TDM FORUM TDM FORUM
11-05-2024, 21:26:39 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Premisteni baterky pod sedlo 4TX  (Přečteno 209 krát)
tomastomt
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Tom
Příspěvků: 2


« kdy: 24-02-2023, 10:15:45 »

Zdravim

Mam TDM 850 4TX 98.

Minulou sezonu se mi na pumpe stala vcelku neprijemna vec - z niceho nic motorka byla naprosto bez stavy. Po 10 min chozeni okolo a jedne vykurene Startce jsem pohybal kabelama (cervenym +), ktere vedou z battery boxu a najednou zase vse fungovalo. Dojel jsem domu nastesti bez problemu - no a od te doby zacinam spekulovat, co by se s tim dalo delat.

Vcelku logicky podeziram vadnou kabelaz, izolace kabelu nevypada poskozena (aspon to, co jde videt ve svetle baterky), ale vodic muze byt nekde sezvykany uvnitr, ale to se da potvrdit az po pitve.

Varianta 1
Sehnat / vyrobit novou kabelaz, vyhodit battery box a vymenit kabely a vse zpatky namontovat do toho "super pristupneho" prostoru (nechci tady byt sprosty, ale jen konstatuji, ze ulozeni baterky je uplne debilne vyresene).

Varianta 2
Premistit baterku pod sedlo. Hledal jsem to i tady na foru, ale nenasel. Kdysi jsem to videl v jednom inzeratu na 4TX z roku 96 (vkladam fotku z inzeratu, bohuzel jsem si ja vul nevyfotil jmeno autora teto inovace).
Pan pouzil baterku BS Battery Lithium BSLi-04 (LiFePO4) a hodil ji misto vercajku za zadni svetlo. Vyhoda te baterky je v tom, ze je mensi, lehci a muze byt instalovana v libovolne poloze. Dalsi vec je ulozeni - je pouzity nejaky gumovy pasek, mozna by slo neco vytisknout na 3D tiskarne nebo tak podobne.
Pozn.: Puvodni baterku bud demontovat nebo zaizolovat a proste ji tam nechat.

Varianta 3
"Varianta 1" + "Varianta 2" s tim, ze bych mohl podle potreby (cti "pruseru") zapojit jednu nebo druhou klidne i v terenu (jezdime na letni vylety 2-3 tis km a moznost mit zalohu by se snad mohla vyplatit - no kdo vi).

Tak ci tak, musim nakoupit kabely, ocka, buzirky no a ja nevim, co vsechno jeste k tomu.
Poradite, prosim, jaky prurez vodicu atd.?

Budu rad, kdyz se tady o te problematice pobavime.

Diky, Tom


* baterka_pod_sedlem.jpeg (180.9 KB, 1080x1078 - prohlédnuto 66 krát.)
Zaznamenáno
tomastomt
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Tom
Příspěvků: 2


« Odpověď #1 kdy: 13-05-2023, 07:13:49 »

Zdravím, prosím, kde sehnat/čím nahradit ve schématu dílů č. 8 (08 - WIRE, SUB LEAD 4TX825090000)? Díky, Tom


* Screenshot 2023-05-13 at 8.11.46.png (372.24 KB, 860x1168 - prohlédnuto 24 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML