TDM FORUM TDM FORUM
15-05-2024, 13:06:35 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Závada č19 u TDM900  (Přečteno 4167 krát)
tomino
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomas Kral
Bydliště: ceske budejovicw
Příspěvků: 38



« kdy: 19-12-2012, 13:14:18 »

Zdravím pánové,nevíte o moto elektrikáři kolem Berouna,Rudne,Praha zličín a v tomhle okolí,potřebuji aby přijel ke mne nemam jak mašinu naložit a vezt někam díky moc Tomíno
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #1 kdy: 19-12-2012, 20:39:47 »

dnes jsme to trochu řešili a schema zapojení je dost zvláštní. Nemáte někdo devítku z roku 2002? Měl bych pár dotazů
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2273


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #2 kdy: 19-12-2012, 20:56:07 »

dnes jsme to trochu řešili a schema zapojení je dost zvláštní. Nemáte někdo devítku z roku 2002? Měl bych pár dotazů
Begy to mám ale záleží jak hodně Tvůj dotaz je v mých silách zodpovědět  mrk
Zaznamenáno

Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #3 kdy: 19-12-2012, 21:10:09 »

vpodstatě mám tři dotazy.

podle schematů ODKAZ (na posledních stránkách) jsou dvě verze elektroinstalace TDM900 z roku 2002.
Jakási označovaná OCE (oceanic ????) a pak EUR (předpokládám evropa)
mezi oběmi je rozdíl jen v absenci konektorů pro alarm.
Verze OCE má z na ECU na černo/modrém drátu vytaženo napájení okruhu stojánku a spínače spojky. Verze EUR nemá černo/modrý drát ale jen černý a v tomto okruhu jsou dva konektory pro alarm. Předpokládám že v jedné ze záslepek musí být propojka. Schema nic takového nezobrazuje ale jinak by to prostě nedávalo smysl.

takže dotaz číslo jedna: skuste prosím někdo z těchto konektorů (jsou prý ukryty u sedla) sundat záslepky a skusit nastartovat

dotaz číslo dva: na jednotce zapalování změřte na černém drátu napětí při zaklopeném bočním stojánku a bez

dotaz číslo tři: jelikož je na stejném okruhu i spínač spojky tak předpokládám že při zařazené rychlosti a zmáčklé spojce jde nastartovat motor že?

Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Мîłđą
ENDORFIN
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 120
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Miloš Jindřich Polák
Bydliště: Okříšky - Vysočina
SPONZOR:
Příspěvků: 2273


. Deus ex Machina ∞



WWW
« Odpověď #4 kdy: 19-12-2012, 21:19:19 »

Na dotaz č. 3 ANO jde nastartovat u těch ostatních zatím nevím  Wink
Zaznamenáno

KámaTDM
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Motorka: Batůžek
Bydliště: Všude dobře, tak co doma.
SPONZOR:
Příspěvků: 242


« Odpověď #5 kdy: 20-12-2012, 01:05:59 »

vpodstatě mám tři dotazy.

podle schematů ODKAZ (na posledních stránkách) jsou dvě verze elektroinstalace TDM900 z roku 2002.
Jakási označovaná OCE (oceanic ????) a pak EUR (předpokládám evropa)
mezi oběmi je rozdíl jen v absenci konektorů pro alarm.
Verze OCE má z na ECU na černo/modrém drátu vytaženo napájení okruhu stojánku a spínače spojky. Verze EUR nemá černo/modrý drát ale jen černý a v tomto okruhu jsou dva konektory pro alarm. Předpokládám že v jedné ze záslepek musí být propojka. Schema nic takového nezobrazuje ale jinak by to prostě nedávalo smysl.

takže dotaz číslo jedna: skuste prosím někdo z těchto konektorů (jsou prý ukryty u sedla) sundat záslepky a skusit nastartovat

dotaz číslo dva: na jednotce zapalování změřte na černém drátu napětí při zaklopeném bočním stojánku a bez

dotaz číslo tři: jelikož je na stejném okruhu i spínač spojky tak předpokládám že při zařazené rychlosti a zmáčklé spojce jde nastartovat motor že?




Mám 2002 zřejmě ve variantě EUR, protože první prodej je v ČR. Pod sedlem jsou konektory pro alarm a imobilizér a jsou v něm klemy. Měl jsem do okruhu alarm dopojený.  Dotazy zkusím okouknout až budu u motorky. Prozraď mi ale kde je jednotka zapalování.
Zaznamenáno
Sidonius78
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Zdeněk Machát
Bydliště: Kanice (BV)
SPONZOR:
Příspěvků: 264


Sidonius78


« Odpověď #6 kdy: 20-12-2012, 09:42:24 »

třeba najdeš něco  zde:http://www.jbx9.allalla.com/index.php
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #7 kdy: 20-12-2012, 10:01:53 »

no a jsme doma. Takže propojky tam jsou http://www.jbx9.allalla.com/index.php?page=ALR

takže pokud máš tomíno i pod odpojení toho černýho drátu z jednotky zapalování na výstupu právě z toho zapalování stále 0V - tak osobně to tipuju že zapálko udělalo pápá  Undecided
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Kedar
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Radek Tříska
Bydliště: Krmelín
Příspěvků: 21


« Odpověď #8 kdy: 20-12-2012, 19:14:32 »

V prvé řadě - co se stane po otočení klíčku do polohy 1 svítí kontrolky? můžeš rožnout světla?
Za druhé - Swither cut off je relé ( diodový můstek) který povoluje startování, při splněných podmínkách a) je zařazený neutrál b) nestojíš na stojanu to jsou mimo jiné další relátka na nějž navazují tyto obvody - také se nachází pod nádrží ( nutno odmontovat - opatrně)- nachází se u filtru vzduchu je to VLEVO další je pojistková skříňka a relátko od stojanu (pokud mne paměť neklame).V každém případě je nutné toto proměřit. Podle servismana je to nejslabší místo TDM.
Jinak hodně štěstí.
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #9 kdy: 20-12-2012, 22:20:55 »

původní vlákno s řadou informací zřejmě tomíno smazal.

V motorce se hrabalo nějaký pako a snažilo se zapojit alarm (nebo cosi podobnýho) a totálně rozvrtalo elektriku. Prý nakonec i nazdařbůh zkoušelo pouštět do systému napětí atd... každopádně nyní motka ukazuje chybu tuším 19 - závada stojánku.

Po otošení klíčku naběhne palivové čerpadlo. Motorka točí startérem, ale neháže jiskru - tedy nenastartuje. Po zařazení kvaltu a zmáčknutí spojky netočí. Co jsme spolu po telefonu měřili, tak to vypadá že je mrtvý výstup pro indikaci právě stojánku.
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
tomino
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomas Kral
Bydliště: ceske budejovicw
Příspěvků: 38



« Odpověď #10 kdy: 21-12-2012, 05:52:32 »

Ma begy pravdu vse je jak rika ,je tam nejakej zadrhel uz jsem vymnenil cidlo stojanku za nove a porad stejna cyhyba kod 19,objednal jsem novy svazek elektroinstalace s diodami a cidly a td ,skusim ho vymnenit a pak uvidime,
Zaznamenáno
Kedar
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Radek Tříska
Bydliště: Krmelín
Příspěvků: 21


« Odpověď #11 kdy: 21-12-2012, 14:05:01 »

Beggy jak jsi to popsal - je to s JISTOTOU vadný Swither cut off!!  Se stejnou potíží jsem se setkal i já po demontáži mnou popisovaného přemostění. Vím také, že zkrat přišel od vypínacího zhášecího spínače. Pokud to Tomio odtáhne do servisu - pak se nepřestane divit - co si za opravu řeknou. Popsal jsem to již včera - je spálená jedna z cest na tišťáku na tomto relátku Swither cut off.
jedna z cest je tuto věc objednat cca 1260 kč dle nabídky, nebo popisovanou věc vytáhnout, proměřit nutno rozebrat - rozřezat ( tišťák je nastojáka ) a ZKRAT přemostit - při té příležiosti proměřit diody. Oprava na 50 kč - proti 1260kč. Záleží na volbě a trochu na šikovnosti i risku.
Kluci jak jsem napsal cca za 3 dny se dostanu k motce - přebudovávám garáž. Proto strpení - vyfotím a posadím fotku. conf
Pěkný svátky a mějte se.
Zaznamenáno
tomino
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomas Kral
Bydliště: ceske budejovicw
Příspěvků: 38



« Odpověď #12 kdy: 21-12-2012, 14:44:57 »

Tak jsme to s Begym sprovoznily sice ve stavu provizorium ale nic mene Begy je machr!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nastartuji vse ukazuje blika houka jak ma jenze se ten hnup asi v necem povrtal a tvrdi ze NE i kdyz masinu zahreju padaji mi otacky a motor jde uplne jinak nez ma tak se zeptam je moznost seridit tdm 900 tak aby zas hezky slapala ?a kde a jak diky jinak moc vsem za rady i trpelivost supr
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #13 kdy: 21-12-2012, 15:28:34 »

tím hňupem doufám myslíš toho joudu co ti zprasil motorku a né mě  naugh Grin

jinak motka už jezdí - tak mě napadá, co ji odvézt do boleslavi k Ulrichovi - udělal by ti komplet servis

finální opravu elektroinstalace proberem večer  Wink
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
tomino
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Tomas Kral
Bydliště: ceske budejovicw
Příspěvků: 38



« Odpověď #14 kdy: 21-12-2012, 15:57:25 »

Begy ty a hnup ne ne  Smiley Smiley ty si machr ten tipek co se v tom hrabal je hnup,a o boleslavy premyslim je to dost dobry napad tady v praze je joukers moto taky pry sikovny kluci ale nevim tolik recenzi na ne nemam,
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML