TDM FORUM TDM FORUM
17-05-2024, 07:06:00 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Ukazatel zařazené rychlosti TDM 900  (Přečteno 5739 krát)
kauli
Nováček
*

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Marcel Kaul
Bydliště: Chlebičov
Příspěvků: 10


kauli


« Odpověď #15 kdy: 29-03-2018, 15:58:34 »

Tim na druhe strane myslis naproti tomu kabelu se 3 kontakty na tachometr - u nadobky na vodu?
ano je to hned naproti vedle nádobky
Zaznamenáno
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #16 kdy: 29-03-2018, 20:10:04 »

Dnes jsem odjel s rodinkou na prodlouzeny vikend, ale hned jak to pujde to zkusim zapojit. Jestli to bude ok, ta udelam podrobny fotonavod a prilozim sem.
Zaznamenáno
B@rbuch@
Ondra, Wondřich, Mladej....jak chcete.. ;D
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Ondra Skalický
Bydliště: Dolní Dobrouč
SPONZOR:
Příspěvků: 615




« Odpověď #17 kdy: 30-03-2018, 17:04:55 »

No ještě že jsi se s tím na tý mojí/tvojí sral ty, já bych se na něco takovýho vykašlal  blll
U nás je to řešeno jinak, ale sraní to bylo taky hehe
Zaznamenáno

blll blll Yamaha TDM 850 4TX   blll  blll
Joch
Znalec
**

DÍK 3
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Joch
Příspěvků: 21


« Odpověď #18 kdy: 01-04-2018, 19:53:56 »

dotaz na B@rbuch@: na 850 jste použili stejný modul, i když motorka má 5 kvaltů a ukazatel je na 6ti kvalt? Kolega má 850 a tak by mi pomohlo, kdybys naznačil, z jakých komponent to máš poskládané. díky
Zaznamenáno
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #19 kdy: 01-04-2018, 20:18:48 »

Na 850ku se to tu nekde docela podrobne resilo, teda jak to vyrobit svepomoci. Ale vsechny komponenty lze koupit na Aliexpres. Pokud chces, muzu se podivat a poslat odkazy.
Zaznamenáno
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2273


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #20 kdy: 01-04-2018, 21:01:24 »

Ano řešilo se to zde například zde-  ODKAZ

Nebo zde -  ODKAZ

A také tady  Wink  ODKAZ

Tak, hledat a pak číst a kutit  mrk

Hezký večer  Milda  smile_
Zaznamenáno

Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #21 kdy: 02-04-2018, 18:30:26 »

Ahojte,
tak jsem nad tím dnes dumal, jak jsi psal, našel jsem průhledný konektor u nádobky na vodu na pravé straně ve směru jízdy… já mám na jedné straně konektoru bílý kabel s puntíky a černý, na druhé straně konektoru je černý a bílý kabel. Zapojil jsem zelený kabel z displeje nejdřív na bílý s puntíky, a když to nepomohlo, tak potom i na černý kabel. Tak ti nevím, zase nic.

Je tam na té pravé straně ještě jeden konektor se dvěma kontakty. Ten konektor je hnědý a na jedné straně má dva černé kabely a na druhé straně hnědý a žlutý (tam jsem to ale ještě nezapojoval).

Pak jsem kouknul na fotky, co jsi poslal ještě jednou a na jedné je v pozadí rozmazaný řekl bych modrý konektor. Ten tam mám taky, ale pro změnu na levé straně, pod tím konektorem se třemi kontakty na tachometr. Celkově mám pocit, že ta moje elektrika, neodpovídá tvým fotkám…

No, a aby toho nebylo málo, je tam ještě jeden průhledný konektor na levé straně, který má dva kontakty, na jedné straně je modrožlutý a zelený kabel, na druhé straně jsou dva šedé.

Prosím tedy ještě o pomoc, třeba mě napadlo, odkud kam vede ten kabelový svazek s tím pravým kabelem? Vede z levé strany motorky od relátek příčně na pravou stranu a pak mírně dopředu dolů pod rámem (někde do motoru), nebo po pravé straně jakoby od baterky dopředu směrem k hlavě motoru?

Ještě mě napadlo udělat video, a umístit někde do úschovny?
Nebo jak se dá ještě zjistit, který kabel vede od té cívky?
Děkujiiii
Zaznamenáno
Jirka
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 26
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Ducati
Jméno: Jiří Svoboda
Bydliště: Poděbrady
SPONZOR:
Příspěvků: 423



WWW
« Odpověď #22 kdy: 02-04-2018, 18:45:04 »

Není hezké počasí na vymýšlení zbytečností ?
Někomu se dnes kouřilo z výfuku, jiným z hlavy  Wink
Zaznamenáno

I kdyby si svini vsadil zlaté zuby, stejně bude smrdět hnojem !
Joch
Znalec
**

DÍK 3
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Joch
Příspěvků: 21


« Odpověď #23 kdy: 02-04-2018, 20:40:02 »

To Milda a B@rbuch@: díky kluci, ale myslel jsem, jestli jste nezapojovali zde řešený modul na 850. Mechanické řešení a řešení popsaná v odkazech jsem samozřejmě četl, ale rád bych tam instaloval ten modul co to počítá z rychlosti motorky a otáček motoru. Tak se do toho pustíme sami.
To Tomas Z: u nádobky je dle servisního manuálu konektor na brzdové světlo, tak jestli z toho netahají +12V. A nepomohlo by Ti toto (je to sice orig GiPro a ty asi máš čínskou kopii se starým FW, ale třeba se posuneš):
https://www.healtech-electronics.com/docs/Supplementary%20Manuals/GPX-Y01__Yamaha_TDM900__2002-2010.pdf
A nemáš el. schéma, abys identifikoval kabely a konektory na své motorce? To Ti pomůže. Ahoj
Zaznamenáno
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #24 kdy: 02-04-2018, 20:48:08 »

Ty blaho... ja hledam kabel v konektorech a oni to pripojili primo na civku... jak proste. Zitra zkusim a dam vedet. Ano, je to cinska kopie, je za polovinu, tak sam nevim, jestli neni chyba v tom ... zitra snad napisu vice.
Zaznamenáno
kauli
Nováček
*

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Marcel Kaul
Bydliště: Chlebičov
Příspěvků: 10


kauli


« Odpověď #25 kdy: 03-04-2018, 17:57:32 »

Ahojte,
tak jsem nad tím dnes dumal, jak jsi psal, našel jsem průhledný konektor u nádobky na vodu na pravé straně ve směru jízdy… já mám na jedné straně konektoru bílý kabel s puntíky a černý, na druhé straně konektoru je černý a bílý kabel. Zapojil jsem zelený kabel z displeje nejdřív na bílý s puntíky, a když to nepomohlo, tak potom i na černý kabel. Tak ti nevím, zase nic.

Je tam na té pravé straně ještě jeden konektor se dvěma kontakty. Ten konektor je hnědý a na jedné straně má dva černé kabely a na druhé straně hnědý a žlutý (tam jsem to ale ještě nezapojoval).

Pak jsem kouknul na fotky, co jsi poslal ještě jednou a na jedné je v pozadí rozmazaný řekl bych modrý konektor. Ten tam mám taky, ale pro změnu na levé straně, pod tím konektorem se třemi kontakty na tachometr. Celkově mám pocit, že ta moje elektrika, neodpovídá tvým fotkám…

No, a aby toho nebylo málo, je tam ještě jeden průhledný konektor na levé straně, který má dva kontakty, na jedné straně je modrožlutý a zelený kabel, na druhé straně jsou dva šedé.

Prosím tedy ještě o pomoc, třeba mě napadlo, odkud kam vede ten kabelový svazek s tím pravým kabelem? Vede z levé strany motorky od relátek příčně na pravou stranu a pak mírně dopředu dolů pod rámem (někde do motoru), nebo po pravé straně jakoby od baterky dopředu směrem k hlavě motoru?

Ještě mě napadlo udělat video, a umístit někde do úschovny?
Nebo jak se dá ještě zjistit, který kabel vede od té cívky?
Děkujiiii

no ja to mám vše zapojené na levé straně.ty svazky jsou pod nadrží.zapojto na modro žlutý a pojedeto.s druhé strany je šedý s puntíkama,teda pokud to nemáš jinak laugh.džím palce a't to frčí.Kauli
Zaznamenáno
Tomas Z
Větší znalec
***

DÍK 3
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomáš Z
Bydliště: Šternberk
Příspěvků: 64



« Odpověď #26 kdy: 04-04-2018, 08:46:46 »

UŽ TO JEDÉÉÉÉ !!!  Grin
Děkuji všem za pomoc a v příloze je slíbený návod pro ostatní.

Zaznamenáno
kauli
Nováček
*

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Marcel Kaul
Bydliště: Chlebičov
Příspěvků: 10


kauli


« Odpověď #27 kdy: 04-04-2018, 12:47:19 »

UŽ TO JEDÉÉÉÉ !!!  Grin
Děkuji všem za pomoc a v příloze je slíbený návod pro ostatní.
Apak že to nejde  laugh supr
Zaznamenáno
Sidonius78
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Zdeněk Machát
Bydliště: Kanice (BV)
SPONZOR:
Příspěvků: 264


Sidonius78


« Odpověď #28 kdy: 24-06-2018, 14:56:26 »

Tome díky za pomoc, už je namontován a funguje.

Jinak napojení na ind.cívku jsem udělal dratem s koncovkou faston rozbočka 6.3 a na faston napojil oranžový drát. (napojovat spojkou považuji za prasarnu  Undecided   )  Proud + na relé , kde zapínám ostatní spotřebiče (mlhovky) . Jinak svorkovnice pod nádrží je ta spodní u svaru rámu  supr


* TDM ukazatel.jpg (393.59 KB, 640x480 - prohlédnuto 353 krát.)
Zaznamenáno
Bartas527
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jaroslav Bartáček
Bydliště: Plzeň
Příspěvků: 22



« Odpověď #29 kdy: 29-07-2020, 12:10:29 »

UŽ TO JEDÉÉÉÉ !!!  Grin
Děkuji všem za pomoc a v příloze je slíbený návod pro ostatní.
Ahoj. Díky moc. Dělal jsem to podle tvého návodu a funguje skvěle.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML