TDM FORUM TDM FORUM
17-05-2024, 04:50:09 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Sponzorský dar na chod stránek
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Rozšíření zpětných zrcátek  (Přečteno 16436 krát)
kefalin
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Petr
Bydliště: Swat, Horažďovice
Příspěvků: 10



WWW
« kdy: 02-03-2012, 11:50:33 »

Ahoj všem,

nejdříve trochu zdvořilosti: Díky za všechno info co jsem tu pochytal supr zvláštní poděkování Romanovi ST1  Wink později dotlačím i nějakou tu fotku...

Dostal jsem nabídku od známého z Vstrom klubu na rozšíření zpětných zrcátek. Vím, že u TDM se mění primárně řidítka, ale mně origo vyhovují. Horší je to s pohledem do zrcátek. U Stromu to řeší následovně (za 650 Kč pro Yamahu):

 http://www.vstromklub.cz/forum/30-technicke-dotazy-a-eeni-problem-motorky/16144-rozieni-zptnych-zrcatek?limit=15&start=30#22000

Co vy na to? (jakýkoli podnět, příp. Vaše řešení...?)

díks Kefalín
Zaznamenáno
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #1 kdy: 02-03-2012, 16:04:22 »

Za 650kč je to dobrá cena, teda pokud nemáš možnost si to někde nechat udělat.  Smiley
PS: není zač děkovat
Zaznamenáno
blažin
Děd vševěd
*****

DÍK 1
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM900
Jméno: Petr Bláha
Bydliště: Litvínov
Příspěvků: 382



« Odpověď #2 kdy: 02-03-2012, 19:10:06 »

Hm, dobre reseni a jestli to dela sam, tak musim uznat ze je to cista prace jak z fabriky.U  nas ve fabrice by se to udelat dalo, stroje na to jsou, ale bohuzel je cim dal tim vetsi problem sehnat material a kdyz jsem se ptal v hutnich materialech, tak ty prodaji jen urcite mnozstvi(casteji ve vetsim mnozstvi-dle materialu).Drive se dali sehnat ruzne zbytky,odrezky atd. nerezu,duralu,mosazi,ale dneska je to problem Sad
Zaznamenáno
Begy
everything is possible
Administrator
Děd vševěd
*****

DÍK 44
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 900
Jméno: Jiří Beránek
Bydliště: Klecany
SPONZOR:
Příspěvků: 2034




WWW
« Odpověď #3 kdy: 02-03-2012, 19:16:46 »

udělat si to doma je trochu problémek. Normálně mají zrcátka jedno levý a druhé pravý závit - to aby se náporem větru nepovolovaly.
Zaznamenáno

jedině vodka + redbull  mrk  Galerie
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #4 kdy: 04-03-2012, 09:59:33 »

Kámo nechceš sem dát nějakou fotku, aby i ostatní mohli něco podobného spáchat? Omlouvám se, ale takovéhle příspěvky mi přijdou jako machrování..nic ostatním nenabízíte jen se vytahujete  blll. Proč nedáte ke svým příspěvkům nějaké podrobné info..? Neber to jen na sebe!!!

 Fórum je tu hlavně proto, aby jsme si poradili.. Vím že je to mimo téma, ale tohle mě mrzí a není to jen vůči tobě Kámo! Je vás tu víc co jen napíší že mají něco lepšího a tím končí. Přitom jste na fóru vyčetli spoustu vychytávek.. Kdyby se například Luko choval podobně, dal by sem jen: Udělal sem si ukazatel zařazené rychlosti a vyšlo mě to na pár šupů... evil blll
Máte spoustu dalších nápadů, vychytávek a dokonce i možnosti jak je realizovat i pro ostatní.. Jako třeba Kus a jeho šrouby na kontrolku oleje, trika, samolepky.. Zejma je dlouhá a asi každýmu ubrala hodně na nervech. Stačí pročíst aktuální témata a každý vidí dohady a zlobu.. Není to škoda?
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
Starky
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Marián Kolcún
Bydliště: Bernoláková 17, 06503 Podolínec. Slovensko
SPONZOR:
Příspěvků: 483



« Odpověď #5 kdy: 04-03-2012, 12:14:14 »

Potvrdzujem Libore, každé jedno slovo, ktoré si tu napísal....a som rád, že takí ľudia tu sú a že ich osobne poznám.supr
Zaznamenáno

Na TDM a je jedno kam...!
Roman ST1
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 30
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Tracer 900
Jméno: Roman
Bydliště: Jičín
SPONZOR:
Příspěvků: 1682



« Odpověď #6 kdy: 04-03-2012, 17:31:06 »

Kama : super, tohle mě nenapadlo prodloužit to v tomto místě.
Většina to řeší tímhle "vinglem", tvoje řešení je o moc jednodušší a stejně funkční  supr


* Vingl.jpg (21.65 KB, 443x395 - prohlédnuto 216 krát.)
Zaznamenáno
Luko
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 22
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: Triumph
SPONZOR:
Příspěvků: 1388



« Odpověď #7 kdy: 04-03-2012, 17:59:52 »

Káma-to je taky dobré řešení.V černém nepůjde poznat že to není origo  supr
Zaznamenáno

Lepší být o půl šesté doma,než v pět v márnici.
zdenál
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 12
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM 850 4TX
Jméno: Zdeněk Majer
Bydliště: Pod Kostelem 304, Bořitov
SPONZOR:
Příspěvků: 714



« Odpověď #8 kdy: 04-03-2012, 18:02:36 »

Oba způsoby jsou dobré. supr Ten první se mi zdá lepší, ale chtělo by to černý elox, aby to tolik nekřičelo. To s tím "vinglem" nejni špatný, ale nezavazí to ovladačům?
Zaznamenáno
Driver toys
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 20
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: KTM
Jméno: Libor SIMON
Bydliště: Dolní Dobrouč (okr. Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj)
SPONZOR:
Příspěvků: 905



« Odpověď #9 kdy: 04-03-2012, 20:32:09 »

No vidíš..a hned tu máš samou chválu  hehe! Je to super nápad! Tak jich pár udělej a dovez na sraz. Určitě by jsem si od tebe nějaké koupili..  smile_
Zaznamenáno

Ani pohyb na zdravém vzduchu nenahradí pohyb na zdravém těle ;op
kefalin
Nováček
*

DÍK 0
Offline Offline

Motorka: TDM900
Jméno: Petr
Bydliště: Swat, Horažďovice
Příspěvků: 10



WWW
« Odpověď #10 kdy: 05-03-2012, 07:56:52 »

díky moc za diskusi. Líbí se mi Kámovo řešení, zdá se mi hezčí napohled... Zkusím to probrat a když to nevyjde, přijdu asi s prosíkem hehe
Zaznamenáno
Stanislav
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Stanislav Svěchota
Bydliště: Sokolovská 570 38301 Prachatice
SPONZOR:
Příspěvků: 36



« Odpověď #11 kdy: 05-03-2012, 17:03:26 »

Tak jsem se pustil do demontáže zrcátek a pokusit se o variantu jak sem dal Kama, je o hodně lepší a zamlouvá se mi i vzhledově, ale nastal první problem nemůžu vytočit zrcátka, nechci za to vzít silou, abych je neulomil ocel a hliník je problem, matku jsem povolil a tak to asi tak bylo všechno, ještě to zkusím nastříkat spreem na povolování zarezlých šroubů, ale moc si od toho neslibuju. grr
Zaznamenáno
Starky
Kořen
Děd vševěd
*****

DÍK 7
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: ...asi trakař
Jméno: Marián Kolcún
Bydliště: Bernoláková 17, 06503 Podolínec. Slovensko
SPONZOR:
Příspěvků: 483



« Odpověď #12 kdy: 05-03-2012, 18:11:40 »

Tak jsem se pustil do demontáže zrcátek a pokusit se o variantu jak sem dal Kama, je o hodně lepší a zamlouvá se mi i vzhledově, ale nastal první problem nemůžu vytočit zrcátka, nechci za to vzít silou, abych je neulomil ocel a hliník je problem, matku jsem povolil a tak to asi tak bylo všechno, ještě to zkusím nastříkat spreem na povolování zarezlých šroubů, ale moc si od toho neslibuju. grr

Možno by bolo dobré skúsiť ten hliník opatrne trochu nahriať, aj keď viem, že na plameň je to nebezpečné miesto Undecided....
Zaznamenáno

Na TDM a je jedno kam...!
Stanislav
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Stanislav Svěchota
Bydliště: Sokolovská 570 38301 Prachatice
SPONZOR:
Příspěvků: 36



« Odpověď #13 kdy: 05-03-2012, 18:23:12 »

O tom jsem taky uvažoval, zkusil bych to nahřát horkovzdušnou pistolí, ale to je poslední varianta, když nepomůže ten sprey.
Zaznamenáno
Stanislav
Znalec
**

DÍK 0
Offline Offline

Pohlaví: Mužské
Motorka: TDM850 4TX
Jméno: Stanislav Svěchota
Bydliště: Sokolovská 570 38301 Prachatice
SPONZOR:
Příspěvků: 36



« Odpověď #14 kdy: 06-03-2012, 18:04:39 »

Hurá, zrcátka jsem povolil s vynaložením větší síly, sprey na povolování zarezlých šroubů si s tím neporadil ani se nedivím, protože to bylo do sebe tak zažraný, že při vytočení šroubu bylo v závitu plno hliníku takže tak 1cm závitu v těle hliníkového držáku je poškozeno, ale japonští soudruzi s tím asi počítali a udělali závit skoro 3cm dlouhý tak je to v pohodě udělám na mezikusu 2.5cm šroubení a zašroubuju to úplně na doraz do držáku, originál má jen 1cm šroubení plus 14mm sichrmatka závit je jemný asi 1 až 1,25 stoupání to musím v práci změřit a sehnat  závitníky průměr 10mm. Tak kdyby jste se někdo do toho chtěl pustit tak aby jste věděly co Vás čeká grr
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  


BlackRain V3 2010 by , Crip Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Valid! XHTML