TDM FORUM TDM FORUM
17-05-2024, 07:50:56 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Interkom jezdec-baťůžek jinak  (Přečteno 1100 krát)
ganmiki
Děd vševěd
*****

DÍK 13
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Jindřich Miki Mikoláš
Bydliště: Hradištko
SPONZOR:
Příspěvků: 546



« kdy: 28-07-2016, 08:25:11 »

Už loni jsem řešil jak si na motorce s ženou za jízdy pokecat, samozřejmě existuje mnoho řešení od drátového interkomu přes vysílačky až po Cellular F5, záleží na vkusu a nadité šrajtofli každého soudruha. Loni jsem koupil za pár šušňů levný čínský drátový intercom a v podstatě hned ho vyhodil, špatný kontakty, vynechávalo to, prostě nepoužitelný.
Letos budu testovat řešení přes chytré telefony, tedy aplikační. Intercom sada se skládá ze dvou telefonů Iphone 4S ( které stejně máme ), aplikace WalkieTalkie ( přes Bluetooth ), dvoje obyčejný "pecky" sluchátka s mikrofonem a nabíječku do zapalovače se dvěma usb výstupy + 2x nabíjecí kabel pro Iphone ( aby se dalo kecat klidně celou cestu ). Díky tomu, že všechno kolem telefonů stejně máme tak počáteční investice byla pouze za nákup nabíječky se dvěma USB výstupy, takže pár "drobných".
Jak se to osvědčí podám informaci po návratu z dovolené. Jediné ( doufám nepodstatné ) omezení vnímám v nutnosti vést napájecí kabel dozadu k baťůžku, můj je samozřejmě krátký, jenom od zapalovače k pouzdru pro telefon na řídítkách a pak ještě ve vedení kabelu ke sluchátkům, kde naopak baťůžek je v pohodě ( má telefon ve vnitřní kapse, takže vše schováno pod oblečením ), ale já mám drát od pouzdra na řídítkách do helmy. No uvidíme.
Zaznamenáno
ganmiki
Děd vševěd
*****

DÍK 13
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Jindřich Miki Mikoláš
Bydliště: Hradištko
SPONZOR:
Příspěvků: 546



« Odpověď #1 kdy: 29-07-2016, 21:51:12 »

Tak jsem se s tím dneska babral a možná to skončí dřív než to začlo, myšlenka podle mě není až tak špatná, bohužel jsem našel pouze dvě aplikace na bluetooth komunikaci mezi dvěma iphony a to Walkie-Talkie a Motochat, bohužel jak se zdá obě mají problém s IOS 9.x.x a a ni jedna nefunguje ač normálně bluetooth maká, to jsem zkoušel s BT reprákem a spárovalo se to v pohodě, ale dva iphony mezi sebou se nenajdou, a ať hledám jak hledám tak žádnou jinou použitelnou aplikaci nemůžu najít, takže se modlit k aktualizaci některý s těch app, což může být dost dlouho, jestli vůbec. Ach jo.
Zaznamenáno
Roger
Velký znalec
****

DÍK 6
Offline Offline

Motorka: TDM 900
Jméno: Milan
Bydliště: Brno
SPONZOR:
Příspěvků: 129



« Odpověď #2 kdy: 30-07-2016, 05:53:19 »

Kdysi jsme tohle zkouseli na Androidu. Nepamatuji si tedy jak se ta aplikace jmenovala, ale moc spolehlive to nefungovalo. Byl problem to sparovat, za jizdy se to obcas odpojilo, kvalita zvuku nic moc a jednou mi to zniceho nic zacalo pistet tak, ze jsem myslel, ze mi to utrhne usi, nez jsem zastavil a sundal helmu. Pak uz jsem nemel odvahu to pouzivat a koupil levnej intercom.
Zaznamenáno
ganmiki
Děd vševěd
*****

DÍK 13
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Jiná
Jméno: Jindřich Miki Mikoláš
Bydliště: Hradištko
SPONZOR:
Příspěvků: 546



« Odpověď #3 kdy: 30-07-2016, 18:35:11 »

No jo, levnej drátovej intercom jsem kupoval loni a skončil v koši  Wink
Aktuálně testuji verzi 2, ta spočívá v tom, že použiji jeden telefon, kterej stejně mám ve futrálu na řídítkách pro navigaci, do sluchátkového vstup/výstupu zapojím 3,5 jack rozdvojku na dvoje sluchátka ( řidič, baťůžek ) a přes aplikaci iSuperMic budeme kecat, zatím to vypadá nadějně, ještě to musím otestovat přímo na motorce.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML