TDM FORUM TDM FORUM
15-05-2024, 04:42:47 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Úprava světel 900  (Přečteno 2945 krát)
Kulik
Velký znalec
****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: BMW
Jméno: Jiří Kamenář
Bydliště: Dolní Domaslavice 89
SPONZOR:
Příspěvků: 182



« kdy: 01-10-2012, 18:23:17 »

Nevím jestli to tu už někdo řešil, ale zajímalo by mě jestli a jak se dají na 9tce upravit přední světla tak,aby svítily obě jako potkávací a taky jako dálkové Huh?. Díky za rady.
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #1 kdy: 01-10-2012, 19:45:15 »

Nejde, protože každá parabola má jiné zrcadlo.
Jedině to předělat na bi-xenon
http://www-tdm.cz/TDM_forum/MGalleryItem.php?id=9590
Zaznamenáno
Rači
Kořen
Větší znalec
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Ondra Račák
Bydliště: Bratrušov
Příspěvků: 62



WWW
« Odpověď #2 kdy: 27-01-2013, 22:30:32 »

Nejde, protože každá parabola má jiné zrcadlo.
Jedině to předělat na bi-xenon
http://www-tdm.cz/TDM_forum/MGalleryItem.php?id=9590

a nevite nekdo jak to předelat a kolik to stojí a hlavne ma to minimalne aspon stejnou učinnost jak origo?
Zaznamenáno
Pitr
Větší znalec
***

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr
Příspěvků: 91



« Odpověď #3 kdy: 27-01-2013, 23:00:52 »

Ahoj, někde se to tu určitě řešilo, pořádně to tu prohlídni. Jinak je potřeba koupit bixenonovej projektor (ebay), rozebrat celý světlo, projektor co nejpřesněji usadit (na youtubu najdeš postup), zalepit světlo, přidělat balasty a zapojit. Podle videí to svítí jak má, možná až moc. Tim že je to celej projektor, je jedno jak jsou konstruovaná zrcadla v parabole.

Podle mě je to spousta práce, peněz a výsledkem je nehomologovaný světlo, který ale opravdu svítí.  Grin Grin Grin

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=i-NkMRczrmo" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=i-NkMRczrmo</a>
Zaznamenáno
ffeerrddaa
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Oliva
Bydliště: Slaný (momentálnĚ Rochov u Úštěka)
SPONZOR:
Příspěvků: 269




WWW
« Odpověď #4 kdy: 28-01-2013, 20:11:02 »

Jak pise pitr... spousta prace a nehomologace co je na prvni pohled videt a nemas moznost ji ani nijak uz zaprit kdyz na to prijde pri kontrole nebo na technicke... ja to take resil hoddne... myslim ze by se to dalo vyresit dvouvlaknovou zarovkou do dalkoveho (je totiz pravde ze malo kdy te nekdo problika i kdyz svitis na 900 dalkovejma... nesviti to zase az tak... ale tim ze by jsi posunul dalkove vlakno do jine pozice tak by to uz nesedelo na parabolu a konecnej vysledek by byl heorsi nez origo... bohuzel ale je to tak uz se to tu opravdu dost resilo a je treba prijmout zuhle nevkusnost svetel... ja osobne jsem to vyresil takto:
pridelal jsem si homologovane pridavne cocky promo pod svetlomet... a za ty cocky co maji na sobe tusim (E3) tak jsem napasovel 2x xenon... tim jsem vyresil ze proste 9tka moc nesviti... a kdyz tim nebudes policii svitit do oci tak to pri bezne kontrole nemaji sanci rozpoznat... a na pozadani abych to rozsvitil at uz od policie ci na technicke je jednoducha odpoved.... (nefungujou...) nemam je jeste zapojene!!!  Cool spinaji se mi jen pri dalkovejch ale jen tehdy kdyz je zapnu predrazenym spinacem. takze kdyz je vypnu komlet svetla sviti jen origo jak maji... Je to financne mozna stejna varianta ale co se tyka prace urcite jednoduzsia bezpecnejsi na technicke kontrole...
vypada to takto....
Zaznamenáno

Dekuji za TDM...
Rači
Kořen
Větší znalec
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Ondra Račák
Bydliště: Bratrušov
Příspěvků: 62



WWW
« Odpověď #5 kdy: 28-01-2013, 22:42:50 »

jj trochu jsem nad tim premyslel a ikdz bych moc chtel aby mi svytily obe svetla za ten rysk mi to nestoji mam tam ted pridavny svetla tak asi jen do nich napasuju xenon a jeto diky za tip  supr
Zaznamenáno
ffeerrddaa
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Oliva
Bydliště: Slaný (momentálnĚ Rochov u Úštěka)
SPONZOR:
Příspěvků: 269




WWW
« Odpověď #6 kdy: 29-01-2013, 00:09:45 »

jj trochu jsem nad tim premyslel a ikdz bych moc chtel aby mi svytily obe svetla za ten rysk mi to nestoji mam tam ted pridavny svetla tak asi jen do nich napasuju xenon a jeto diky za tip  supr

v tom pripade se podivej sem... http://www-tdm.cz/TDM_forum/index.php?topic=1289.msg20723#msg20723
bacha xenonova vybojka je delsi nez zarovka tak aby se ti to tam veslo
Jeste se to da udelat tak ze muzes dat po rozebrani parabol do nich LED (napr. 2x 3w LED)  kdyz je otocis smerem do parabol tak to budou nasvetlovat jen obe paraboli a da se to pouzit jako deni sviceni...(pro tu LED je jedno jaka je to parabola pac to nedela kuzel svetla ale pouze deni) a je otazka jestli v takovem pripade nebude ten rozdil jednoho zhasleho mene viditelny... mozna by ti to tak stacilo... ale vecer se stejne musis smirit ze ti sviti jedno nebo obe... (pripadne jedno+LED nebo dve+LED
Zaznamenáno

Dekuji za TDM...
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML