TDM FORUM TDM FORUM
17-05-2024, 17:44:40 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: DEflektor  (Přečteno 54996 krát)
Ocilio
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Radek
Bydliště: Praha
Příspěvků: 23



« Odpověď #45 kdy: 21-08-2012, 18:10:04 »

Tak jsem namontoval MRA UNI-X creen kouřový, montáž je docela snadná v balení je šablona a pak stačí jen udělat 4 díry 6kou vrtákem. Dal jsem jen nízký spoj, v balení je ještě vysoký ramínko, ale to už mi připadalo moc veliký, ale možná zkusím taky.  Po montaži jsem jel hned otestovat. Měřím 182 a jsem docela vysokej v sedě, krátký nohy-žádná modelka. První dojmy super, mouchy míjej mou helmu a tlak vzduchu už je daleko snesitelnější. Jsem naprosto spokojenej. Kupoval jsem v ABMOTO.


* IMAG0714.jpg (69.98 KB, 432x768 - prohlédnuto 419 krát.)

* IMAG0715.jpg (73.21 KB, 432x768 - prohlédnuto 358 krát.)

* IMAG0716.jpg (60.46 KB, 432x768 - prohlédnuto 395 krát.)
Zaznamenáno
Pitr
Větší znalec
***

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr
Příspěvků: 91



« Odpověď #46 kdy: 21-08-2012, 19:53:50 »

Tak popis instalace těch xenonů jsem našel tu Romane: http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?PHPSESSID=s3ng733k0185udk9cr6v9q9siepii0k3&topic=18712.0
Můžeš se inspirovat Smiley
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #47 kdy: 21-08-2012, 20:58:30 »

Pitr-supr odkaz.Ty xenony jsou luxusní  supr
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
Pitr
Větší znalec
***

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr
Příspěvků: 91



« Odpověď #48 kdy: 21-08-2012, 21:21:26 »

Dík Smiley, Vypadaj jak kdyby tam byly origoš. Šel bych do nich, ale nějak nevim. Co kdyby se něco náhodou stalo a pak budeš automaticky viňík... A už se to potáhne....

Tady je ještě instalace na FZ6: http://www.bonemanfz6.com/Mods/mod_hid.htm
Zaznamenáno
B@rbuch@
Ondra, Wondřich, Mladej....jak chcete.. ;D
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Ondra Skalický
Bydliště: Dolní Dobrouč
SPONZOR:
Příspěvků: 615




« Odpověď #49 kdy: 21-08-2012, 22:52:50 »

no nevím, moc se mi to nelíbí, ale co se týče svítivosti a viditelnosti, tak bomba supr měl jsem je v bývalým autě a viděl jsem skoro až za roh
Zaznamenáno

blll blll Yamaha TDM 850 4TX   blll  blll
Pitr
Větší znalec
***

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr
Příspěvků: 91



« Odpověď #50 kdy: 21-08-2012, 23:03:47 »

Na tý FZ6ce vypadaj dobře, u TDMka už to tak slavný neni. Viděl jsem někde foto kde parabolu nastříkali na černo a to už tam zapadli víc. Svítivost je pak nebe a dudy proti originálu. Z tohohle hlediska bych je bral hned  uaau
Zaznamenáno
Maty
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Bydliště: Borovany
SPONZOR:
Příspěvků: 282



« Odpověď #51 kdy: 22-08-2012, 06:53:17 »

Také přispěju s trochou do mlýna.
Namontoval jsem na půl samodomo deflektor. Kloubky z Yacomi (690,-) a takový nějaký tvar plexi podle mě.
Je to namontované na origo plexi.
Po zkušenosti s turistickým plexi s deflektorem,kde jsem měl proud vzduchu přímo na plexi u helmy,mi to trochu vibrovalo s hlavou,tak jsem se rozhodl,to dát přímo na origo.A byl jsem zvědav,jak to bude fungovat.
Dopadlo to výborně.Proud vzduchu jsem dostal z hrudníku na krk až bradu a ještě ten tok není tak prudký,takže pro mě dobrý.
Jenom to svrtání jsem trochu zvrtal,trochu se to příčí a jde sklopit jen o tři polohy,ale nejlepší je, když je nahoře,takže žádný problém.Aspoň nebude mit tendenci se sám sklápět.


* P1890022.JPG (121.76 KB, 640x480 - prohlédnuto 480 krát.)

* P1890023 - Kopie.JPG (107.91 KB, 640x480 - prohlédnuto 417 krát.)

* P1890024 - Kopie.JPG (74.48 KB, 640x480 - prohlédnuto 429 krát.)
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #52 kdy: 22-08-2012, 18:26:36 »

Presne tak jak pises!Kamarad ma turist.plexi,ktere je o cca 10cm delsi nez origo. a letos na dovce dost "drzkoval" ze at to naklopi jak chce,tak pri dalnicnim presunu mu to drbe s hlavou jak svina(rychlost do 150km/h).Ja mam ten samej deflektor ale na origo.plexi a na helmu mi to nefouka.Jen upozornim, ze jsme oba cca stejne velci(maly Grin) 176cm,takze ona ta aerodynamika bude fakt veda Huh?.Prozrad jeste jak se da to plexi takhle pekne ohnout(horky vzduch?tepla voda?)
Zaznamenáno
Maty
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Bydliště: Borovany
SPONZOR:
Příspěvků: 282



« Odpověď #53 kdy: 23-08-2012, 08:36:20 »

Já použil klasickou troubu na pečení.Položil jsem ho na 4cm pekáč a začal postupmě zvedat teplotu,aby se mi nerozteklo a až při 150°c změklo.(krásně se prohne). Vzal jsem ho rukavicema na pečení, ohnul přes origo plexi a vrazil je do lavoru s vodou.Měl jsem teda to origo sundané, protože s motorkou by se mi špatně dávalo do lavoru Grin
Dobré je,že když se Ti to nepovede (ohyb) na poprvé,tak to můžeš opakovat.Aspoň já to dělal asi třikrát než jsem trefil teplotu a ohyb.
Když je to málo teplý,tak se rohy moc neohnou a pak jsem se bál,kdyby to bylo zase moc teplý,tak aby tam nebyly nějaké otlaky.Takže malinko alchimie. Wink ale o to větší radost z povedené práce  Cheesy
Tak snad to pomůže při realizaci
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #54 kdy: 23-08-2012, 15:26:39 »

Hm, tak tenhle postup bych necekal Grin,ale vec se podarila a jak je videt tak uz mas i tu teplotu vychytanou,takze supr
Zaznamenáno
eefbee
Znalec
**

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: František Borka
Bydliště: Čataj , Slovensko
SPONZOR:
Příspěvků: 56




« Odpověď #55 kdy: 24-11-2012, 10:02:12 »

Také přispěju s trochou do mlýna.
Namontoval jsem na půl samodomo deflektor. Kloubky z Yacomi (690,-) a takový nějaký tvar plexi podle mě.
Je to namontované na origo plexi.
Po zkušenosti s turistickým plexi s deflektorem,kde jsem měl proud vzduchu přímo na plexi u helmy,mi to trochu vibrovalo s hlavou,tak jsem se rozhodl,to dát přímo na origo.A byl jsem zvědav,jak to bude fungovat.
Dopadlo to výborně.Proud vzduchu jsem dostal z hrudníku na krk až bradu a ještě ten tok není tak prudký,takže pro mě dobrý.
Jenom to svrtání jsem trochu zvrtal,trochu se to příčí a jde sklopit jen o tři polohy,ale nejlepší je, když je nahoře,takže žádný problém.Aspoň nebude mit tendenci se sám sklápět.
tak tato verzia sa mi zda najlepsia.....ale mam jeden dotaz.. neviem ci si to písal, ale ako si dostal ten tvar toho plexi alebo je to origo?? Myslim ten obluk:::
Ja deflektor mam ale je uz cely doškrabany. potrebujem spraviť re pas. pridam aj foto...
Zaznamenáno
Maty
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Bydliště: Borovany
SPONZOR:
Příspěvků: 282



« Odpověď #56 kdy: 24-11-2012, 21:57:33 »

tak tato verzia sa mi zda najlepsia.....ale mam jeden dotaz.. neviem ci si to písal, ale ako si dostal ten tvar toho plexi alebo je to origo?? Myslim ten obluk:::
Ja deflektor mam ale je uz cely doškrabany. potrebujem spraviť re pas. pridam aj foto...

zdar
viz druhý příspěvek nad tvým
Já použil klasickou troubu na pečení..........................................
Zaznamenáno
Láďa H.
Velký znalec
****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Ladislav Hruška
SPONZOR:
Příspěvků: 136


« Odpověď #57 kdy: 19-01-2013, 20:25:36 »

Díky doporučení od Matyho se mi podařilo sehnat stavitelný úchyty na deflektor, takže jsem se konečně mohl pustit do výroby deflektoru, což jsem měl v plánu už od léta, protože od 100km/hod výše na mě celkem slušně foukalo, jako bych snad ani neměl plexi žádné. Deflektor jsem vyrobil z plexi, které bylo původně určeno na Transalpa, ( sehnal jsem ho na motorkařích v bazaru za pár korun) trošku jsem ho pokrátil flexou, pak zabrousil nejdřív na brusce, pak smirkem, nakonec místo řezu přeleštil o lamino (ono se to plexi tak trochu tím třením nataví a je pak v místě, kde se brousilo zase čirý). Na to, jak to celé bude fungovat si bohužel musím počkat do jara, protože tu od baráku mám led vlevo i vpravo, navíc je to na obě strany z kopce, takže by to byla rychlá tlama  conf .  


* plex3.jpg (272.62 KB, 1653x1240 - prohlédnuto 342 krát.)

* plex4.jpg (301.82 KB, 1240x1653 - prohlédnuto 290 krát.)
Zaznamenáno
ffeerrddaa
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Oliva
Bydliště: Slaný (momentálnĚ Rochov u Úštěka)
SPONZOR:
Příspěvků: 269




WWW
« Odpověď #58 kdy: 19-01-2013, 20:32:44 »

Díky doporučení od Matyho se mi podařilo sehnat stavitelný úchyty na deflektor, takže jsem se konečně mohl pustit do výroby deflektoru, což jsem měl v plánu už od léta, protože od 100km/hod výše na mě celkem slušně foukalo, jako bych snad ani neměl plexi žádné. Deflektor jsem vyrobil z plexi, které bylo původně určeno na Transalpa, ( sehnal jsem ho na motorkařích v bazaru za pár korun) trošku jsem ho pokrátil flexou, pak zabrousil nejdřív na brusce, pak smirkem, nakonec místo řezu přeleštil o lamino (ono se to plexi tak trochu tím třením nataví a je pak v místě, kde se brousilo zase čirý). Na to, jak to celé bude fungovat si bohužel musím počkat do jara, protože tu od baráku mám led vlevo i vpravo, navíc je to na obě strany z kopce, takže by to byla rychlá tlama  conf

to je slusnej macik... to asi urcite fungovat bude... jak jsi poresil upevneni? mas to nejak vystuzene na nejake konstrukci? hod kdyztak foto... diky
Zaznamenáno

Dekuji za TDM...
Láďa H.
Velký znalec
****

DÍK 4
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Ladislav Hruška
SPONZOR:
Příspěvků: 136


« Odpověď #59 kdy: 19-01-2013, 21:13:03 »

Asi nejlíp je to uchycení vidět tady, jestli se to bude moc kroutit, tak mám v plánu to snížit. Mohl bych to ponížit až o polovinu, radši jsem to udělal tak vysoký, aby mi tam případně po tom snížení nezustaly díry od úchytů v plexi. Ale protože jsem dost vysokej, tak bych snižoval nerad a doufám, že to takhle bude držet, kdyby nedrželo, tak bych možná radši než snížit udělal nějaký lešení uchycený od úchytů přístrojovky pod horní šrouby plexi, aby se to zpevnilo. Ono to na těch fotkách vypadá větší než ve skutečnosti na motorce, bohužel jsem montoval až za tmy, tak už jsem motorku nevytahoval ven, možná by to focený za světla bylo vidět líp.


* plex2.jpg (263.68 KB, 1240x1653 - prohlédnuto 358 krát.)
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML