TDM FORUM TDM FORUM
12-05-2024, 01:00:50 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nejde startovat  (Přečteno 2997 krát)
Without_R
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Příspěvků: 25


« kdy: 08-08-2013, 17:51:24 »

Zdravím,
mám problém. Když chci nastartovat, tak pohasnou budíky, startér velice těžce otočí motorem, relátko od startéru začne cvakat a motor nenaskočí. Baterie je dobrá, zkoušel jsem připojit i baterku z auta (auto s ní v pohodě natočím), ale na mašině stejný projev jako jsem psal výše. Točí to velice těžce.
Stává se mě taky (když motorka ještě jezdila), ža při startování se občas vynulovalo počítadlo denních kilometrů a resetli se hodiny. Prostě jakoby se někde něco zkratovalo, nevím...
Neřešil někdo podobný problém? Byl bych rád za každou radu, díky.
P.S.: Problém se začal stupňovat od návštěvy servisu (výměna oleje, řetezovky atd.), až to vygradovalo tak, že to ani nenatočím. Ale zda-li se stala chyba někde v servisu to nevím.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #1 kdy: 08-08-2013, 19:05:30 »

Na 95% je to špatná baterie.
Odpoj starou, vem startovací kabely a připoj autobaterii jen na kabely v motorce. Baterie v motorce musí být opravdu odpojená a pak to odzkoušej.
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #2 kdy: 08-08-2013, 19:06:53 »

Problém bude na 99% v baterii.

Edit-Roman byl rychlejší  Wink
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
Without_R
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Příspěvků: 25


« Odpověď #3 kdy: 08-08-2013, 19:23:22 »

No to jsem z toho blázen. Moto baterku jsem měl vyndanou z motorky, připojil jsem tam baterku z auta, se kterým se normálně jezdí (3.0l 6-válec), a chovalo se to stejně. Teď sem dal na nabíječku moto baterku, po nabití dal do motorky a normálně chytá. To jsem z toho blázen, takže budťo mě to nedobíjí nebo se to někde samovolně vybíjí. Baterie je tam nová cca 2, max 3 roky.
Dá se nějak zjistit jestli někde něco vycucává baterku když motorka stojí?
Teď je na baterce 12,77V, při nastartovaný motorce 14,03V, takže to asi dobíjí (moc se v tom nevyznám).
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #4 kdy: 08-08-2013, 20:01:45 »

spíš je někde špatný kontakt. Pokud jak jsi psal v prvním příspěvku s motorem neotočila ani autobaterie....
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Without_R
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Příspěvků: 25


« Odpověď #5 kdy: 08-08-2013, 21:08:41 »

Na tu autobaterii to asi nechytlo pač asi nebyl ideální kontakt přes ty startovací kabely mě tak napadlo.
Ale to nic nemění na tom, že to startování stejně blblo, reset km atd. Že by přeci jen baterka? Nevím no, zkusím ji nějak testnout.
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #6 kdy: 08-08-2013, 22:07:12 »

v každým trochu lepším servise mají měřák na kontrolu kapacity baterie.
Jinak pokud jsi požil nějaký trochu slušný startovací kabely a motka točila pořád mizerně... fakt to vidím na blbý kontakt. Startér u motorky bere vpodstatě prd (u 850 je jištěn tuším 40A pojitkou)
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Without_R
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Příspěvků: 25


« Odpověď #7 kdy: 08-08-2013, 22:10:31 »

Zítra sundám nádrž a trochu to prolezu, dostal jsem tip i na prodřený kabelový svazek vlevo pod nádrží.
Zaznamenáno
Tom912
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Tomáš SUCHÝ
Bydliště: Znojmo
SPONZOR:
Příspěvků: 29


To je má "KRASAVICE"


« Odpověď #8 kdy: 08-08-2013, 22:15:19 »

U auta jsem měl podobný problém. První co bych udělal je, že bych zkontroloval všechny kostry na motorce. Jak na baterce , tak na motoru.
Zaznamenáno
Without_R
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Příspěvků: 25


« Odpověď #9 kdy: 09-08-2013, 13:25:15 »

Nevěřil bych tomu, ale vypadá to, že skutečně klekla baterka. Včera jsem jí do full nabil a motorka chytla na první otočení, několikrát. Přes noc jsem ji nechal odpojenou v motorce, ráno napětí cca stejný jak večer, ale už s motorem ani neotočila. Cca půl hodiny na nabíječce se dobíjela (pak nabíječka hlásila nabito), dám do motorky a nic. Při měření napětí při startování kleslo napětí až ke 3V, což asi není v pořádku.
Takže objednám baterii (nejspíš http://www.otos.cz/motobaterie/banner-moto-51001-yt12b-bs/ ) a uvidí se.
To jsem čekal, že baterie vydrží víc jak 3 roky (na zimu pravidelně vyndávaná).
Zaznamenáno
sicsao
Nováček
*

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Miroslav Mikula
Bydliště: Kamenec pod Vtáčnikom
Příspěvků: 14



« Odpověď #10 kdy: 09-08-2013, 17:59:04 »

Ja som otváral bránu,motorka na stojane vrčala zabudol som sklopiť bočak samosebou po yaradení jednotky zdochla a už nešla naštartovať,vybral som baterku a ked som otvoril krytku zistil som že je suchá ako Adela.Kúpil som kyselinu a ked prídem z práce ju tam nalejem a skúsim či ju oživým,ale ak nie tiež kupujem novú.
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #11 kdy: 09-08-2013, 19:02:36 »

mnom baterie se dolívá spíš destilovanou vodou ne? Jsem zvědavej co na vysokou koncetraci kyseliny řeknou články. Na životnosti jim to tipuju moc nepřidá
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Gasty
Větší znalec
***

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Staňa Gajdošík
Bydliště: Slušovice - Dlouhá
SPONZOR:
Příspěvků: 63



« Odpověď #12 kdy: 09-08-2013, 21:41:15 »

Ja som otváral bránu,motorka na stojane vrčala zabudol som sklopiť bočak samosebou po yaradení jednotky zdochla a už nešla naštartovať,vybral som baterku a ked som otvoril krytku zistil som že je suchá ako Adela.Kúpil som kyselinu a ked prídem z práce ju tam nalejem a skúsim či ju oživým,ale ak nie tiež kupujem novú.
Pokud je to ,,bezúdržbová" ,vypadá po otevření jako suchá (elektrolyt ja nasáklý ve skelné vatě),někde jsem četl,že i dolití baterie destilkou ji může zničit.Já ji na jaro taky trošku dolil,a měl jsem problémy,musel jsem koupit novou,záruku mi na ní neuznali (loni nová)
Zaznamenáno

Raději stratit vteřinu v životě,než život ve vteřině.
sicsao
Nováček
*

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Miroslav Mikula
Bydliště: Kamenec pod Vtáčnikom
Příspěvků: 14



« Odpověď #13 kdy: 10-08-2013, 18:17:12 »

No to sa aj stalo,dolial som ju,ampere išli max na 1,5 a dosť,je mrtva.Chcel by som vedieť či mi postačí do konca sezonz kupiť udržbovu vartu 9AH zo štartovacim prudom 80 A,v yime mi nevadí kúpiť drahú bezudržbovú originál ako má byť ale akurát o týžden chcem vyraziť na dlhšiu trasu asi do Chorvátska tak teraz vyhodiť 100 e je pre mna luxus.ale nie som si istý či to bude stačiť na štartovanie.
Zaznamenáno
Kukačka
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 14
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
Jméno: Jaroslav Zmeškal
Bydliště: Bílovice nad Svitavou,,,,, Teperova 485 66401
SPONZOR:
Příspěvků: 504


Kuku


« Odpověď #14 kdy: 31-10-2013, 16:13:49 »

Nazdárek potřebuji info o relátku nebo  co to je . Sou do toho chyceny kontakty + - od baterky . Chrčí to jak budík a startér netočí. poklepání nepomohlo  blll díky za rady případně kde sehnat nový díky


* DSCN5619.JPG (35.47 KB, 400x300 - prohlédnuto 132 krát.)
Zaznamenáno

ku ku
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML