TDM FORUM TDM FORUM
11-05-2024, 14:20:17 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1] 2 3 ... 7   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Neudrží otáčky, chcípe, občas - TDM900  (Přečteno 15191 krát)
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« kdy: 16-04-2013, 19:30:42 »

Tak opět jdu pro radu.
V sobotu jsem jel protáhnout tu mou mrchu, jel jsem pohodu a ve 140 mi začla lehce kuckat, pár přeháněk dešťových, ale nic extra. Dojel jsem pro kámoše a že ho hodím na garáž a pojedem na vyjížďku. Než jsem k němu dojel ujel jsem 30km v pohodě. Od něj ke garáži to bylo cca 1km za tu dobu mi zdechla tak 6x, natočit šla jen s plynem a musel jsem jí držet v otáčkách, když jsem pustil plyn zdechla a s rychlostí kuckala. Otáčky už jsem pošteloval, dřív nedržela, teď má na 1200. Dokuckali jsme na garáž, kde nás málem sejmula hromadná doprava. Za 20 minut jsem vyjeli, chytla a ujela 100km bez problému, druhý den taky bez problému.
Dnes jsem udělal diagnostiku a jednotka hlásí chybu na indukční cívce.
V plánu mám vyndat svíčky, případně dát nové, projít komplet elektriku a pročistit. Případně pročistit pružinu na sytič a škrtící klapku. Víc nevím. Případně vyměnit indukční cívku, ale nemám pocit, že by šla jen na jeden válec. Mimo jiné mi diagnostika řekla napětí na baterce 11.3V a to jsem jí nabíjel.
Díky předem

EDIT: stalo se mi to 2x poprvé když neměla pořádné otáčky, tuším že měla nastaveno 900 a teď za deště
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #1 kdy: 16-04-2013, 19:45:00 »

Číslo chyby opravdu odpovídá indukční cívce? http://www.jbx9.allalla.com/index.php?page=ERR_CODES
Projdi si konektory na indučce, jestli na nich není nějaká oxidace.
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #2 kdy: 16-04-2013, 19:52:49 »

Díky Romane za info, nějak jsem přehlídl, že tam je seznam chyb, jsem to jelen, mám 30, což není indukční cívka ale, že motorka lehla a vyplo vstřikování. V tom případě jsou cívky ok, vše ostatní platí, o to bude horší hledání  Sad
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #3 kdy: 16-04-2013, 19:58:06 »

Ten bazmek je pod sedlem vedle pojistek. Tam by se vlhkost mohla dostat, takže zkontroluj kontakty.
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #4 kdy: 16-04-2013, 20:19:49 »

Kluci, jak tu diagnostiku dělate?? Ja to ještě nezkoušel a nevím, abych něco nepos--l Undecided Díkes za info Wink
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #5 kdy: 16-04-2013, 20:22:22 »

Kluci, jak tu diagnostiku dělate?? Ja to ještě nezkoušel a nevím, abych něco nepos--l Undecided Díkes za info Wink

Tady je návod na DIAG mode ale dlouho jsem to nedělal.
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #6 kdy: 16-04-2013, 20:34:35 »

Hm, tak anglicky se domluvim tak na letišti ;)a tady už je na mě moc sloviček, takže do toho se hrabat radši nebudu nebo něco zmáčknu blbě a pojede mi to na jeden válec Grin
Zaznamenáno
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #7 kdy: 16-04-2013, 22:18:25 »

Tak opět jdu pro radu.
V sobotu jsem jel protáhnout tu mou mrchu, jel jsem pohodu a ve 140 mi začla lehce kuckat, pár přeháněk dešťových, ale nic extra. Dojel jsem pro kámoše a že ho hodím na garáž a pojedem na vyjížďku. Než jsem k němu dojel ujel jsem 30km v pohodě. Od něj ke garáži to bylo cca 1km za tu dobu mi zdechla tak 6x, natočit šla jen s plynem a musel jsem jí držet v otáčkách, když jsem pustil plyn zdechla a s rychlostí kuckala. Otáčky už jsem pošteloval, dřív nedržela, teď má na 1200. Dokuckali jsme na garáž, kde nás málem sejmula hromadná doprava. Za 20 minut jsem vyjeli, chytla a ujela 100km bez problému, druhý den taky bez problému.
Dnes jsem udělal diagnostiku a jednotka hlásí chybu na indukční cívce.
V plánu mám vyndat svíčky, případně dát nové, projít komplet elektriku a pročistit. Případně pročistit pružinu na sytič a škrtící klapku. Víc nevím. Případně vyměnit indukční cívku, ale nemám pocit, že by šla jen na jeden válec. Mimo jiné mi diagnostika řekla napětí na baterce 11.3V a to jsem jí nabíjel.
Díky předem

EDIT: stalo se mi to 2x poprvé když neměla pořádné otáčky, tuším že měla nastaveno 900 a teď za deště
Hele a nedostala se ti voda pod levou kapotáž jak je řídící jednotka?už jsem to také parkrát zažil a na vánoce ani nedojel,je pravda že mi to nic nehlásilo.(nemám ten spodní plast co to chrání ) a voda chcala přímo na to.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #8 kdy: 17-04-2013, 05:44:25 »

Hm, tak anglicky se domluvim tak na letišti ;)a tady už je na mě moc sloviček, takže do toho se hrabat radši nebudu nebo něco zmáčknu blbě a pojede mi to na jeden válec Grin

tak zkus tohle translate.google.cz  Grin Je to sice takové kostrbaté ale třeba to stačí (já to taky tak dělám  Grin )
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #9 kdy: 17-04-2013, 09:10:36 »

  supr
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #10 kdy: 17-04-2013, 12:07:22 »

Hele a nedostala se ti voda pod levou kapotáž jak je řídící jednotka?už jsem to také parkrát zažil a na vánoce ani nedojel,je pravda že mi to nic nehlásilo.(nemám ten spodní plast co to chrání ) a voda chcala přímo na to.

Levá kapota je i se spodním plastem, tak voda se tam snad nedostalo, zas taková průtrž nebyla. Pomalu se chystám na tu elektriku. Na to že Mařku mám od února tak jsem jí rozebral už komplet 3x. Jestli to půjde tímhle tempem, tak jí asi někomu udám  laugh

blažin:
Co se týče diagnostiky je to jednoduchý, všechno je vypnuto držíš tlačítka select a reset, otočíš klíčkem na ON a držíš dokud se nepřepne celý display. Pomocí select a reset (jako šipky) vybereš diag Mod nebo CO. podržením obou tlačítek potvrdíš mód a jsi tam. S AJ nemám problém, tak rád pomůžu  Wink
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #11 kdy: 17-04-2013, 12:26:08 »

Děkuji, možná to zkusím.
Zaznamenáno
Vasil
Větší znalec
***

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Vašek Heřman
Bydliště: Plzeň-Jih
Příspěvků: 64



« Odpověď #12 kdy: 24-04-2013, 18:55:35 »

Zdravim chlapi,
tak dnes jsem při návratu z práce vypadal jak vzteklej mužík.
O víkendu jsem projel celou elektriku pročistil, nabil baterku, svíce vyndal to byl porod. Dal to do kupy a šla na brnknutí. Říkám si zkusím jí ráno v 6 do práce, jela jako z praku. Když jsem jel v 6 domů, tak po cca 30 km začala během jízdy lehce kuckat (jakoby vynechala a jela dál), když jsem jí vymáčkl spojku držela si hezky otáčky na 1200-1300. po cca 5 km ztratila téměř výkon na 2 ani 3 netáhla jak by měla, při zmáčknutý spojce zdechla. Nastartovat šla jen z plynem a chcípala. dal jsem jí deset minut, s tím že to posledně pomohlo. Bohužel stejnej stav jedině s plynem jinak se nechytla, otáčky na volnoběh byly cca 800. Zkusil jsem jí chvili držet ve 2500 a pomalu ubíral a hle pak jela opět v pohodě a držela až dom zbylých 10km. Diagnostika nic nehlásí a zatím se mi to moc nechce vozit do servisu.

Nějaké rady  Smiley
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #13 kdy: 24-04-2013, 19:06:55 »

Hm, tak tohoto se děsím a to nejen u TDM, ale třeba i u auta Sad . Je to ke vzteku když to pomalu celé rozebereš,dáš do kupy a  výsledek temeř žadnej. Je mi divný, že to nic nehlásí a obávám se, že servisu se asi nevyhneš(budou to muset napichnout) a uvidíš co s toho vyleze....
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #14 kdy: 24-04-2013, 19:08:41 »

Zkus proměřit TPS senzor a podle výrovního čísla se zkus podívat, jestli nemáš špatnou serii.
viz. odkaz, asi v půlce stránky.
Pokud ti to nic nehlásí, tak tě nejspíš návštěva servisu nemine, ale bude to nějaká kravina, nějaký konektor.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 7   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML