TDM FORUM TDM FORUM
16-05-2024, 21:32:09 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Pravidla etiky na Fóru
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Pravopis  (Přečteno 1657 krát)
Bizi
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 17
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zbyněk Smolík
Bydliště: Ostrava-Poruba
SPONZOR:
Příspěvků: 593



« kdy: 15-06-2011, 00:41:05 »

Úvaha nad pravopisem a korekturou příspěvků.
Dlouho jsem váhal nad napsáním tohoto příspěvku. Není mi jedno, jak web vypadá a to včetně jeho jazykové stránky. Begy potvrdí, že jsem se snažil o konstruktivní kritiku, a snad jsem měl i nějaký nápad, týkající se diskuzního fóra. Někdo si možná i vzpomene, že jsem poslal soukromou zprávu o pravopisné chybě, jíž se dopustil. V době nedávné však ne. Na chybu jsem upozornil veřejně. Snad proto, že na srazíku jsme na toto téma hovořili? Opravdu nevím. Co ale vím, že příspěvky mnohdy píšeme ve spěchu. Chceme předat informaci co nejrychleji. Chceme reagovat co nejrychleji na příspěvek. Pak to tam nabušíme a na nějaké i-y, s-z, mě-mně nehledíme. DF sledujeme na mobilu nebo jiných zařízeních, kde velikost klávesnice není nic moc. K překlepu je pak nebezpečně blízko. Nebo jako já - v nočních hodinách - zásadně zcela potmě. Nebo jako jiní - s namíchaným dobrým drinkem - klikajíce jedním prstem, vychutnávajíce si četbu nových příspěvků a drink také.
Opak by měl nastat u návodů a jiných "věcných" sdělení. Tam by si měl autor dát záležet.
Domnívám se, že nikdo z nás si nepotřebuje nic dokazovat, popř. zvyšovat své ego. Píšeme v podstatě jedni a ti samí. Korektora nemáme a nezbývá něž si pravopisnou korekci udělat sami. Osobně si myslím, že alespoň u vyjmenovaných slov a jiných do očí bijících pravopisných chyb. Chyby mnohdy kvalitní a věcný příspěvek degradují... Jak na to? Navrhuji odeslat autorovi/diskutujícímu soukromou zprávu a nevláčet to veřejně na DF. Rozhodně se mi zdá, že jsme natolik rozumní a opravu přijmeme s vědomím uznání chyby. S vědomím, že to někdo četl. S vědomím, že tomu někomu záleží na tom, jak příspěvek vypadá. A s vědomím, že se jedná o pomoc.
Děkuji, že jste to dočetli až sem.
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #1 kdy: 15-06-2011, 08:00:49 »

ajaj myslím že jsi šlápnul do vosího hnízda  evil

pravopis a celkově styl příspěvků je problém na každém webu/fóru.
Naučil jsem se s tím už žít. Beru to tak, že každý máme vlastní styl projevu. Ať už verbální nebo psaný - a na oba máme každý právo.

Jsem rád že to má zde stále ještě poměrně vysokou úroveň. Stačí se podívat na jiné weby kde jsou pravopisné chyby na denním pořádku (např. motorkáři.cz) nebo jsou příspěvky plné napadání a vulgarismů. To zde není a ani bych to nestrpěl!

takže semtam nějakou hrubku torleruju a jsem celkově rád za úroveň která zde panuje  supr
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Torontal
Děd vševěd
*****

DÍK 0
Offline Offline

Příspěvků: 457


« Odpověď #2 kdy: 15-06-2011, 08:05:16 »

Aj ked mne osobne pravopis velmi nejde ale slubujem ze sa budem viac snazit.
Zaznamenáno
Bizi
Global Moderator
Děd vševěd
*****

DÍK 17
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zbyněk Smolík
Bydliště: Ostrava-Poruba
SPONZOR:
Příspěvků: 593



« Odpověď #3 kdy: 15-06-2011, 08:25:41 »

Já vím Begy. Tak budu ukamenován.  Cry  A musím souhlasit, že je zde "dobrá úrověň" a především jsou zde slušní lidé. Vím, že to občas ulítne. (a správně by bylo ulétne)  Grin  Na motorkářích někdy ani příspěvek nedočtu do konce. Jednou jsem tam i prodiskutoval autorská práva a autor příspěvku diskuzi raději uzavřel. A já už od té doby na motorkářích nic nepíši.
No už mě napadá 1000 věcí co bych k tomuto tématu mohl doplnit. Raději ne. Věřte, myslím to dobře.
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #4 kdy: 15-06-2011, 11:29:10 »

Na to že to je motorkářské forum,tak se tu píše víc jak slušně  smile_
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
Ales.77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Aleš Navrátil
Bydliště: Dolní Nětčice 75
SPONZOR:
Příspěvků: 434



« Odpověď #5 kdy: 15-06-2011, 16:51:28 »

toto bych taky neresil,pochopi to kazdej tak co

Zaznamenáno
Jindra-tdm
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 15
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Jindřich Rambousek
Bydliště: Hevlín 433
SPONZOR:
Příspěvků: 562



« Odpověď #6 kdy: 16-06-2011, 19:08:37 »

Bizi, neřeš takový s prominutím hlouposti.
Jak napsal Begy, na to že to je server motorkářů, tak je to až příliš slušné  ojee
Je pravda, že i mně dělá problémy český pravopis  cvok Ale nijak to neřeším, protože za tu dobu co jsem tady a vše co jsem kdykoli komukoli napsal, každý všemu rozumněl  supr
Tímto jsem zkončil s pravopisem  hehe
Zaznamenáno

Není důležitý dorazit včas, ale v pořádku!!!
Roman77
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 2
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Roman Ištok
Bydliště: Zastávka u Brna
SPONZOR:
Příspěvků: 301



« Odpověď #7 kdy: 16-06-2011, 19:44:58 »

A co založit speciální vlákno s názvem LINGVISTICKÉ OKÉNKO  naugh laugh blll
Zaznamenáno

Pivo + víno + kořalka = Jihomoravský trojboj  ;-)
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML