatně napne tak že se zkroutí a otevře.No dnes jsem ho nasadil na TDM zamčel a šel prostě malím násilím otevrit,sundal s plotny zamcel a za boha to neslo otevrit takže je problem v plotně.Tak sundal jsem plotnu vše vypada OK (až na to že ten co tam daval ten drzak kufru(GIVI) tak tam dal dlouhe sruby a ten origo uchyt je rozdrbany...) Takže jsem dal přemyšlel a asi jsem našel problém...ke kufru byli nahradní " gumové špuntiky " + ten "hrbek" na zamek kufru a on je znatelně větší.Další problem je v tom že na plotně je ten hrbek asi origos zataveny a neni vyměnitelný...řešily jste to už někdo?Zatim jediné řešení vidím ufiknut ten origos hrbek a přišrubovat ten co je dodany ke kufru...nebo dělají se nějaké redukce?
Kufr mam tento : http://www.yamaha-zizi.cz/detail/doprodej-moto-kufru/7807

Nějaké foto :  Moje galerie

Díky za veškeré rady...nová plotna se mi kupovat opravdu nechce ...

Nevím co tím zrovna myslíš?jako že se ti za jízdy otevře?tak to potom stojí ten kufr Yamaha pěkně za hovno,nebo se ti vypne z plotny?co se tyče těch gumovejch blbečku tak mi taky asi dva chyběli a vyřešil jsem to koupí takovejch nalepovacích gumovejch kravin co se lepí na nohy od židlí nebo stolů aby nepoškrabali podlahu,cena asi dvacku a pod kufrem to pěkně pruží takře je vučí tomu zobáčku pořád našponovaný takže to nemá chybu.
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2277


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #3 kdy: 25-02-2013, 09:23:05 »

No neviděl jsem to na vlastní oči ale každopádně je to přinejmenším podivné. Značkový kufr za ty prachy by měl fungovat. S tou plotnou jestli jsi tam kufr cpal násilím tak už asi od začátku ne? V tom případě jsi trubka, že jsi to neřešil hned při prvních pokusech. Je to škoda takový kufr by měl fungovat bez problémů když už jsi do toho dal ty finence.
Zaznamenáno

Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #4 kdy: 25-02-2013, 11:55:14 »

Z toho tvojeho popisu nerozumím ani hlavu ani patu.  conf
Řešíš že se ti vycvakává kufr,nebo že nejde otevřít?
Já mám tu samou plotnu.Pod ní přesnou železnou podložku.A vše v cajku.
Jestli ti to ale drží jen ty dva imbusy přes tu voštinu,tak se možná ani nedivím že se ti to kroutí a vycvakne se.
Tady jde trochu vidět  jak to mám udělané.  Zde

Jo a ACO nerýpej a drž se striktně tématu  Tongue
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
M.A.X
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Josef Jačo
Bydliště: Suchá Loz
Příspěvků: 223



« Odpověď #5 kdy: 25-02-2013, 13:03:47 »

Tak abych to upřesnil ...kufr mi nejde nacvaknut nejaky extra nasilim proste nasadim cvaknu a je tam ...problem je ze se mi otvira za jizdy(otvira jako otvira Cheesy ,na spodní díl na plotně drzi pekne..) . Není to z mojí hlavy že se to muze zkroucenou plotnou zkroutit a pak se to ovira samovolně...servisak z Free mota rikal ze to kolikrat dělá i to když chybí ty gume podlozky ale ty tam mam všechny...
Jinak upozornuju ...není to kufrem!!! Kdyz to neni nasazeno na plotně tak to nejde otevrit,kdyz to nasadim na plotnu tak kdyz zaberu jednim prstem normalne otevru zamcene.
Zaznamenáno
KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #6 kdy: 25-02-2013, 19:05:42 »

Plotnu mám od GIVI hliníkovou a ty gumový špunty mi už hodněkrát vypadly, tak jsem je tam přestal vracet. I bez nich vše funguje jak má. Zajímavý by byl pokus sehnat někoho kdo má stejný model kufru, tento problém nepociťuje a s ním to zkusit zaměnit. Jestli se Tvůj kufr chová stejně i na jiné plotně a co u Tebe na plotně udělá jiný kufr.
Zaznamenáno
B@rbuch@
Ondra, Wondřich, Mladej....jak chcete.. ;D
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Ondra Skalický
Bydliště: Dolní Dobrouč
SPONZOR:
Příspěvků: 616




« Odpověď #7 kdy: 25-02-2013, 19:30:15 »

Hele vem vodováhu nebo něco rovnýho a zkus plotnu "změřit" křížem-krážem případně nějak odměřit rozteče těch třech bodů, za které kufr na plotně drží. Kufr je jen výlisek  cvok
Zaznamenáno

blll blll Yamaha TDM 850 4TX   blll  blll
M.A.X
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Josef Jačo
Bydliště: Suchá Loz
Příspěvků: 223



« Odpověď #8 kdy: 25-02-2013, 19:36:57 »

Díky za rady a nápady...dnes jsem se bavil s kolegu v praci a stojí to asi za zkusení ...proste to znovu celé složit a zkusi než budu něco řezat...třeba to mohlo byt jen někde propružené.Jsem s toho celkem jelen...ještě zkusim ted kdyz to mam rozdělané proste narazit jen odmontovanu plotnu na kufr a skusit ...
Zaznamenáno
B@rbuch@
Ondra, Wondřich, Mladej....jak chcete.. ;D
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Ondra Skalický
Bydliště: Dolní Dobrouč
SPONZOR:
Příspěvků: 616




« Odpověď #9 kdy: 25-02-2013, 19:50:39 »

Hele a proč máš nosič takhle naprasenej na to madlo? Já mám taky Monorack 3, ale mám tam podstatně víc místa.. Sorry, mimo téma, jen všimnutí
Zaznamenáno

blll blll Yamaha TDM 850 4TX   blll  blll
M.A.X
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Josef Jačo
Bydliště: Suchá Loz
Příspěvků: 223



« Odpověď #10 kdy: 25-02-2013, 19:57:26 »

Tak jsem to koupil takže jsem to neřešil...jinak mam další poznatek pokud narazim samotnu plotnu na kufr tak uz to zas jde otvirat jednim prstem i zamcene ...takže je 100% něco s plotnou a nebo na tento kufr musí byt jina plotna,kdyz si najdete ten kufr yamaha tak v popisu je zminka o extra placce dodavane ke kufru...
Citace
Dodává se bez placky k použití na originální nosiče Yamaha nebo plotny MM a M5M od GIVI. Systém uchycení MONOLOCK. Placka extra na stávající nosič.

" alt="" border="0" />
Zaznamenáno
B@rbuch@
Ondra, Wondřich, Mladej....jak chcete.. ;D
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Ondra Skalický
Bydliště: Dolní Dobrouč
SPONZOR:
Příspěvků: 616




« Odpověď #11 kdy: 25-02-2013, 20:11:39 »

Mrkni do mé galerie, plotnu mám sice jinou,ale i čínský kufr drží a nejsou s ním problémy. Koukni na rovinnost plotny a na ty zálisky na kufru,jestli jsou stejně daleko od toho zubu, za kterej to drží. Já bych to viděl tak, že ten kufr vem a zahoď
Zaznamenáno

blll blll Yamaha TDM 850 4TX   blll  blll
Aca
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
SPONZOR:
Příspěvků: 876


« Odpověď #12 kdy: 25-02-2013, 20:25:20 »

Ja se omlouvam,ale priznam se ze tohle tema mi prijde jako,ze za chvilku budou zkusenejsi davat rady mene zkusenym kterak si navlikat preservativ. Vim ze se ted do me pusti dobra polovina lidi,ale uz tu tlucem prazdnou slamu. Sice chapu,ze je neprijemny jezdit s otevrenym kufrem ale zase to snad pro boha neni tak neresitelnej problem aby to resilo cely forum. Rozumim,ze je zima dlouha a tak se kde kdo snazi zamestnat,ale aby se  se tolik lidi zabyvalo kusem plastu je uz nad moje chapani... Nehlede na to ze se ani nelze podivat kde se co krizi a co proti cemu nesedi. A kdyz uz jsem se odhodlal k tomu napsat,tak pridam nekolik rad. Bud to viko prilep lepidlem,nebo pribij hrebickama a mas po starostech.
Zaznamenáno
Aca
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
SPONZOR:
Příspěvků: 876


« Odpověď #13 kdy: 25-02-2013, 20:47:38 »

Zaujatej asi ani nejsem,zatim. Jen nerozumim tomu co ti kdo muze smysluplne poradit,neco na co bys neprisel sam. Vzdyt ty jsi jedinej kdo to vidi a muze si to vyzkouset. Co ti kdo muze poradit z povsechnyho popisu a fotek ktery nic moc neukazujou.Kdyz se budes ptat na vydreny futro ve vidlich nebo proc ti to zere olej,nebo jak dat krouzky tak budu prvni kdo ti poradi,ale nezlob se nekdo kdo si udela spojku se pta na neco takovyho.....?
Zaznamenáno
B@rbuch@
Ondra, Wondřich, Mladej....jak chcete.. ;D
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Ondra Skalický
Bydliště: Dolní Dobrouč
SPONZOR:
Příspěvků: 616




« Odpověď #14 kdy: 25-02-2013, 21:14:27 »

Co to je za blbost? Mě je 27, mám první motku, ale po tomhle bych šel asi v prvním kroku. Maxi nezlob se, ale s Ácou souhlasím. Fakt to projdi, jedno po druhým, a pak to můžeme zkusit vyřešit. Tady snad není nikdo, kdo by nepomohl
Zaznamenáno

blll blll Yamaha TDM 850 4TX   blll  blll
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML