TDM FORUM TDM FORUM
23-09-2024, 03:17:48 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Svody - povrchová úprava  (Přečteno 8267 krát)
dědek
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Petr Tuček
Bydliště: Česká Skalice, Jiráskova 609
SPONZOR:
Příspěvků: 218



WWW
« kdy: 28-01-2013, 21:03:05 »

Svody jsem vyleštil jednoduchým způsobem - drsná houbička /taková umělá drátěnka, ale jemná/ kbelík s vodou a máčet, drbat, máčet a drbat a zachvíli je rezavo pryč a svody jsou zase stříbrný. Fakt je, že se to musí asi 2x za sezonu udělat, zato je to zadara a tak na cca 45 minut práce.  smile_


* DSCF2727.jpg (630.21 KB, 599x900 - prohlédnuto 552 krát.)

* DSCF2728.jpg (825.65 KB, 1000x738 - prohlédnuto 518 krát.)
Zaznamenáno

BAZINGA!!!
mivino
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Ženské
Motorka: Jiná
Jméno: miro glesk
Bydliště: cejkov
Příspěvků: 52


yamaha tdm 850


« Odpověď #1 kdy: 28-01-2013, 22:24:15 »

a taketo vylestene vydrzia dokedy?do prvej jazdy?alebo aj dlhsie?  Wink ked to takto budem lestit dvakrat za sezonu tak za 5 rokov zoderiem tie zvody a potom si kupim nerezove  laugh
Zaznamenáno
ffeerrddaa
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Oliva
Bydliště: Slaný (momentálnĚ Rochov u Úštěka)
SPONZOR:
Příspěvků: 269




WWW
« Odpověď #2 kdy: 29-01-2013, 00:19:42 »

a taketo vylestene vydrzia dokedy?do prvej jazdy?alebo aj dlhsie?  Wink ked to takto budem lestit dvakrat za sezonu tak za 5 rokov zoderiem tie zvody a potom si kupim nerezove  laugh
no a kdyz to nebudes 5 rokov delat vubec tak budou 5 rokov hnusne a pak si stejne koupis nerezove... tak to neni spatne reseni.... navic kdyz to po kazde jizde otres do such hadrem tak mas pokoj... zeptej se Romana ST1 ten se o ne stara a po 60tis.km vypadaj jako nove...  Cool
Zaznamenáno

Dekuji za TDM...
mivino
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Ženské
Motorka: Jiná
Jméno: miro glesk
Bydliště: cejkov
Příspěvků: 52


yamaha tdm 850


« Odpověď #3 kdy: 29-01-2013, 08:32:33 »

no ved ja ich neneham  LOL  5 rokov hrdzave aspon raz za sezonu ich ocistim a nastriekam silikonovou farbou na vysoke teploty jednu sezonu to vydrzi a mozno sa naserem a kupim aj tie nerezove ak nebudu ine vydavky neocakavane  uaau
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2278


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #4 kdy: 29-01-2013, 20:13:28 »

Tak přidám taky ty moje přeleštěné  smile_   SVODY
 
Zaznamenáno

Gasty
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Staňa Gajdošík
Bydliště: Slušovice - Dlouhá
SPONZOR:
Příspěvků: 63



« Odpověď #5 kdy: 11-02-2013, 22:17:20 »

Tak jsem si taky pohrál,sobotní odpoledne.Měl jsem i obavu,aby mi z toho něco zbylo  hehe
Nemáte zkušenost s touto barvou ? Je tam i v transparentu,kolik to asik vydrží,že by ta lopota zůstala vidět.
http://tuning.autodoplnky.cz/autokosmetika/motip-dupli/zaruvzdorne-barvy-na-vyfuky-a-motory/


* Svody.jpg (285.64 KB, 1080x690 - prohlédnuto 496 krát.)
Zaznamenáno

Raději stratit vteřinu v životě,než život ve vteřině.
kus
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 25
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Martin Suk
Bydliště: Červený Kostelec,Olešnice 366
SPONZOR:
Příspěvků: 536




« Odpověď #6 kdy: 11-02-2013, 22:41:09 »

Vidím to tak do první cesty ve který sem tam vymeteš kaluž a na ty rozpálený svody nastříká voda,a pak to bude zase podobný jak na začátku.Voni ty barvy vydržej vysoký teploty ,ale v žádným případě rychlý změny teplot při kontaktu s vodou.
 Taky jsem se s tim s..l a výsledek chabej.Spíš neadekvátní vynaložený práci a nákladům.
Zaznamenáno
Aca
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
SPONZOR:
Příspěvků: 876


« Odpověď #7 kdy: 11-02-2013, 22:46:40 »

Delaly se tu ruzny experimenty ale vysledek asi nikdy neodpovidal vynalozenymu usili. Je to rozhodne pekny,ale nevydrzi to. Zatim jediny reseni je nerez......
Zaznamenáno
Pedro
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
SPONZOR:
Příspěvků: 32


« Odpověď #8 kdy: 12-02-2013, 06:12:09 »

Ahoj, já jsem použil jsem černou barvu na kamna a kouřovody,zatím 2 sezony a drží to supr
Zaznamenáno
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #9 kdy: 12-02-2013, 10:54:01 »

Ahoj, já jsem použil jsem černou barvu na kamna a kouřovody,zatím 2 sezony a drží to supr

 Mě to nikdy tak dlouho nevydrželo a používal jsem stejnou barvu. Jediné zlepšení jsem vypozoroval až po namontování prodloužení předního blatníku a ještě pak dodatečné montáže krytu motoru, ale stejně svody nejsou nerez a tak nevydrží být vyleštěné či nalakované dlouho. Jinak jak již tu popisují kolegové - je to marný boj.. Horko a následné ochlazení vodou, to nejde k sobě  ojee.
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
M.A.X
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Josef Jačo
Bydliště: Suchá Loz
Příspěvků: 223



« Odpověď #10 kdy: 12-02-2013, 13:10:53 »

Ahoj, já jsem použil jsem černou barvu na kamna a kouřovody,zatím 2 sezony a drží to supr
Ono hodně záleží v jakém počasí a terénu jezdíš...když jedíš jen kdyz je fakt hezky tak to vydrží.Když jezdíš za deště tak to hrozně trpí právě tým ochazováním jak píše Driver.Pokud jezdíš občasný offroad tak je to uplně v háji  Wink
Zaznamenáno
Gasty
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Staňa Gajdošík
Bydliště: Slušovice - Dlouhá
SPONZOR:
Příspěvků: 63



« Odpověď #11 kdy: 13-02-2013, 20:33:43 »

Nj,takže každou zimu přeleštit,dokud bude co.  Undecided
Víte,kdo dělá nerezové,a asik cenu ?? Z 9tky pasují ? Tam nejsou kamna,tak asi úprava.
Zaznamenáno

Raději stratit vteřinu v životě,než život ve vteřině.
Aca
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
SPONZOR:
Příspěvků: 876


« Odpověď #12 kdy: 13-02-2013, 20:52:46 »

Z TRX tam pasuji.....
Zaznamenáno
Láďa H.
Velký znalec
****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Ladislav Hruška
SPONZOR:
Příspěvků: 136


« Odpověď #13 kdy: 01-08-2013, 18:31:35 »

Svody na TRX jsou opravdu nerez? Koukal jsem po bazarech a občas mají TRX svody taky na černo, nebo mají jak bych to řekl puchejřky. Zkoušel jsem teď barvu na kamna do 500°C, natřel jsem svody, nechal 5hodin schnout, pak šup do trouby na 200°C vypálit (přesně podle návodu) a pak na moto, nastartoval jsem na volnoběh a za 10 minut nebylo co řešit, jen pro hadr a otřít ten popel co z toho zbyl, práce na ho***   Huh? Teď jsem zkoušel barvu na 750C , ale výsledek podobný (musím podotknout , že už jsem se musel obejít bez předvypálení v troubě, protože bych jinak doma dostal výpověď) .
   Ještě jsem se ptal kolegy strojaře co to obnáší svody povařit z nerezu a řekl mi , že to nebude jen tak, že to bude potřeba nějakej speciální nerez, protože standardní nerez by při té teplotě a vibracích mohl praskat, tak že by to v běžné dílně co dělají běžnou nerez dělat nenechal.
   Tak teď nějak nevím co s tím, rezavý svody jsou hnusný, tak to prostě nechci mít, ještě bych sehnal barvu na 800C , ale to už není takový teplotní rozdíl proti 750C a kdyby to zase slezlo asi bych to rozšlapal. Snad ještě sehnat někoho, kdo už s tím má zkušenosti a vyrobil by svody z nerezu, nějakýho lepšího odolnýho typu, za nějaký rozumný peníze (tak za 1tKč může být myslím materiál a kdyby 3tKč za práci, protože to bude piplačka, tak bych do toho šel). Nemáte nějaký typ?
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #14 kdy: 01-08-2013, 20:19:36 »

Mám typ že z devítky tam pasujou hezky a upravíš si jen konce svodů pode toho na co chceš aby navazovaly (laďák,origo výfuk)
 Wink
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML